Lov v Polsku

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
Gerbera
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27.11.2013, 9:07
Kontaktovat uživatele:

Lov v Polsku

Příspěvek od Gerbera »

Máte nějaké zkušenosti? Co vše je potřeba pro lov v Polsku a jaké místa doporučíte? Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tady můžete vytvořit si svůj web zdarma
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov v Polsku

Příspěvek od fesoj »

Zkušenosti mám velice pěkné a zároveň špatné - jak se to vezme... Kdysi jsem byl pozván ke kamarádovi, který dělal myslivost v polské honitbě, hraničící s naší, na tzv "hubertowske polovanie" - zahájení lovecké sezóny. Sešli jsme se na hranicích, odkud mne i s mým křepelákem odvezli na místo srazu. Zbraň mi byla zapůjčena, na nějaké formality se nehledělo. Proběhly dvě leče, v nichž byla ulovena jedna liška a jeden zajíc a pak jsme se již přesunuli na skutečně velkolepou leč poslední. Poláci jsou až neskutečně pohostinní, ale co se týče pití, je velice obtížné vydržet jejich až vražedné tempo, navíc jsem měl podezření, že se jedná o cílenou snahu mne ožrat. Dělal jsem, co jsem mohl a vše bylo v pohodě až do momentu, kdy mne v pozdních nočních hodinách odvezli na hranice. Ten náš český vzduch je asi nějaký silnější, protože sotva jsem vystoupil z auta, po pár krocích mi nějaká svině podtrhla zeměkouli pod nohama a skončil jsem v příkopě. Následoval šavlový tanec, za který by se ani Chačaturjan nemusel stydět, pak jsem se odpotácel kousek dál a s křepelákem pod hlavou jsem v tom příkopě usnul. Po řádném prospání následovalo několik km pěší cesty domů. Kupodivu jsem z toho povalování pod listopadovým nočním nebem nechytil ani rýmu. Ač jsem si nevystřelil, zážitek to byl vskutku nezapomenutelný a jsem rád, že jsem tam v Polsku neudělal českým myslivcům žádnou ostudu. Ale každému, kdo se chystá na lov do Polska, doporučuji jediné - trénovat, trénovat a zase trénovat.
Kritériem pravdy je praxe.
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: Lov v Polsku

Příspěvek od Kvido »

Mám podobnou zkušenost od Varšavy. Zvěř není podstatná,ale hlavní je večerní kultura :D . Zatím jsem o stakanech jen slyšel nebo viděl v TV . Śliwowica se pila z cca decek , první 3 ex a hned klobásy. Následky jako u fesoje .
Husy - tisíce na Mazowieckých jezerech,ale taky tam nemusí vůbec 14 dnů přiletět a zatím se posedí a popije. Místy mají černou strakatou ( místní občas pustí do lesa bílé prase) - lovi se přednostně , zvěřina je prý ,mohe, lepší. S krmením si místy hlavu nedělají,prostě vše i v zimě prázdné. Honitby mají asi min. 4 tis ha , kolo Warszawskie ma prý 10 tis. ha . Lovilo se ročně přes 170 ks srnčí a zbytek si už nepamatuji :wink: . Poláci jsou kšeftaři a neváhají i dobrého známého tisknout s cenou ke zdi. Tolik moje zkušenosti. Doporučuji :D
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov v Polsku

Příspěvek od fesoj »

No, musím ještě dodat, že mne před ještě horšími konci zachránilo to, že jsem zásadně odmítal pít kořalku z dvoudecovek a bránil jsem se tvrzením p. Kopeckého z filmu Limonádový Joe, že totiž pouze "alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství", což mí spolustolovníci dokázali pochopit a respektovat.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět