AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Ratte »

Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

V Botswaně zrušili zákaz lovu slonů, maso může jít do konzerv https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... nzerv.html jak překvapivé, prostě bez regulace s lidmi to nejde.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od pufr »

Ještě jedna z Botswany - nic není jednoduché, resp. jednoduchá řešení nalezená optikou zblblíků z FB málokdy fungují ... :(

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/supi ... &source=hp
Pufr
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Ratte »

Můj report z letošní lovecké návštěvy Afriky. Lov pakoně prasat a pštrosa.

https://www.minds.com/bohemianrifles/bl ... 9817897984
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Ratte »

Zde jsem sepsal něco málo o osobní zkušenosti z dovozu trofejí z Afriky na vlastní triko. Nic co bych doporučil, ale třeba má někdo lepší zkušenosti.

https://www.minds.com/bohemianrifles/bl ... 5601015808
Iljušin
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27.10.2019, 20:43

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Iljušin »

Ratte - tak to je teda fakt byromasakr ! Vzpomínám na jednoho z českých myslivců, který se před lety na stránkách časopisu Myslivost dělil o zážitky z lovu losa v Rusku. Po úspěšném lovu seřízl trofej na "malou lebku", provizorně vypreparoval, na výsady nasunul vystřelené brokové nábojnice, zabalil do fólie a na letišti to přihlásil jako nadrozměrné zavazadlo, které za mírný poplatek spolu se svým batohem úspěšně dopravil do Prahy.
Před 2 lety jsem začal jezdit do Maďarska... Jak rychlá a relativně levná je doprava trofejí z Maďarska do ČR ! Ve srovnání s Vaší kalvárií je to úplná láce :-)
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 294
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Myslivec Milda »

Ratte píše: stř 22.1.2020, 0:19 Zde jsem sepsal něco málo o osobní zkušenosti z dovozu trofejí z Afriky na vlastní triko. Nic co bych doporučil, ale třeba má někdo lepší zkušenosti.
V Africe jsem lovil celkem šestkrát. V JAR a naposledy v Namibii, kde se mi Afrika definitivně zprotivila. Cesty a pobyty podle našich přání nám zajišťoval, organizoval a doprovázel nás lovecký agent z ČR. Fantastický a obdivuhodný chlap kterému jsem vděčný za všechno co pro nás udělal. Ten se taky dokázal profesionálně postarat o přepravu trofejí z JAR do ČR. Od doby lovu, do okamžiku kdy trofeje dorazily do ČR obvykle uplynulo půl roku, včetně citesových zvířat. My jsme se nestarali o nic. Až nastal čas, tak mi mailem přišla Faktura od rakouské společnosti Tropy Trans Afrika. Po zaplacení byly trofeje u mě doma v česku cca. do týdne. Za přepravu z německého letiště k nám se platilo dopravci cca. 200,- EUR mimo fakturu. Našel jsem v PC fakturu z prosince r. 2014, kdy v jedné bedně byly trofeje = kůže, lebky, rohy, z květnového lovu: dvě kompletní lvice, Kudu, Oryx, dvě zebry, tři ks Springbock, nějaký pakůň , možná jsem i na něco zapomněl. Bedna byla cca. 1,2 x 0,8 x 0,8 m , docela těžká. CELKOVÁ CENA ZA VŠECHNO necelých 1.200,- EURO ! Vlasní finální preparace trofejí si necháváme dělat tady v česku . Možná že se ceny za těch šest roků změnily- zdražily.

https://myslivecmilda.rajce.idnes.cz/AF ... AFRICA.jpg
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Ratte »

Slyšel jsem, že pokud se trofeje přivezou hromadně, tak to jednotkovou cenu sníží, ale překvapuje mě, že o tolik. Asi v tom váš agent uměl chodit. Zvláště mě udivuje ten krátký čas. Nám bylo řečeno, že z důvodu získání veterinárního osvědčení je 8 měsíců minimum, přičemž poprvé jsem to na vlastní triko řešil v roce 2017.
Já tam jezdím každý rok od 2015. Jezdím bez agenta, vždycky k jednomu místnímu, po těch letech již kamarádovi, u kterého mám poměrně volnou ruku k lovecké realizaci bez doprovodu, pokud to nějaký specifický lov nevyžaduje. Nevýhoda však je, že ty trofeje pak musím řešit sám, pokud nějakou chci. To nedělá. Ale další stejně nechci, existují levnější věci na které mi může sedat prach.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 294
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Myslivec Milda »

Ratte, veterinární karanténa trvá čtyři měsíce. Už během této doby se dá pracovat na odeslání trofejí do Evropy. Každý pořádný outfitter ( pořadatel lovů ) by měl spolupracovat se solidní Taxidermy, která se vyzná v exportu trofejí, a která má partnera v Evropě. Ten Stefan na vás prostě kašle. Jestli trofeje „přistanou“ v Praze nebo v Mnichově je v podstatě jedno. V česku je to vyřizování v principu stejné, jsme v EU, jako v Německu. Jenom se musí oslovit správné úřady. V Německu je to snad levnější a když se tomu věnuje specializovaná firma, jde to rychle. V závěru se platí jedna faktura za všechno od Afriky – po Evropu. Druhá faktura je za německé poplatky a dopravu do ČR, na konečné místo určení. Pak to není předražené a dá se to stihnout za 6 – 7 měsíců. Vlastní preparace vyjde v ČR levněji než v Africe. Už proto, že se přepravují jenom lebky,rohy,kůže, nikoliv velké a těžké preparáty. Navíc si můžu vybrat „jak to chci“ udělat.

Četl jsem co jsi napsal o vašich lovech v JAR. Trochu to nechápu. Proč bych měl jezdit na jedno stejné místo a lovit furt to samé ? Stále stejná rovinka, stejná „plains game“ na jednoduchá zvířata. Zastřelit žirafu je smutné. Je to živý květ savany, zvědavá chuděrka, která jako první pochytá všechny zvířecí nemoci. Na tu bych nikdy nedokázal vystřelit, to by se mi fakt eklovalo. Ale každý jsme jiný a vkus je mimo diskuzi, že. Byl sem třikrát v oblasti Limpopo, cca. 70km severozápadně od města Bela-Bela, nádherná Lodge o 150.000 akrech, ve třech místech + lovy v horách ( kopce) ve volnosti na polích ( na zemědělských pozemcích outfittera) a na pahorcíchch.Nebo na sousedních farmách, pakliže požadované zvíře na domácí Lodgi není. Dobrý agent je tady nad zlato. Pokaždé jiný typ loviště, jiný PH, jiný způsob lovu. Pak jednou kousek za Thabazimbi, no a lvice jsme lovili na kalahari oblasti nějakých 80-100 km za městem Vryburg, skoro u hranic s Botswanou. Zase jiná krajina, jiná zvířata. Celkem jsem si ulovil a dovezl domů 26.ks trofejí z 21.druhů zvířat. Většinu z toho mám na krámě jako dekoraci a pro vzpomínku na „ zelené pahorky africké“ . Pravda, je to drahý špás, a až tady nebudu, tak se to rozprodá za zlomek ceny. Naposledy jsem lovil v Namibii v r. 2017 a ve srovnání s Ruskem - za Uralem, to byla taková „kaša-máčka“. O ničem. Nic co by v dobrém překvapilo. Kdybych někdy měl ještě nějaký důvod lovit v Africe, tak jedině ve volnosti v Tanzanii , někdo taky hodně chválí i Mozambik. Maybe. Ale po úspěšném lovu v Ruské tajze na velikého sibiřského losa mně ještě láká Asie – velehory a lov na kozoroha. To je fakt jiná káva a jiný level. Akorát tam mají na dlouho „obsazeno“. Aspoň je na co se těšit, že.
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Ratte »

Mě těch osm měsíců říkali dva lidi v tomhle byznysu nezávisle na sobě. Asi horší oddíl. Poprvé mě to celé zařizovat jeden známý z ČR, který dělá jak taxidermistu tak outfittera. Od ulovení po předání celkem 17 měsíců. Teprve podruhé jsem to dělal na vlastní triko, což trvalo měsíců dvacet.

S tou žirafou je to otázka názoru. Pro mě je to zvíře jako každé jiné. Zrovna byla k dispozici za velice dobrou cenu a chtěl jsem nabrat nějaké zkušenosti z lovu těžké zvěře lukem, tak jsem jí ulovil. Jižní druh není ohrožený, naopak jejich populace roste, maso není špatné, tak proč ne.
Já bych zase nelovil lva, je to tak nějak kolega predátor, ale zase pokud se odloví někde v přírodě a ne jako canned hunt tak proti tomu nic nemám.
Nepřijde mi, že bych byl ochuzen o rozmanitost. V JAR jsem lovil ve více prostředích a místech, kopce, pláně buš, polnosti. Jen loni jsme byli v čtyřech prostorech. Odlovil jsem za pět návštěv 18 druhů zvěře, trofeje mám čtyři a už to se mi zdá moc. Přijde mi lepší investovat ušetřené peníze z trofejí do dalšího lovu. Ale i to je otázka názoru.
V čem jsou jsou antilopy a prasata jednoduchá zvěř? Jasně, střílet puškou na myslivecké vzdálenosti není nějaká věda, ale já je ve většině případů střílím lukem nebo revolverem. Osobně mám nejraději lov warthogů. Poměr cena / záživnost je vynikající.
Stefan už moc do lovů nedělá. Má primárně byznys s masem. Ročně dělá kolem deseti známých lovců, spí se u něj doma v pokoji pro hosty, platíme v podstatě jen o málo víc než je režie. Je to na přátelské bázi. Osobně upřednostňuju ten volný přístup, někde mě vysadí a dělej si co chceš. Nikdo mě nestojí za zadkem, můžu si šoulat, číhat, prostě lovit jak chci. V případě něčeho speciálního, jako třeba pakoně běloocasého jde samozřejmě se mnou a plní funkci doprovodu.
V Africe mám už jen dva cíle. Dikobraza kopím a hlavně dalšího kudu vytrvalostním lovem. Už vím kde, kdy, jak, mám to vyzkoušeno i natrénováno. Nemyslím si, že existuje vyšší lovecká meta. Ovšem může to pár návštěv trvat než se to povede.
Po špatných zkušenostech v Bělorusku při lovu losa si od čehokoliv na východ dávám na dlouho pokoj. Další štace bude Uruguay v dubnu a možná USA na podzim pokud se s tím vejdu do rozpočtu. Afrika příští rok v nejteplejším období.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Rogam »

Pokud jde o moje osobní zkušenosti s dovozem trofejí z Afriky, pokud jsem si to vykomunikoval sám (včetně CITES u nás), pouze jsem použil agenta na proclení do EU v Rakousku. Ceny jsem nikdy raději nesčítal (nechtěl jsem si kazit radost), až nyní :shock: , je to včetně dovozu do ČR:
Namibie - levhart cca 1300 EUR cca 8 měsíců
JAR - lev cca 2300 USD (včetně kompletní preparace) cca 6 měsíců.
Mosambik - buvol + ant.vraná cca 3200 USD (bedna měla 84 kg...) cca 12 měsíců.

Je mi jasné, že když se v tomto oboru někdo pohybuje a nedělá to individuálně, tak dosáhne ceny nižší, ale to je život... :?

Jinak jak tu bylo výše zmíněno, opravdu mohu potvrdit Mosambik je lov ve volnosti, v panenské krajině (samozřejmě záleží kam se tam jede, ale jsou tam ještě taková místa), obnáší to však zvýšené (fyzické) požadavky na lovce a vyjde to zřejmě levněji, než Tanzanie.
Sody
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 30.1.2018, 10:15

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Sody »

Hezký rozhovor (anglicky) na téma přínosů poplatkových lovů na africkou přírodu:

https://youtu.be/mz6zv7YTsFY
Odpovědět