Zahraniční poplatkové lovy

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od hanmilan »

Zdravím, Váš článek jsem si se zájmem přečetl. Škoda, že jste mě před odjezdem nekontaktoval, rád bych předal pár zkušeností. I když asi není nad zkušenost osobní i v té je jistě kouzlo. V Lebedínom jsem byl osobně několikrát na lovu losů :-) V přečteném článku mě trochu zarazilo, že by losice měla mít paroží - alespoň z popisu vábení to dělá ten dojem. Jinak letecky jsme zde také byli, ale vždy jme víza museli mít. Vzhledem k tomu, jak je Bělorusko přebujelé papírováním, pochybuji, že by nežádali vízum při cestě letecky. Je pravda, že už jsem tam byl před několika lety a bylo by cestování bez víza milé. Třeba se to změnilo :-) Ještě upřesním další věc, pojištěn předem být nemusíte, zdravotní pojištění se uhradí na celnici při vstupu do země a vychází cca 1-2 Eura na den pobytu :-)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od Ratte »

Zdravím.

To s těmi vízy je záležitost pár posledních let. Napříště však toho využiju. Je fajn jet vlastním autem, ale nevýhody převažují, takže příště jen letecky.
To s tím pojištěním jsem opravdu nevěděl, ale cena je skoro stejná.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od hanmilan »

Nám trvala cesta autem až do revíru včetně odbavení na hranicích a drobných odpočinků na cestě cca 30 hodin, vzdálenost cca 1700 km. Přechod do Běloruska jsme volili asi stejný, pokud si vzpomínám nejbližší vesnička byla Kraslava ? Když budete chtít poklábosit, mám skupinu na FB, zde je odkaz https://www.facebook.com/groups/324832608271196/
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od Ratte »

Tuším, že jsme to na hranice zvládli za 16 hodin + 4 hodiny spánku + 1 hodina na hranicích a dvě hodiny na loviště. Přechod Silene. Ono to není tak hrozné, pokud všechno jde hladce, ale tu hranici už riskovat nebudu a pěkně se povezu letadlem.
Dost možná bude druhé kolo na konci roku, pokud to dokážu skloubit s Afrikou, popřípadě příští rok.

Je mi líto , nemám Facebook.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od hanmilan »

Zrušení víza do Běloruska bylo zavedeno pouze na cestu letadlem s přistáním v Minsku. Zaváděli to v r. 2017, jak jsem dohledal. Každopádně je to prima novinka. Osobně bych už autem asi taky nejel. Když jsme jezdili, byla polovina Polska rozkopaná. Každopádně na Lebedinoe rád vzpomínám. Třeba se tam ještě s někým podívám jako doprovod :-)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od Ratte »

Letos, v datu 26 listopadu až 1 prosince plánujeme další cestu do Běloruska na losa, na stejné místo o kterém jsem zde již psal. Viz: https://www.minds.com/bohemianrifles/bl ... 3275670528

Ceník: https://www.bookyourhunt.com/Tour/12416 ... oHunt=True

Nakonec zřejmě přeci jen pojedeme autem a máme jedno volné místo. Pokud by někoho lákal prověřený lov majestátního losa v běloruské divočině, nechť se mi nejpozději do 5. srpna ozve na mail ratte.p@seznam.cz pro více informací.

PS : nejedná se o komerční sdělení, prostě se nám uvolnilo místo v autě :)
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od hanmilan »

Založil jsem skupinu na Facebooku, kde najdete spoustu informací o lovu losa, ceníky lovů i kontakty na revíry např. v Bělorusku. Když bude mít někdo zájem, rád Vás tam potkám. Každopádně parťáka na lov se tam dopátráte s větší pravděpodobností :-) https://www.facebook.com/groups/324832608271196/
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od myšákmartin »

Ahoj chlapi, mam dotaz, nikde se nemuzu dopatrat jestli pri ceste do zahranici na lov se da nekde pojistit samotna zbran proti odcizeni atd. Mate nekdo zkusenost? Dekuji.
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od Ratte »

Nakonec nebylo facebooku třeba. Místo bylo zdárně obsazeno.

Pak sem hodím odkaz na report jak to dopadlo, plus ještě předtím mám jednu Afriku.
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od Ratte »

Odloveno. Letos to bylo ještě intenzivnější než loni. Šílené počasí celý týden. Jako jedinému ze tří lidí ve výpravě se mi podařilo losa ulovit a to až v samotném závěru celé akce, dvě hodiny před odjezdem a to ještě jen tak tak. Krom toho jsme ustavili nový rekord v délce celé procedury na hranicích - 9 hodin. Nicméně vše splněno a nyní obrátím svůj zrak na další zemi.

Podle svého zvyku jsem o tom opět zpracoval článek, ale tentokrát jde do jednoho časopisu, takže musím chvíli počkat než sem budu moci dát odkaz.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od hanmilan »

Ty průtahy na hranicích typuju na to, že los nebyl vyvařen a byl převážen v syrovém stavu, čož předpisy EU nedovolují :? nebo se pletu ? 8)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od Ratte »

Ty hlavní průtahy byly cestou tam. Zpátky to trvalo "jen" něco málo přes 4h. Trofeje jsme nevezli. Z celé skupiny jsem odlovil jen já, ale trofeje nesbírám.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od hanmilan »

Není nad to, letět letadlem :lol: :lol:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od Ratte »

Tak ono jet autem má svoje výhody, ale ty hranice jsou podstatné minus. Já už to naštěstí řešit nebudu a příští rok se realizuji, krom každoroční Afriky, v nějaké jiné zemi. Nejlépe někde kde je méně vlhko a méně byrokracie :)
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Zahraniční poplatkové lovy

Příspěvek od Ratte »

Tady je článek o lovu v Bělorusku 2020. Je to psané trochu zjednodušeně než je u mě zvykem. Psal jsem to pro časopis, jistě chápete.

https://www.minds.com/bohemianrifles/bl ... 5300043776
Odpovědět