Švédsko/Finsko

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od tombr.a »

A jeste sem zapomel ze i fotky jsou supr.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Švédsko/Finsko

Příspěvek od František Fořt »

Já jsem letos moc na fórum nechodil, a proto mi tento Aldův příspěvek utekl, ač nechápu jak. Proto ho čtu s ročním zpožděním.

Zejména oceňuju kolik času tomu Alda musel věnovat, aby to sepsal a doplnil fotkami. Je to pro nás něco úplně jiného a ortodoxní čeští myslivci tvrdí, že tam neznají "myslivost". Není to pravda a tvrdí to převážně ti, co tam nikdy nebyli. Já znám hlavně Švédsko a tam je např. péče o zvěř, jak ji známe my, docela běžná.

Já obecně Skandinávii zbožňuju. Lovil jsem tam dvakrát (rybařil mnohokrát) a ani já jsem neměl moc štěstí. A to byl v plánu i medvěd......... Důvod je ten, že počet zvěře je na tamější prostory nesrovnatelně nižší, než jsme zvyklí tady. Autopirsch je leckdy jedinou možností, jak v těch obrovských revírech (zejména na severu) vůbec na něco narazit. Střední a jižní Švédsko má sitauci jinou, zvěře je tam více a na čekané se dá lovit.

Co se týká drobné, během svých mnoha rybářských výprav, jsem tam zcela výjimečně viděl vodní ptactvo. Za celou dobu jsem střelil kachnu pouze jednu, a to ještě "neobvyklým" způsobem. Jezer, řek a potoků je tam zkrátka tolik, že prostě neuvidíte kachny v hejnku na hladině, jako u nás. Musí se zkrátka znát místa, kde přetahujou nebo se zdržují, jinak není šance je lovit.

Lov losů je kapitola sama pro sebe.

Škoda, že to chlapcům neklaplo, kdyby tam ležel jejich los, bylo by to ještě úplně jiné. Ono to třeba vyjde přístě.
Odpovědět