Horor na Sibiři

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Toma »

A jak dopadli ti dva kolegové?
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Leon »

ten kdo je zažil a poznal co jsou zač musí být blázen když tam jede
CZ 550 american 308win.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Karel61 »

Být to zlej sen, tak to pochopím, ale takto by p. Sedmík asi zcela zdráv neodešel.
Že pan Sedmík je lhář a srab, který se ze všeho snažil vylhat - o tom nepochybuji. Na druhé straně ale nevěřím, že to byl on, či někdo z cestovky, kdo si mučení a brutální vraždu svého zákazníka objednal. Mám dojem, že cestovka sama nevěděla do čeho leze. To ji v žádném případě neomlouvá - navíc tyto jednocestné jízdy do hrobu inzeruje na svých webovkách dále :!: :!: :!: . Přesto se pokusila 20 tisíc vrátit (což byla plusmínus její marže) a skončit tak zvaně "šulnul". Zbytek peněz asi spolkli místní vrazi.
Silně pochybil náš hrdina - vyjel tzv. "na blind" do neznáma, neměl žádné konkrétní informace o místě a podmínkách pobytu, neměl žádné reference, ještě před odletem viděl, že cestovka není schopna dodržet smluvní podmínky a přesto vyrazil, když už to "bylo zaplaceno".
Všimli jste si mezi řádky, že ta šibenice zjevně nebyla stavěna "speciálně" pro našeho hrdinu, když z líčení vyplývá, že celé okolí o ní a "zabijáckých hrách" vědělo? Tušíte jako já, že se jednalo o veřejné masové popraviště, kde již skončilo iks lidí dříve a další tam budou končit? Náš hrdina měl navíc s sebou flintu (asi to nebyla bazarovka za pár stovek) - a tahle flinta měla mnohonásobně vyšší cenu pro Pjotra a spol. než život našeho hrdiny. Mluvím z vlastní zkušenosti: V roce 1990 jsem byl dva měsíce na Ukrajině a měl jsem s sebou nový foťák (Rolleiflex). Taky mně bylo jasné, že má vyšší cenu než můj život - a tak jsem ho nosil skrytě, zamotaný v igelitu a špinavém hadru, já chodil špinavý a nemytý, a fotil, jen když daleko nikdo nebyl. (Stejně pokaždé poznali, že jsem cizinec - prý podle bot :) ).
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Shark »

Nedá mi to abych zareagoval, bohužel se mi to zdá trošku přitažené za vlasy, každý ať si píše co chce, ale tímto stylem lze pomluvit, znevěrohodnit a uškodit, takže bych rád znal i vyjádření druhé zůčastněné strany ( Brnolov) a dalších spolulovců. Reakce poškozeného pána se mi zdají býr reakcemi hlupáka nebo dítěte. Kdyby mi šlo o život, jednal bych jinak a ne se donekonečna nechal šikanovat nějakýma ruskýma přiblblama. Toť můj názor a jiný úhel pohledu.
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Shark »

to Karel61: apropo jak píšeš, lovec měl zbraň určitě nemalé hodnoty, už vidím, kdyby ho chtěli odpravit, jak mu ji nechávají donekonečna u sebe. Bylo by to první co by mu vzali. Ať mě krmí někdo něčím jiným, já už se směju.

Vemte chlapi rozum do hrsti , v Rusku sice bylo možné cokoliv a možná je i dodnes, ale tohle by nenapsali ani bří Grimové :D
Pjotr na Kreml! :D
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Karel61 »

Shark píše:Kdyby mi šlo o život, jednal bych jinak a ne se donekonečna nechal šikanovat nějakýma ruskýma přiblblama. Toť můj názor a jiný úhel pohledu.
Mohl byste ten výraz "jinak" trochu upřesnit, prosím?
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Tommy »

Pochybuju,že by někdo zveřejnil takový to příběh a při tom riskoval žalobu za pomluvu. Na každém šprochu pravdy trochu. Tak nebo tak šlo o katastrofální lov. Klient si zaplatil lov losa,místo průvodce dostal ožralce a ani nic neulovil. Všichni dobře víme,že tohle v Rusku možné je a odeslat zákazníka do takových podmínek....to mluví samo za sebe.
Pan Sedmík o téhle diskusi už jistě dávno ví...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Tommy »

Shark: Kdyby ten chlap jednal jinak,tak by se už v životě nevrátil,to je myslím jasný. Zachoval se přesně tak,aby měl ještě možnost vidět svoji rodinu.
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Shark »

Karel61: chceš popsat jak bych jednal jinak? Úplně normálně jako každý komu jde o život. Zbalil bych se a po nejbližší cestě bych došel do vesnice nebo do města, kde bych zavolal Policii, potažmo náš zastupitelský úřad. Žádné hraní na hrdiny ani ležení po uši posr...j v nějaký dače. Myslím, že tohle je dost srozuumitelný. Kdybych měl opravdu pocit,že mi jde o život, nebudu tam svůj pobyt natahovat ani minutu a už vůbec ne kvůli pár tisícům za nějakýho losa. Život a zdraví je přednější. Takže to pánovi nebaštím.
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Shark »

to Tommy: nebudu hodnotit jednání pána. Každý jedná ve vypjaté situaci asi jinak. Mně to prostě přijde přitažené za vlasy. A prosím nežijte v tom, že v Rusku se věší lidi na potkání a zahrabávají se do hromadných hrobů. Pak byste museli věřit tomu, že po městě jezdí černá sanitka a krade děti.....
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Nik.308 »

Tommy, myslím si totéž. Ono jinak se jedná u nás, kde vidíš další a další vesnice, v lese samí turista a jinak je to v tajze, kde 500km sem 500km tam nikde nikdo. Je třeba zachovat chladnou hlavu pánové.
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Shark »

Nemá cenu dále to řešit, prosím admina počase přesnunout do : Hitparáda nesmyslů :lol:
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Karel61 »

Cesta do vesnice představuje desítky až stovky neznačených kilometrů bez jídla a výstroje. Neznalost cesty = zabloudit = téměř jistý konec. Policie by stejně nikam nejela a i kdyby, tak řeknou že se ožral a v deliriu si to vymyslel. A kde asi tak vezme svědka, co? A zastupitelský úřad tisíce kilometrů také nikam nepojede, když ani nebude vědět kam. Ale to už jsme poněkud daleko od tématu - končím.
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Shark »

Zase mi to nedá :D to Karel61: nežij ve vakuu, to co píšeš nejsou nepřekonatelné věci, Rusko není zas takový absurdistán, ne každý co má tesilky, polobotky a koženkovou bundu je strašnej mafián, prostě tam tak chodí, jako u nás s riflema u kolen a s kšiltovkou se širokým kšiltem. Je pravda, že vzdálenosti jsou tam mezi obydlenými oblastmi jiné než u nás, ale neznamená to nepřekonatelné. Když dokážu půldne nespat a bát se o život, tak dokážu dva dny jít pěšky bez vybavení. Fakt to nemá cenu řešit, přijde mi to jako článek někoho zhrzeného nebo konkurence. Když chceš fungovat jako slušná lovecká kancelář, nemůžeš si toto dovolit. Dnes si opravdu na internet může psát kdokoliv cokoliv a ne vždy to je pravda. A z toho je potřeba také vycházet a zamyslet se nad tím.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Tommy »

Hoši nemá cenu řešit co,kde,jak a kdyby. Spíš jde o to,že si ČECH ČECHEM VYTŘEL PRDEL!!!!!!!!!!!!!! To je taková hanba.
Odpovědět