Švédsko/Finsko

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2114
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Švédsko/Finsko

Příspěvek od Lotr »

Tento podzim se mi rýsuje možnost lovit pernatou ve Švédsku v jednom soukromém revíru. Mám proto dotaz na zkušené kolegy - zahraniční lovce: chystáme se jet autem. Co potřebuji pro převoz zbraně přes Německo? Vím, že v Německu jsou přísné zbrojní předpisy a nerad bych se přivedl do maléru, zvlášť, když nás pojede víc a budeme mít v autě vícero brokovnic a hromadu patron.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Švédsko

Příspěvek od Jiskra »

Nemám s tím žádnou zkušenost,ale osobně bych vznesl dotaz na velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze.Kdo jiný by mněl vědět víc?Naši cajti budou vědět pendrek a ohánět se v Německu tím,že Franta říkal......U nás musíš nahlásit min.5 pracovních dní předem dočasný vývoz zbraně(mají na to formulář).Někde to prý nechtějí,ale v zákoně 119 to je.Když jedu na závody na Slovensko,tak to vždy hlásím a mám klid.Jinak EZP a další dokumenty jsou samozřejmostí.

http://www.prag.diplo.de/
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2114
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Švédsko

Příspěvek od Lotr »

Díky za rychlou reakci. EZP a pozvání majitele revíru jsou samozřejmostí, oznámení o vývozu zbraně 5 dní předem také, s tím počítám a podnikám příslušné kroky. S tím Německem zatím nikdo neví, tak mi asi nezbyde, než oslovit ambasádu, pro jistotu stejně jako ambasády ostatních zemí, kudy budeme projíždět. Nerad bych se kvůli loveckému zážitku dostal do zbytečného maléru v zemi, kde se neumím domluvit :roll:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Švédsko

Příspěvek od Alda »

resim neco podobneho - a uplne stejne: pres ambasadu dane zeme. jistota je jistota...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2114
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Švédsko

Příspěvek od Lotr »

To je Aleši dobrý nápad, můžeme se tady vzájemně informovat, jedeme podobnou trasu, bude dobré to vědět. Švédská příslušná povolení nám zařídí majitel revíru, kam jedeme lovit, až zjistím co a jak, tak to tady také zveřejním. Název vlákna můžeme upravit na Švédsko/Finsko :D
Naposledy upravil(a) Lotr dne pon 15.8.2011, 15:14, celkem upraveno 1 x.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Alda »

:D my poletime, takze tech potrebnych informaci bude vice - po zkusenostech z ruska vim, ze je nutne individualne nahlasit danym aeroliniim, ze se bude prevazet lovecka zbran.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od johanes1 »

Zdravim!

Z hlediska formalit je skoro snazsi to letadlo. Resi se pouze zbranova legislativa v zemi odletu a priletu. Co se tyce prepravy zbrani letadlem je tam pouze par povinnosti. Pri odbaveni nahlasit prepravu zbrani a streliva. Prepravni zavazadlo zbrane bude oznaceno a v zemi priletu nebude poslano na pas s kuframa, ale majitel si ji bude muset vyzvednout osobne po predlozeni dokumentu a vyrizeni formalit vyzadovanych v cilove zemi (mohou se lisit podle mista od trivialniho formulare na 10 minut az po nekalikahodinovou policejni pakarnu). Zbran musi byt prepravovana samostatne v pevnem uzamykatelnem pouzdu (kufru). Strelivo se zasadne prepravuje oddelene od zbrane take v uzamykatelnem nehorlavem pouzdru. Jasne ze ne v prirucnim zavazadle na palube! :D Osobne na strelivo pouzivam maly plechovy trezurek a davam ho do cestovni tasky nebo kufru.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2114
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Lotr »

Takže po mnoha telefonátech a soukromých zprávách od kolegů zde z fóra, kterým touto cestou děkuji, jsem zjistil následující:

Je třeba si nechat udělat EZP, do kterého se zapíšou zbraně, které se budou převážet. V mém případě tedy brokovnice. Dále je potřeba pozvání majitele revíru, kteréžto dokumenty by měly být dostatečné při kontrole ve státě, kudy se bude projíždět. Zbraň v uzamykatelném obalu ve stavu vylučující okamžité použití, náboje taktéž. U kulovnice se prý vyndavá závěr, brokovnici pravděpodobně rozložíme. Náboje uzamkneme do nějaké přepravky. Dále je třeba na PČR odevzdat papír o vývozu zbraně do zahraničí a to 5 dní před odjezdem na výpravu. Pro kontrolu PČR, kde se zbraň zrovna nachází. Zatím je to až ďábelsky jednoduché, uvidíme.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Alda »

s temi naboji a prepravem v letadle je to ruzne - pri ceste z vidne do moskvy jsme je meli v kufrech, pri ceste z moskvy do vidne musely jit mimo kufry (nakonec skoncily v prelepenem kartonu).
jinak brokovnici jsem mel v uzamcenem kufru slozenou, videt ji chteli jak ve vidni, tak v moskve.
kufry se zbranemi jsme si vzdy vyzvedli u okenka "nadmerna zavazadla"
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od kasari »

to Lotr - koukám, že už ses dozvěděl skoro všechno, co jsem zjistil... :)

Jen doplním, že evropský zbrojní pas může trvat 30 dní, ale dá se udělat i rychleji. Mě trval do dalšího úředního dne. Cena je 500,- kolek a 100,- kolek za každou zapsanou zbraň. Taky mě na Policii upozornili na tu nutnost ohlásit vývoz zbraně a munice a to nejméně 5 dní předem. Je na to formulář.

Teď řešíme pojištění. Moje pojistka od ČP je omezená na území ČR. Zkusím ještě jinde. Vím už, že Halali tvrdí, že pojišťuje na výkon práva myslivosti v celé EU, ale nevím...
Ulkomaalainen...
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 294
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Myslivec Milda »

Lotr píše: Mám proto dotaz na zkušené kolegy - zahraniční lovce: chystáme se jet autem. Co potřebuji pro převoz zbraně přes Německo? Vím, že v Německu jsou přísné zbrojní předpisy a nerad bych se přivedl do maléru, zvlášť, když nás pojede víc a budeme mít v autě vícero brokovnic a hromadu patron.
......................................................................................................................
Obecně : Všude po Evropě i v Africe zajímalo místní policejní úředníky toto : Pozvánka na lov od pořadatele, Zbrojní průvodní list pro dočasný vývoz ( zdarma vydá PČR odd. zbraní kam spadáš ) a Evropský zbrojní průkaz. Německo - mám zkušenost z účasti na IWA, kam jsme dováželi zbraně. Policii nezajímaly lovecké zbraně, na formuláři jsme jen oznámili městskému úřadu v Norimberku kolik a jakých zbraní dovezeme a kdy je odvezeme domů. Povolení potvrdili faxem a odeslali obratem. tento doklad sloužil pro průvoz Německem tam i zpět. Jediné na čem němcům záleželo, byla nutnost převážet zbraně v pevných uzamčených obalech, kdyby došlo k bouračce, aby nebyly volně přístupné. Česká Policie - odd. zbraní MUSÍ vědět jak je to s průvozem zbraní v jednotlivých státech EU. Na Slovensku třeba vůbec NIC nechtějí, kromě EZP a pozvánky k lovu. Byl jsem tam minulý týden na jelenovi a zjišťoval jsem mi to hostitel. Totéž je u nás, když přijede slovák lovit ke mně do honitby. Stačí pozvánka. Pro EU by to mělo být všude stejné. Pojištění : Pojištení pro Turistiku a Lov dělá v ČR jenom pojišťovna Alianz, na každé pobočce. Lepší a výhodnější je, když si pořídíš zlatou ( nebo stříbrnou ) embosovanou Master Card s pojištěním Merlin. Je to za cca. 400,- Kč na rok a pojistka platí pro celý svět, včetně Afriky, Kanady, Evropy. Toto pojištění pokrývá TEBE, když se ti něco stane. Náboje = jsou na stejném formuláři jako zbraně, musí být odděleně v uzamykatelné schránce. Ale lepší je koupit si je na místě samém. Žádný problém=nejlepší problém.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2114
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Lotr »

Ještě jedna věc mě zajímá. Pojedeme z Německa do Švédska trajektem. Jak je to se zbraněmi uloženými v autě na trajektu? Auto se zaparkuje v příslušné části trajektu, ta se uzamkne a cestující odejdou na palubu. Co ale se zbraněmi. V kufru auta zůstat nemůžou a že bych se producíroval po palubě s brokovnicí se mi taky moc nezdá? :shock:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Marek »

Zdravím super vlakno ;) Taky se chystam za měsíc do Finska. Cestuju letadlem a budu pravdepodobne nekolikrat přestupovat. Kdyz pojedeme dva, oba se svými kulovnicemi, staci jeden obal na ty patrony? myslim ze dve krabicky se tam bez poblemu vejdou :) A kde to jde sehnat, myslim ten obal? A cjeste jeden dotaz na ty zkusene cestovatele:) Jak je to s dovozem trofejí a ulovene prenate zveře?
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Alda »

toto je odpoved z finske ambasady v praze:

Thank you for your enquiry.

Every hunter, Finnish or foreign, in order to hunt in Finland, must have a Finnish hunting card,  hunting permit granted by a land owner or holder of hunting rights, a firearms licence, in cervine and bear hunting, a certificate of a passed shooting test and for certain species of game, a huntig licence.
A foreign hunter, in order to obtain a Finnish hunting card, must present a hunting card valid in his/her native country (or some other certificate of his/her right to hunt in his/her own country).

The regulations for importing own firearms vary depending on which country the foreign hunter is arriving from (a European firearms passport, a personal import license or a license from the Finnish police authorities is needed). A foreign hunter may also borrow a hunting weapon from his/her Finnish hunting host. In this case, a hunter needs a parallel firearms license granted by the Finnish police authority.

I have attached herewith a link to The Hunters´ Central Organization website, which provides all the information a foreign hunter needs to know when hunting in Finland. The Hunters’ Central Organization can be contacted, e-mail: riistakeskus@riista.fi

Firearms and ammunition for hunting and sporting purposes may be accepted as Checked Baggage by airlines. Firearms must be unloaded with the safety catch on, and suitably packed. Carriage of ammunition is subject to ICAO and IATA. Please check your airlines the rules
concerning transporting your rifle. 

Travel in/out with hunting trophies
Veterinary licences are not necessary for dry trophies (antlers, horns etc.). The import and export of trophies of game listed in the CITES Convention is subject to a special permit. In Finland, these game species are Brown bear, Wolf, Lynx and some waterfowl species.


Attached link to page giving information of some hunting & tourism companies, who can help in obtaining hunting permits.  

I hope this information is useful and please do not hesitate to contact us should you need further information.

Kind regards,

Paula Jääskeläinen
Embassy of Finland, Prague

kdyz to zkratim, je potreba:
*) finsky lovecky listek
*) povolenku k lovu vydanou majitelem reviru/pozemku nebo jeho najemcem
*) zbrojni prukaz
*) pro lov medveda a cervine (vubec nevim, co to je) prukaz o slozeni zkusebni strelby
*) pro nektere druhy zvere specialni povolenku k lovu
*) pro ziskani finskeho loveckeho listku je potreba dolozit platny lovecky listek ze zeme, odkud lovec pochazi (nebo jiny doklad o tom, ze v zemi puvodu muze vykonavat pravo myslivosti)
*) regulace dovozu zbrani jsou odlisne zeme od zeme, ze ktere lovec prijizdi (evropsky zbrojni prukaz, osobni licenci na dovoz zbrane, licenci od finske policie jsou potreba). zahranicni lovec si muze pujcit i zbran na miste. v tomto pripade je nutno mit povoleni od finske policie


*) zbrane a munice mohou byt prijaty jako klasicke zavazadlo na check-in. zbrane musi byt nenabita a uzamcena. transport munice se ridi podle ICAO a IATA. pro dopravu zbrane doporucujeme kontaktovat dane aerolinie

*) pro vyvoz trofeji neni potreba veterinarniho povoleni pouze v pripade vyschle trofeje (parozi, rohy). pro vyvoz a dovouz zvere na listine CITES je nutni mit specialni povoleni. ve finsku se jedna o hnedeho medveda, vlka, rysa a nektere druhy vodniho ptactva

http://www.metsastysretket.fi/en/

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od fesoj »

To "cervine" budou asi jelenovití. Los a ostatní parohatá spárkatá.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět