Horor na Sibiři

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Sitka »

Shark, ja ziji na jednom z nejmene obydlenych mist v severni americe a tak o vzdalenostech neco vim. Prumerna vzdalenost tady mezi vesnicemi je 200km a vice a v celem teritoriu zije cca 35tisic lidi a to mluvim o oblastech ktere jsou aspon obydlene, co se divociny tyce, tak muzes jit tisice kilometru a nenajdes naznak civilizace. Jedes v pracovni den po hlavni silnici a na 500km potkas tri auta a to je vyspela zeme, ne Sibir. Ty nemas nejmensi tuseni co to vzdalenost je a dost pochybuji ze by jsi byl schopen ujit v takove situaci rekneme 100-200km do nejblizsi vesnice a to pokud pujdes po silnici, ne divocinou. Nemluvim o jidle, vode, pocasi, zveri atd. Co pises je naprostej nesmysl! Ja netusim do jake miry je clanek pravdivy, ale nepochybuji o tom, ze na takovych mistech ma zivot pramalou cenu. Ja jen nechapu, proc lide jsou ochotni podstupovat tato rizika, kdyz muzou letet lovit treba do Canady, nebo USA. Neni nutno platit cestovni kancelari v dobe, kdy je mozne si lov objednat pres internet primo u outfitter (spolecnost ktera porada lovy na miste) Nepochybne dostanete tu nejlepsi moznou sluzbu a nebudete platit zadne penize navic jako u lovecke cestovni kancelare. Staci si vybrat ktera provincie lovce zajima a vetsinou na strankach pro lov a rybolov dane provinci bude seznam outfitter ktere sluzby v dane provincii nabizeji. Napriklad lov cerneho medveda na vychodnim pobrezi se da poridit uz kolem 1100 dolaru, plus povolenka cca 100 dolaru(zalezi na state a provincii), letenka. Outfitter vyzvedne klienta na letisiti, v cene je vetsinou vse krome alkoholu.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Karel61 »

To SItka: Pane kolego, moc díky za lákavé informace - s tou Kanadou jste mi posadil brouka do hlavy - to asi využiji :D
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Leon »

shark si to představuje jak Hurvajs válku tak že nějaký komentáře nemají moc cenu 90% normálních lidí zabloudí i u nás v bývalým ruským prostoru :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Reno »

K tomu "hororovému" příběhu - nikdo z nás k tomu nemá ověřené informace, takže to opravdu může být cokoliv v rozsahu od hrůzné pravdy, přes pomstu zhrzeného zákazníka až po podpásovku od konkurence. Kdo ví... Každopádně jestli se to opravdu stalo, ten pán je poněkud trubka, protože já bych za takových podmínek (zásadní změny těsně před odletem) vůbec neodletěl.

Jinak ohledně cen zahraničních lovů - Sitka má pravdu. Místní agentury v ČR, co je nabízejí, jsou samozřejmě jen prostředník, který si za to, že vám zarezervuje termín lovu u nějaké z loveckých outfitters, koupí letenku a pomůže zařídit papíry pro transport zbraně, inkasuje svou odměnu. Někdy to může dělat jen pár tisícovek navíc, které někdo, kdo nerad něco zařizuje a chce mít jistotu, že nic neopomene, raději obětuje. Ale mnohem častěji se jedná o částky v řádu několika desítek tisíc Kč a to už se opravdu vyplatí zařídit si to sám. V civilizovaných zemích, jako je například Kanada, bych se toho vůbec nebál. Nabidek loveckých outfitters se na netu najde dost, stačí si jen vybrat a eventuálně projet zahraniční lovecká fóra ohledně referencí. Nejlépe to finančně vychází 2+1 (dva lovci + jeden lovecký průvodce). Ceny obvykle zahrnují vše v rozsahu od převzetí klienta na konkrétním letišti, jeho dopravu do lovecké destinace a zpět, ubytování, stravu, loveckého průvodce a loveckou licenci... Na stránkách bývají i instrukce pro zahraniční lovce, jak si zařídit povolení k dovozu své lovecké zbraně atd. Černý medvěd, o kterém psal Sitka, patří v Kanadě k levné lovné zvěři. Do nějakých 1.400,- USD (cca 27.000,- Kč) se jeho lov opravdu nechá pořídit se všemi poplatky. A k tomu ještě letenka - zpáteční letenku (tam a zpět) z Prahy až například do nejvzdálenějšího Vancouveru na kanadském západním pobřeží pořídíte od cca 17.500,- Kč a to se jedná o přímý let bez přestupů, pouze s nějakým tím mezipřistáním. Do bližšího Ontaria je to cca za 13.500,- Kč. Když to sečtu: 27.000,- + 13.500,- = 40.500,- Kč? K tomu něco na drobné výdaje + v některých případech i nějakou vnitrostátní dopravu a ejhle - lov k Kanadě sakum prásk do 50.000,- Kč. To už docela jde, ne? :P

PS: Nikdy jsem v Kanadě lovit nebyl, ale je to mým snem, takže tu a tam slintám na netu co a jak a pak můžu dělat chytrýho, no... :oops:
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Sitka »

Karel61- neni zac :) rad jsem nasadil bouka do hlavy. Staci si poradne projet internet a urcite se najde neco za velice rozumne penize.
Leon- mas pravdu, ja jen nedokazu nereagovat kdyz nekdo pise takovy kraviny
Reno- souhlasim s tim co pises. Dokonce na Yukon se daji na podzim koupit letenky primo z Nemecka do Whitehorse pres Condor velice levne. ale lov pres outfitters tu bude asi hodne drahy.

Jinak vetsinou je to tak ze vychodni pobrezi bude levnejsi a cim vic na zapad, tim je to drazsi. Na lov losa bych doporucil Newfoundland (Eastern Moose), BC (Western moose) nebo Yukon (Alaska moose,Western moose )
Na cerneho medveda celou Canadu (vetsinou drazsi nez USA, ale velke trofeje) a Usa (Maine (celkem levne), Oregon, Idaho atd.
Vim ze jsem mimo tema, ale treba to nekomu pomuze.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Ondra »

Bůhví, jak to všechno bylo. Ale zajímalo by mě, jestli je takový rozdíl mezi severem Kanady a severem Ruska.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Zdenek41 »

Je pravdou,že na východě se člověk počítá jako kus.Ono je to dnes podobné všude,lidskost chybí.Ale pokud neni něco ověřené tak na to raději nereaguji.Ta cestovka je poměrně známá,mohla mít i smůlu na své partnery a to se může stát opravdu po celém světě.Každý národ má svoji kulturu a hlavně svoje chybičky.Pokud něco překáželo,tak můžeme zůstat i u nás u přehrad a sudů.A zas je to jen o lidech.V každém případě tam,kde jsem venku lovil se ke mě chovali slušně, líp jak ve vlastní honitbě.Tak jak se chovám já,když přijedou hosti k nám.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Rogam »

Ondra píše:Bůhví, jak to všechno bylo. Ale zajímalo by mě, jestli je takový rozdíl mezi severem Kanady a severem Ruska.
Pokud jde o lidi, tak rozhodně :lol:
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Sitka »

Ondra píše:Bůhví, jak to všechno bylo. Ale zajímalo by mě, jestli je takový rozdíl mezi severem Kanady a severem Ruska.
Nikdy jsem v Rusku nebyl. Myslim ze priroda a divokost bude srovnatelna s Canadou. Co se lidi tyce, na severu Canady ziji pratelsti a otevreni lide. Lide si vice pomahaji a respektuji. Priroda je nadherna, divoka a velikost a nedotcenost prirody se tezko da vysvetlit, musi se to videt a zazit. Na druhou stranu je tu velky problem s alkoholem a drogami a to hlavne u indianu. Kriminalita je nizka a nikdy jsem nezazil pocit ohrozeni nebo strachu. Auto a dum vetsinou nezamikam. Verim ze na Sibiri ziji take velmi pratelsti a srdecni lide, nicmene take verim ze lidsky zivot tam nema takovou cenu jako v Canade. Verim ze zkusenost pana z clanku je nezavidenihodna, ale nemyslim ze to vypovida o lidech ze Sibire jako o celku. Spis me zarazi reakce firmy poradajici lov. Pokud je vse pravdive, je reakce firmy Brnolov naprosto neomluvitelna.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od kojot »

Článek jsem přelousknul, přiměřený názor jsem si udělal. Říkám si ale, že se Luskač s Kozákem musí obracet v hrobě. :lol: :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od fesoj »

Napadlo mě to samé. Jenže ti dva byli svým způsobem prominenti a navíc si myslím, že za doby SSSR byl i v těch odlehlých krajích větší pořádek a menší zločinnost - Čeka a NKVD vládly tvrdou rukou, ostatně v žádném totalitním režimu neměla nikdy mafie na růžích ustláno, např. v Itálii její vliv na veřejný život dokázal potlačit jen Mussolini, před ním tvořila stát ve státě a po něm zas.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Ondra »

Sitka: Nepochybuju o tom, že je to tak jak píšeš. Jen jsem chtěl poukázat na to, že v tak obrovských zemích, jako je Rusko nebo Kanada to všechno funguje prostě trošku jinak. V Rusku to bude možná o něco surreálnější :D . Vím, že známý jezdí do Ruska pravidelně, lovit i jen tak. Říkal, že je sranda pozorovat rozdíly mezi evropskými X ruskými lovci. Evropani mají krásné zbraně, oblečení, vybavení jak z partesu, mužik má námořnické proužkované tričko pod kožichem, beranici, válenky a kalacha kolem krku. Prý úžasně funguje slovanská vzájemnost. Srovnával to s jinou skupinou německých lovců, se kterou tam nějakou dobu fungovali. Prý: Jak řekl Čech, tak bylo. Němci je tolik nezajímali. Nevím, jak jsem koupil, tak prodávám. To "zvláštní" je i to, jak je to tam obrovské. V létě šel pěšky po centrálním Rusku, po silnici a stopoval ty 2 auta, co tam za den projedou. Zastavil mu chlápek na motorce se sajdou a říká: Kam jdeš? A on: Jdu do A. A on: Já do B, ale pojď, KOUSEK tě svezu. Po 3 dnech dojeli na rozcestí a Rus říká: Do prava je A, do leva B, tak se měj dobře Slovane. A zmizel :D . Jak říkám, mám to jenom z doslechu, ikdyž přímo od něj, ale je to tam asi jinej svět. Láká mě to.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od TWitko »

Clanek jsem taktez precetl a dovolil bych s tyto domnenky (schvalne pisu domnenky, protoze zadna fakta nevim)

A) Kdyby ozrali rusaci, navic nekde v divocine, chteli skutecne toho chlapika opravdu zlikvidovat, tak by Jerry uz zadnej clanek nenapsal. Navic by to udelali rychle a potichu a tak, aby to vypadalo ze se Jerry ztratil a neni. Hotovo. Zadny blby figle s prkynkem, hrobem atd .. kua chlapi, na co hrob, kdyz ho muzou nekde pohodit a do rana z nej zbude 0,00 nic ???

B) Na me celej ten clanek dela dojem, ze chlapik od zacatku nebyl spokojenej a prudil. Nerikam ze byl nespokojenej nepravem, ale uz jeho liceni/kritika hlavni chaty kam prijeli mi nedava smysl. Co jako cekal ze tam bude ? Kanadsky srub, bar, servirku a parni lazne ? Je to Rusko. Takze, jak byl nespokojenej, tak prudil jak je zyklej od nas. A prudil tak moc ze se rusak (kterej na takovy veci zvyklej neni) ozral jak prase, k cemuz asi obecne neni nikdy daleko, a dedek prudil jeste vic a rusak chlastal jeste vic a jak mel dedka plny zuby tak ho chteli trosku vydesit aby uz konecne zmlkl a trosku to prehnali. A mozna ani ne, jen strach ma vazne velky oci. Jeste jednou .. kdyby deda na SIbiri narazil na skutecnyho mordyre, bylo by to jinak. Rychle a bez nejakyho dramatickyho liceni, bez nejakej kulis jak ze spatnyho mafianskyho filmu.

Naprosto jina vec je ta "cestovka". Zpusob jakym tu cestu zajistila a jak reagovala na pripadne reklamace. JInak, ze rusko je jinej svet snad musi byt kazdyu jasny. Pokud chce nekdo civilizovany chovani, pak by se mel Rusku zdaleka vyhnout, teda pokud tam nema vlastni osvedcene kontakty a zname a pratele. Nebo pojedu ale jen opravdu s cestovkou, ktera to ma zmakly na rozumne urovni (o ktere vim, ze ji snesu a ze mi vyhovuje) a ktera to umi = ma opakovane dobre reference.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od kikin »

Také jsem četl a divím se.S touto cestovkou mám já a kamarádi jen tu nejlepší praxi.Když jsem jel prvně a trochu jsme se rozlovili,víc než jsme počítali,tak nám pan Sedmík po mobilu od ohně v Africe garantoval 1300E.A to mě v životě neviděl.Pokud víte o nějakém obchodníkovi,který to dělá také,sem s ním.
Když se známému v Kazachstánu ožrali průvodci(jeho vina-dal jim chlast) a za celý pobyt nebyli schopní práce,tak ruský partner p. Sedmíka okamžitě nabídl náhradní termín.Již zadara,s omluvou a jiným servisem.
Víte ono v Rusku kde jsou prachy,tam je mafie a ta dohlédne,aby jí někdo nekazil kšeft.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Horor na Sibiři

Příspěvek od Leon »

a bydlel jsi někdy v takovým bordelu a měl tak nalitý průvodce podle těch fotek měli spotřebu dost velkou :lol:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět