Zahraniční poplatkové lovy

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nazdar osbní zkušenost s poplatkovým lovem nemám nejsou cinkáčky :lol: ale od známých co byli v maďarsku i na slovensku vím že maďarsko je lepší a levnější na slovensku musíš mít velmi dobrého kamaráda aby to za něco stálo.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

jelen v zahraničí

Příspěvek od hanmilan »

V Bělorusku vycházel jelen taky velice solidně, ale pro další náklady se to myslím nevyplatí. Zajímavější je to v případě, že zvolí? kombinaci ( jelen+los, jelen+vlk a pod. Pokud se dobře pamatuji vycházel jelen s trofejí o váze 8 kg kolem 50.000,- Kč, což je na naše poměry za "hubičku"
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: los v Bělorusku

Příspěvek od nimrod nimrod »

hanmilan píše:Vzhledem k finanční náročnosti jsem neměl nijak velké ambice co do síly trofejí a držel jsem se při zemi. šlo mi o to zúčastnit se tohoto lovu, poznat tuto krásnou zvěř a co do velikosti trofeje bych byl spokojený s jakýmkoliv losem s paro?ím silnějším jak ?pičák, což se mi povedlo. Jinak se zde loví losi s trofejí do cca 15 kg a jsou zde zastoupeni losi s lopatovitým i bidlovitým paro?ím. Prostuduji návod a pokusím se nějakou fotku připojit :wink:
Zdravím, a přeji upřímné Lovu zdar! Smím se zeptat na kolik to celé přišlo?
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los

Příspěvek od hanmilan »

Myslím, že jsem to už někde psal :)
Odlov dvou losích býků 50.000,- Kč a všechno kolem také 50.000,- Kč ( doprava, pobyt, ubytování, vízum, doprovod, nájem auta, polní preparace trofeje...) Pokud pojedete na podobný lov do zahraničí, dejte si dobrý pozor, co nabízí lovecká kancelář v ceně. Osobně jsem měl štěstí a za uvedenou částku jsem měl kompletní servis. bohužel se však stává, že cestovka Vám spoustu nákladů zamlčí ( preparace trofeje, doprovod, celní a veterinární poplatky, doprava do revíru...... a pak se nestačíte divit a platit) :lol: takže pozor na nějaké všeobecné podmínky ve smlouvě. Je nutno vše mít dopodrobna rozepsané a to také potom vyžadovat.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los v Bělorusku

Příspěvek od hanmilan »

Tak konečně vyšel ten článek o losech v myslivosti 4/2008, pokud bude mít někdo z vás další otázky, rád se podělím o zkušenosti.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los

Příspěvek od hanmilan »

Díky za pochvalu, snažil jsem se. Pokud nejde? po velikosti trofeje, těžko budeš hledat slušnější cenu (tedy pokud nepojede? soukromě) a navíc je to tutovka a ověřené. Taky máš pravdu že za většího losa je cena opravdu nehorázná. Hned bych tam vyrazil znovu, ale za tu cenu na to prostě nemám :lol:
Jinde v Rusku je to dost rizikové a nikdo ti nezaručí, že losa vůbec uvidí?. Je to něco za něco :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los

Příspěvek od hanmilan »

navštívil jsem stránky té "mé "cestovky a zjistil jsem, že poněkud odlov podra?il a navíc nevrací zpět finance, pokud odloví? losa s menší trofejí. vše je rozděleno podle váhy v dost velkých skocích, což není zrovna fér. ještě upozorňuji, že jsem vše zaplatil předem včetně dvou losů do 6 kg. protože jsem odlovil losy menší, dostal jsem přeplatek cca 25.000,- Kč zpět, což bylo více než milé. Ceník je možné najít včetně pár fotek na www.zojalickova.cz
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los

Příspěvek od hanmilan »

Pro zájemce přidávám odkaz na článek z Myslivosti 04/2008 8)

http://www.myslivost.cz/media/clankyDet ... IDCL=13979
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Mam na Vas jeden dotaz???:) Nemate nekdo zkusenosti s poplatkovym lovem divokych husi a kachen v delte Dunaje, nebo i jinde v Evrope???
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Nový Zéland

Příspěvek od roedear »

Zdravím všechny, přidávám odkaz na stránky z Nového Zélandu - zajímavé informace nejen o jelenech a ú?asné fotky.

www.leithenvalley.co.nz
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

los

Příspěvek od hanmilan »

Loni jsem neodolal a se dvěma přáteli jsem vyrazil na pozvání opět do Běloruska na stejné místo soukromě na losí říji. Cena byla podstatně ni??í než přes cestovku, zážitky parádní a každý jsme si svého losa odlovili :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od tornádo »

Milane chci se zeptat.Nemáš nějaké informace o lovech v rusku (sibiř) ? rád bych se tam jel časem podívat na 14 dní s možností si střelit třeba jen vlka.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od hanmilan »

Informace o lovech na Sibiři mám jen zprostředkovaně, pěkné články byly v Myslivosti a klobouk dolů, pokud to nebylo trochu přibarvené a popis odpovídal skutečnosti. Slyšel jsem i o střílení losů přímo z vrtulníku nebo lovu (vyhledávání zvěře za pomoci vrtulníku nebo sněžných skůtrů) , ale to není moje parketa. Jednak ohledně ceny a jednak to už není myslivost, ale masařina a hon na trofeje. Všechno má svoje, ale myslím, že lov na východ od nás už příliš ovládá komerce a myslivosti se hodně vzdaluje. Vidím to i v Bělorusku, kde se nám místní průvodci (samozřejmě za zády) posmívají a kroutí hlavama co jsme za lovce, když nelovíme s infrákama, které jsou zde oficielně povolené. Sami jinak neloví a úspěšnost mají díky tomu mnohonásobně vyšší než my. Taky zde loví pro maso a ne pro zážitek z lovu. Ono vlastně u nás je to už leckde jedna komerce taky - střílení vypouštěných divočáků na poplatkových naháňkách, odlov nakoupených kapitálních jelenů a daňků nebo muflonů, kteří byli tentýž den nakoupeni a přivezeni uspaní z malých soukromých obůrek.... a bude hůř :(
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od Ratte »

Co se týče Běloruska, loni jsem se tam pokoušel (neúspěšně) o losa pomocí luku. Tady jsem o tom něco sepsal.

https://www.minds.com/bohemianrifles/bl ... 3275670528

Skvělý lidi, krásná příroda, ale děsivá byrokracie.
Odpovědět