AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: 9,3X62

Příspěvek od kikin »

Bwana-ano u Němců,od poloviny nahoru.Na co byli PH vyloženě alergičtí bylo naše tradiční nošení zbraně.Museli jsme nosit na zádech.Nějaký našinec tam měl průser.
Necháme toho,už jsme to zprasili dost :D .
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 9,3X62

Příspěvek od BwanaHunter »

Kikin> dovolim si posledni OT. Tak to muselo byt nejspis vylozene lokalni, s tim nosenim, protoze tenhle problem jsem nikde jinde nezaznamenal, a nosim tak, jak jsem zvykly, vsude. Ne ze bych nutne lpel tak rigidne na tradicich, ale je to pro me prirozeny, automaticky a kdyz potrebuju rychle sundat z ramene, prilicit a vystrelit, jde to samo, nemusim nad nicim premyslet. A musim rict, ze bych o tomhle s PH nediskutoval. Ano, PH je PH, ale vsechno ma sve limity a to jak nosim flintu je moje vec a moje zodpovednost. Pokud PH neni primo majitel farmy, tak ani on nebude rad, kdyz bys rekl majiteli, ze s timhle PH lovit nechces...:) Jinak s tim severem jsem to tipoval, prevazne nemecky sever je pomerne jiny, nez afrikansky stred a jih, a musim rict, ze me ti afrikanci sedi vic a jsou ferovejsi. Ted samozrejme hodne zobecnuju, najdou se super Nemci i smejdi Afrikanci.
Dovolil jsem si poslední část o 9,3 strčit sem. Přece jen je to více o Safari. dalas
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam píše:"Tradiční" lov krajty: http://safeshare.tv/w/teTjzODcCO :D
:D :D To je něco jako:


Jede papež Afrikou a najednou vidí, že v řece žere krokodýl černocha. Nechá si zastavit, aby mu pomohl, když vtom vyběhnou z křoví dva běloši, krokodýla zastřelí a černocha i krokodýla vytáhnou na břeh. Papež to vidí, a říká:
"Pánové, to bylo výborné, jak jste pomohli bližnímu svému, i když je jiné barvy pleti. Vidím, že ty řeči o rasismu v Africe nejsou pravdivé, výborně, budu se za vás modlit."
Nasedne do papamobilu a odjede. Ti dva stojí, dívají se za ním, a ten jeden povídá:
"Kdo to byl?"
"No to byl papež!"
"A kdo to je?"
"No, to je zástupce boha všemohoucího, vševědoucího na zemi!"
"No, na to, že je vševědoucí, tak o tom, jak se loví krokodýli, nemá ani páru!!!"
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2023
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od lovec »

9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Jarda 357
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 07.3.2016, 22:53

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Jarda 357 »

Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2023
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od lovec »

Zaujimavy serial z davnejsich cias: https://youtu.be/v0A6XedTat4
Youtube ponuka aj dalsie casti.
V tejto casti je okrem ineho napr. zaujimave aj to, ked v case 8:25 hovori o tom, aku ma "black death" silnu lebku, resp. čelo, pretoze ked nanho vystrelil z 300 Magnum (vtedy to bol pravdepodobne 300 Holland&Holland Magnum, menej pravdepodobne Weatherby Mag.), tak sa strela sa odrazila na rohy zvierata...
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od BwanaHunter »

Buvol má skutečně lebku hodně silnou a tvrdou, ale tipnul bych si, že to, o čem mluví na tom videu je to, že se střela odrazila, když trefil boss (to je taková ta rohová přilba na buvolí hlavě). Mezi ním je jen malá mezera a trefit jí je přinejmenším dost loterie. Jinak někteří ti býci v tom videu jsou sakra buvoli...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

No, já bych se z té .300 HH moc nedivil, že to neprobil. Jak popisuje BwanaHunter, zvlášť zepředu je hlava taková "přilba". Na bůvola taky řada PH doporučuje první rána poloplášť, druhá celoplášť (na event. útočícího bůvola), protože prostřelit ho zepředu na tu hlavu, to není žádná legrace. Známý, už je tedy na pravdě boží, bylo to v někdy v "divokých" 90. letech :) 2x střílel z bezprostřední blízkosti hlavu býka z revolveru .375 Mag, 2,5" (co měl za munici už netuším) a neprostřelil.... a myslím, že to bylo v knize "Medvědi zabijáci" od Muellera, je zase popisováno, že se stalo, že s kulovnicí .30-06 neprostřelil grizzlymu lebku.
Naposledy upravil(a) Rogam dne stř 13.4.2016, 9:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2023
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od lovec »

OT, Medvedi zabijaci je fajn knizka, vynikajuca pre fandov niektorych kalibrov... Vytriezvenie by mohlo byt trosku deprimujuce :twisted:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

Jen upozornění, kdo se chystá se zbraní do JAR, doporučuji si předem od naší policie zajistit souhlas k exportu zbraně z ČR nebo potvrzení, že takový souhlas není třeba (ukazovali mi to ve svém manuálu, že to mají vyžadovat). Měl jsem s tím docela nyní problém jim vysvětlit, že u nás byl tento souhlas (resp. oznámení) již zrušen. Setkal jsem se s tím již dřív, ale tehdy se to odbylo jen mým sdělením, že už nic takového v ČR není. Možná jsem měl jen smůlu na policajta, ale volal kvůli tomu šéfa, který přišel a který pak volal zase svého šéfa. Nakonec se mi je za přítomnosti kamaráda z JAR podařilo přesvědčit. Takže příště sebou "souhlas" s razítkem z brambory :lol:
sara
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: sob 03.12.2011, 17:26

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od sara »

Jestli můžu požádat, až budou zase nějaké lovecké zážitky , prosím napsat/ platí pro všechny, včetně Bílého lovce atd.. A pokud možno co nejobšírněji. Tak ,jako mi v některých tématech tohoto fóra trochu vadí obšírnost sdělení pisatele, tak v tomhle vlákně si to vysloveně vychutnávám, a čtu to skoro jako beletrii. Lovu zdar. sara
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

Já mám ještě jeden čerstvý zážitek z cesty do JAR (vyjma výše uvedeného problému s dovozem zbraní), co se týká toho, jak tam funguje. Pro znalé Afriky, nic zase tak překvapivého, ale vždy to Evropana potěší... Měl jsem s kolegou odlet o víkendu v 7 večer Lufthansou z Johannesburgu do Evropy. S místním kamarádem jsme byli domluveni, že nás brzo ráno hodí na jedno u něj nedaleké (150 km vzdálené) mezinárodní letiště a z něj místní let (cca necelou hodinu) do Johannesburgu, kde si přestoupíme do letu do Evropy. Letět jsme měli cca v 9 ráno South African Airways (tedy žádné malé aerolinky). Po příjezdu na toto místní mezinárodní letiště, již na informační tabuli svítilo zpoždění našeho letu cca hodinu, což tam až tak moc neznamená a s ohledem na velkou časovou rezervu jsme to ani hned neřešili. Avšak, cca po hodině už to bylo zpoždění 3 hodiny a pak se cca po další 1/2 hodině objevilo u všech letů na informační tabuli "Indef Dly" (neurčité zpoždění). Začalo horečné telefonování s kamarádem z JAR, jelikož na místním letišti nikdo nic nevěděl. Na tel. informacích v Johannesburgu taky nešlo nic zjistit. Nedalo se nic dělat, zahraniční kamarád skočil do auta, dal si znova těch 150 km k nám na místní letiště a pak s námi dalších 400 km do Johannesburgu. Bylo to, jak se říká "na krev", než jsme zvládli na letišti všechny procedury, tak jsme pak šli rovnou k letadlu. Mezitím, než pro nás kamarád těch 150 km dojel, tak přišel nějaký manažer místního letiště a neurčitě nám oznámil, že se jedná o nějaký paperwork (papírování). Takže asi někdo zapomněl poslat někam nějaké lejstro nebo něco zaplatit :lol: , ve výsledku se nekonaly veškeré lety...

U Lufthansy se platí převoz zbraní, lumpové, předloni jsem platil za převoz 2 zbraní v jednom kufru za jeden let cca 50 EUR. nyní chtěli při cestě Praha - Johannesburg cca 200 EUR a při cestě zpět cca 150 EUR. Sladké však bylo, že zástupkyně Lufthansy na Johannesburském letišti byla osobou na svém místě. Zaplacení ji trvalo asi 20 min, stále někam telefonovala, pak mi vítězoslavně předala potvrzení o platbě. Bohužel, chybička se vloudila. Před nástupem do letadla mi při kontrole palubního lístku sdělili, že jsou nějaké nesrovnalosti ohledně převozu zbraní a že mě nepustí do letadla, že musím počkat na jejich supervisora. Nečekal jsem tam sám, jak jsem posléze zjistil, tak všichni co cestovali na tomto letu se zbraní měli nějaký problém. Po nástupu celého letadla (krom nás), samozřejmě mezi tím žádný supervisor nepřišel, na opakovaný dotaz, proč nemůžu do letadla, mi řekli, že jsem nezaplatil za zbraně. Na mé protesty, že to není pravda a po předložení dokladu o úhradě, paní telefonicky ověřila, že jsem sice platil, ale že mi ta Milka, u které jsem za zbraně platil dala podepsat špatný doklad o úhradě a tudíž musím čekat, než přijde a dá mi jiný. Řekl jsem, že žádný doklad nepotřebuji a ať mě pustí do letadla, dotyčná se "smilovala" a všechny nás tedy do letadla pustila s tím, že nám to tam pak přinesou, což se i stalo.

Toť mé poslední, ač ne přímo lovecké zážitky z lovecké výpravy do Afriky. 8)
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od kikin »

Rogam-to já měl problém vždy jen v Ruzyni.Rozdílné postupy.Jednou za panceřovýma dveřma,pod dohledem ozbrojené stráže kontrola všeho a přepočítávání munice a jindy ani nemohli sehnat policajta,aby zbraně odbavil.Taky jednou po příletu jsme se nemohli dočkat zbraní,ale kufry přišly.Dotazy,telefonování zda to ve Frankfurtu vůbec naložili.Nakonec jsme si všimli,že uprostřed haly leží hromádka pouzder se zbraněma,jen tak.Nikdo to nehlídal.Když jsme si je našli a vzali,nikdo se o nic nestaral.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

To kikin
Jo to se mi na Ruzyni stalo taky, vezl jsem si novou zbraň z Londýna, kufr se zbraní volně položen před přepážkou pro nadměrná zavazadla, nikdo tam u toho nebyl....
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od dalas »

Tak se mi zdá, že vlastní lov je naprosto rutinní záležitost a ten adrenalin lovec vyplaví cestou tam a zpět. :D O to je asi větší radost, když se povede. Z těch zbraní si nic nedělejte. Mnohem důležitější je možnost kontroly u nás doma a restrikce Bruselu. Určitě budu klidněji spávat. :twisted:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět