Švédsko/Finsko

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2114
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Lotr »

Další info ohledně loveckých cest na sever: pokud chcete lovit pernatou na vodě a chcete s sebou brát psa pro přinášení ulovené zvěře z vody jako já, tak pes musí zřetelně označený čipem nebo tetováním, musí mít průkaz původu psa, musí být očkovaný na vzteklinu, musí mít vystavený mezinárodní očkovací průkaz - tj. taková ta modrá knížečka se žlutými hvězdičkami - viz znak EU, speciálně pro Švédsko musí mít nějaké speciální vyšetření, které se provádí 120 dní po a 120 dní před ukončením platnosti očkování proti vzteklině. S tím Vám poradí už Váš veterinář. Další informace se dají sehnat na stránkách státní veteriární správy: http://www.svscr.cz/
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Toma »

Asi jo,z latinského cervus.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Zbrojovák »

Lotr píše:Ještě jedna věc mě zajímá. Pojedeme z Německa do Švédska trajektem. Jak je to se zbraněmi uloženými v autě na trajektu? Auto se zaparkuje v příslušné části trajektu, ta se uzamkne a cestující odejdou na palubu. Co ale se zbraněmi. V kufru auta zůstat nemůžou a že bych se producíroval po palubě s brokovnicí se mi taky moc nezdá? :shock:
Jednoznačně doporučuji vzít kufry se zbraněmi a náboji s sebou na palubu. Podle zákona je povinnost mít zbraň pod neustálou kontrolou - to mluví za vše.
Výjimka je jen letadlo, kdy z pochopitelných důvodů musí jít zbraň do zavazadlového prostoru.
Naposledy upravil(a) Zbrojovák dne pát 19.8.2011, 12:12, celkem upraveno 1 x.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2114
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Lotr »

Tak kolega komunikoval se společností, která trajekt provozuje a bylo mu sděleno, že disponují trezorem, máme je prý na naše zbraně upozornit, oni za naší asistence zbraně zamknou do palubního trezoru a na konci plavby nám je zase vydají.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Marek »

Prosim Vas a jak je to s nejakym loveckym pojistením?? U nas je to povinnou soucasti a co na severu??
A potom jeste jak je to s povolenim dovozu trofeji ze Finska? Myslim ti treba tetrevovite ptaky? Nebo trofej losa?? diky
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od kasari »

Marek píše:Prosim Vas a jak je to s nejakym loveckym pojistením?? U nas je to povinnou soucasti a co na severu??
A potom jeste jak je to s povolenim dovozu trofeji ze Finska? Myslim ti treba tetrevovite ptaky? Nebo trofej losa?? diky
Pojištění si můžeš zařídit tady, nebo u nich...
Jak je to s trofejema se stačí podívat o stránku zpátky :!:
Ulkomaalainen...
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Marek »

No tak jsem z Finska zpatky a muzu řict ze to byl asi jeden z nejuzasnejsich loveckých zazitku v zivote. Je pravda ze tamni krajina je dost monotoni ale kdyz je to na jeden tyden tak se to neokouka. Povedlo se mi ulovit losa, dve tetrevi slepicky dva belokury a jerabka. Protoze jsem nikde nezjistil kdo mi vystavi to povoleni na prevoz z Finska k nam tak si to nechavam vypraparovat u nich. Hlavu losa jsem dovezl bez problemu. Proste naprosto uzasny.........
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Zbrojovák »

Lovu Zdar!
Jestli máš, nahoď nějaké foto :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Marek »

Nevim jak to dat primo sem a zakladat dalsi album kvuli tomu nebudu, jestli nekdo chce tak se muzete kouknout mam to na facebooku :)
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
vhool

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od vhool »

Marek píše:Nevim jak to dat primo sem a zakladat dalsi album kvuli tomu nebudu, jestli nekdo chce tak se muzete kouknout mam to na facebooku :)
a kde mas FB :?: :?: :?:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od kasari »

Tak jsem doma pár hodin. Fotky budou, zážitků spousta. Pochopil jsem, jak moc si všechno komplikujem...
Ulkomaalainen...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Alda »

s kasarim jsme domluveni, ze sepiseme nase zazitky, zajimave informace a hlavne zkusenosti z finska. zatim, bohuzel, jsme museli resit jine veci - zde male navozeni atmosfery: porovnani behu losice s dlani kasariho...

Obrázek
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Reno »

Ehm, ehm... Nechci se vtírat, ale: Když se blíží ty Vánoce, co takhle nám ostatním nadělit nějaký ten příběh + foto z lovu ve Finsku? :P

PS: Omlouvám se, že jsem kvůli předpokládanému vyššímu stupni psychického nátlaku hanebně použil toto vlákno místo SZ, takže si sypu hlavu popelem a po přečtění prosím tento výrazně OT příspěvek smazat... :oops:

Naopak toto je prvni OT ktere ja osobne kvituji :D ... a navic mas pravdu,sliby se maji plnit nejen o vanocich :D vhool
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Alda »

pokracuji v OT: moc se omlouvam, ale nasledujici 2 tydny jsem casove uplne... mimo... ale slibuju, ze do vanoc sem urcite "neco" dame!

jen maly naznak/ochutnavka: nejedna se o sraz metaru, kterym chybi kostata... je to jen poledni pauza :wink: vsichni museli mit cervenou reflexni vestu a cepici (bez vyjimky + flouroscentni zluta/zelena nebyla povolena) tezce trpelo me srdce "konzervativniho" ceskeho myslivce...

Obrázek
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 859
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od Georg.H »

Myslím že to je jen otázka času kdy to bude povinné i u nás...
Odpovědět