Nový Zéland

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Nový Zéland

Příspěvek od Tommy »

Chlapci, posílám pozdrav z Nového Zélandu. Zatím můžu jen říct,že si místní obyvatele vůbec neuvědomují,co tady mají za poklad. Vysokou střílí z vrtulníku,v noci z aut atd. Je tady neprostupná buš,takže lov bude velmi obtížný. Dnes mám pozvání na siku,tak pak něco o tom písnu.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 859
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Georg.H »

Zdar chlape.
Tak ať se daří....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Zdenek41 »

N.Zéland je můj dětský sen....Budu vděčný alespon za dokumentaci ve fotu. :wink: Dík.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Tommy »

Kdo by chtěl nějaké fotky vidět,tak mi pošlete email do SZ.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Tommy »

Chlapci je vás hodně. Zatím jsem dal pár fotek sem a další budu postupně přidávat.

http://tommymia.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 859
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Georg.H »

no počasí tam máš luxusní....ještě ty úlovky :lol:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Tommy »

To jo je tady 25 stupňů, s tím lovením to asi nebude tak jednoduchý. Tam kde můžu lovit je tak hustá buš,že se ke zvěři nedá přiblížit. Založil jsem tady zatím jen slanisko,to tady vůbec neznají. Další věc je,že za poslední měsíc se místním opilím střelcům podařilo zastřelit jednoho silničáře a jednu ženskou,která si šla vykonat potřebu za kemp a spletli si ji s jelenem. Další věc, nejrozšířenějším podnikáním je tady pěstování marihuany,kterou tady pěstuji na černo mauři,jestli si budou myslet,že jim ju jdeš krást,tak tě normálně sejmou a teď je tady zrovna doba sklizně.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 859
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Georg.H »

a do prdele...krapet divoký kraj... :roll: pomalu takové rusko :lol:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Tommy »

No to zas ne,ale je to trochu civilizovaná divočina.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Tommy »

Včera jsem navštívil Fishing a Hunting shop a nevěřili by jste. Nejprodávanější zbraň na Zélandu je CZ550 Amerikan v ráži 22-250 a 300 WM,především ta 22-250 je tady velmi oblíbená na vysokou. Na konci týdne přihodím další foto.
Jinak cena jelena 280 bodů je cca 160 000,- kč. To je zhruba dvaatřicaterák.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 531
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Nový Zéland

Příspěvek od xHonza »

Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Tommy »

Prvni lovecka vyprava na jiznim ostrove Noveho Zelandu v oblasi Canterbury s loveckou kusi.
Konecne jsem vyrazil na lov s nalestenou kusi s ,sipy osazenymi temi nejlepsimi hroty, o ktere jsem si hned pri prijezdu k loveckemu arealu rozjebal palec a prvni kilometr jsem znacne barvil. Prvni vychazka a po asi dvou hodinach v busi jsem narazil na oboustrane korunovyho ctrnacteraka a dve lane.Jelen se mi zdal pomerne mlady {coz je zde uplne jedno},ale nasazeno ma slusne,zadnej slaboch. Podarilo se mi k nim dostat na 60 metru,bliz uz to neslo. Jelen jeste nemel vytluceno,coz me pochopitelne velice mrzelo,tak jsem se rozhodl zklatit lan. Ovsem ted prisel me svedomi otupujici fakt,bylo mi doporuceno strilet max na 35 metru,ale v hlave jsem mel velkeho brouka a zacal jsem spekulovat. Sip leti rychlosti cca 105 metru za sec a prece nemuze ten kus za zlomek vteriny zareagovat a uhnout. Zaprel jsem pazbu,zacilil a zmackl spoust. Na misto hlasiteho vystrelu zaznelo jakesi brnknuti a nez jsem se probral,tak lan stala o pet kroku dal a hledela co se stalo. Sip v hodnote 40 dolaru samozrejme nenavratne ztracen a ja cumel jako vyr. Uvedomil jsem si,ze takhle to nepujde a nastesti to dopadlo jeste dobre.

Byl jsem pak jeste dvakrat,ctrnacterak se na tom miste drzi stale,mel jsem ho tentokrat na 30 metru a k tomu jsem jeste zahlidl dva desateraky. Pockam do unora nez vytlucou a vratim se tam. Mimo jine jsem se na ctyri hodiny ztratil v busi,nevidel jsem ani pred sebe,ani za sebe, proste nikam a do toho jeste vydatne prselo. GPS jsem zapomnel doma,takze jsem mel stesti,ze jsem se vubec vratil. Ztratil jsem tam dalsi tri sipy a domu jsem prijel jako zpraskanej pes,s vyvrtklim kotnikem a pocitem amatera.Kdybych si mohl znovu vybrat co si koupim,tak beru radsi luk,protoze s tou kusi se prodirat tim bordelem je porod a nehlede na to,ze se o vetve dre tetiva a mam ji ted chlupatou jak kousavej svetr.
wolverin
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: pát 25.1.2013, 18:40

Re: Nový Zéland

Příspěvek od wolverin »

Tommy.....znáš to přísloví-komu není rady,tomu není pomoci..... :roll:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Nový Zéland

Příspěvek od fesoj »

Vzácná sebekritika, která jen potvrzuje, že co myslivec, to magor /v dobrém slova smyslu /, samozřejmě včetně mě. Ti "nemagoři" nikdy nepochopí, co na tom vidíme, vždyť kus masa se dá koupit s daleko menšími náklady v každém krámě, "kosti" pověšené na zdi jim taky nic neříkají a to, že někdo dokáže utratit fůru peněz za to, aby mohl jet lovit někam přes půl světa, nad tím jim zůstává rozum stát.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Tommy »

Me pomoci opravdu nejde,lovecka vasen me zene dopredu a vse ostatni jde stranou. Zeland je lov bez hranic a lovit zde muze kazdy bez ohledu na puvod.

Z pocatku jsem vubec nechapal mistni zpusoby lovu. Novozelandane nestavi zadne posedy,nebuduji zadne hromady,slaniska apod. O zver se nijak nestaraji a nemaji ve volnosti stanovena zadna kriteria lovu. Lovi plne lane,nevytlucene jeleny a muj moralni pristup ke zveri a lovu se jim zda nepochopitelny.
Lov busi je velmi narocny a nebezpecny hlavne kvuli hrozbe zemetreseni.Mnohdy musi lovec ujit pesky i pres deset kilometru,stravit v busi nekolik noci a vystoupat pekne po svych do vysin i pres 1500m ,kde jsou mensi paloucky,na kterych se da lovit. Ty lovecke arealy byvaji daleko vetsi nez nase cele Krkonose a bez pristupu vozidlem,pouze helicopterou a ta je dost mastna. Vetsina mistnich lovcu jsou vynikajici strelci a zver lovi i na 1000 m. Z ulovku urezou co jsou schopni unest a pak se vraceji. Maji zde ruzne figle,jak zverinu po svych odnest,napr. prasata nosi se svazanymi behy na zadech jako batoh,kdyz jsem to videl poprve tak me to velice pobavilo nebo kdyz berou z vysoke zadni kyty,tak je oddeli jeste pred panvy,seriznou z rostene dva pasy skary,provlecou temi konci behy a je z toho zase jakoby batoh.

Ti povestni obrovsti Novozelandsti ctyricetaraci jsou pochopitelne na farmach a vubec nechapu jak jim neco takoveho muze narust,ale ve volnosti se zde take daji lovit nadherni medailovi jeleni,ovsem velmi obtizne.
Odpovědět