Krádež pozemků na Slovensku ?

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Krádež pozemků na Slovensku ?

Příspěvek od Karlos23 »

Nedávno jsem se zúčastnil valné hromady honebního společenstva, kde jeden člověk měl nadpoloviční většinu hlasů, díky rozloze svých pozemků,jím pronajatých pozemků a plné moci k rozhodování za obec. Celé hlasovaní pak bylo v podstatě jen formalita. I když měli ostatní na některé body jednání jiný názor, tento jeden člověk stejně přehlasoval vše. Naštěstí jeho názory a postoje byly dost rozumné a šlo o člověka, který je poctivec z přesvědčení, ale už jen ta bezmoc všech ostatních mi přišla odstrašující.
Dnes jsem narazil na zajímavý článek, týkající se chystaných změn v zákonech na Slovensku, a při jeho čtení jsem si vzpoměl na ten pocit bezmocnosti na valné hromadě. :shock:
http://www.zvedavec.org/komentare/2013/ ... vensku.htm
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Krádež pozemků na Slovensku ?

Příspěvek od Petr1970 »

ale to je princip "valných hromad" ... i u sro je to stejné.. kdo má přes 50 má výhody (tam je to limitované ještě dalšími věcmi) ale ten kdo má 2/3 (67 procent) si může dělat v rámci možností co chce..

to je "vlastnost" hlasování v běžných systéméch (a.s.) a počítám že společenstvo hlasama je na tom podobně..
žena jezdí párkrát do roka hlasovat na Vhromady "družstev" a jako zástupce majitele co má 98 procent tam těch 200 lidí v sále chodí jen na chlebíčky ..

na jednu stranu smutné, na druhou je to "z podstaty jasné"...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: Krádež pozemků na Slovensku ?

Příspěvek od Karlos23 »

Já to chápu, jen mě to docela děsí při představě spojení s tím nově chystaným zákonem(viz ten odkaz).Teda zatím ne u nás, ale jak dlouho. :roll:
Odpovědět