Honitby ČR

Máte nějaký TIP na pěkné stránky nebo literaturu o lovecké-myslivecké nebo střelecké problematice? Podělte se prosím.
Odpovědět
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Honitby ČR

Příspěvek od ares »

Tady na tomhle linkuhttp://geoportal2.uhul.cz/najdete mapy se všema honitbama ČR, jako podkad si můžete dát třeba ortomapy nebo mapy s parcelama pozemků..zoom samozřejmostí, dále měření vzdáleností, základní informace o honitbách atd... rozhrání JAVA

Nevím, jestli to tady náhodou někdy není, jestli ano, omlouvám se za duplicitu
Josef Pejchar
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 10.9.2008, 13:50
Bydliště: Brno

Google maps

Příspěvek od Josef Pejchar »

Jen pro inspiraci:

V našem sdružení jsme chtěli zjistit jak máme honitbu pokrytou zařízeními na krmení zvěře, posedy, atd. přemýšlel jsem, jak to nejjednodu??eji udělat a narazil jsem na jedno velmi jednoduché řešení na maps.google.com.

Nutným předpokladem je mít účet na Google a pak už jsi jen vytvoříte svojí mapu a zanést do ni hranice honitby, posedy, krmelce... K jednotlivým zařízením můžete přidat fotky. V podstatě Záleží jen na Vaši fantazii.
Pak už se jenom rozhodnete, zda va?e mapa bude veřejná či nikoli.

Zde můžete vidět rozpracovanou mapu našeho sdružení - mapa
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Honitby ČR

Příspěvek od RADEK »

Nevíte někdo kdy byli tyto mapy aktualizovany našel jsem tam nějaké nesrovnalosti s našima hranicema a nebo kde jinde ověřit správnost hranic honitby?
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Honitby ČR

Příspěvek od Milan.K »

Radku 100% správnost hranic honitby by měl mít každý myslivecký hospodář u sebe. :o
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Honitby ČR

Příspěvek od RADEK »

Asi by měl ale u nás to tak bohužel není.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Honitby ČR

Příspěvek od Lotr »

Slovní popis hranic je v každém rozhodnutí o uznání (uvedení) honitby na MěÚ. Skoč si tam.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Sarka
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 12.9.2012, 8:21

Re: Honitby ČR

Příspěvek od Sarka »

Vše o honitbách najdete zde: http://www.mysliveckyportal.cz/

Zaregistrujte a vytvořte si svůj datový projekt honitby v nové moderní aplikaci webHONITBA. Zapojte se do akce Zprostředkovatel – doporučením aplikace získáte doměnu. Čtěte články, z nichž nejsledovanějším z nich je článek Honitby – Jak se připravit na 1.4.2013?. Zajímavé diskuze o problematice honiteb, uzavírání nových smluv a nutnosti vedení kvalitní evidence honebních pozemků v sekci Zeptejte se. Pomocná aplikace Přehled honiteb ČR od ÚHUL.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Honitby ČR

Příspěvek od Zdenek41 »

Milane a co by s tím měl MH jako dělat?Popis hranic je u HS a na magistrátě.Ono je to z roku 2010.......
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: Honitby ČR

Příspěvek od Jindřich Beran »

http://apps.hfbiz.cz/apps/mysliveckypor ... itby/view/
předchozí odkaz mi nejde v exploreru, ale tento jde i v firefoxu
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Honitby ČR

Příspěvek od Posmiros »

Jindřich Beran píše:http://apps.hfbiz.cz/apps/mysliveckypor ... itby/view/
předchozí odkaz mi nejde v exploreru, ale tento jde i v firefoxu
paráda :) tonhle odkaz mi jde :) vždycky mě to zajímalo jak jsou přesně hnanice :) je to užitečný i ke stavění zařízení aby si člověk mohl odměřit jestli je to 200 metrů od hranic :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
Koroptvicky.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pon 10.9.2012, 21:58

Re: Honitby ČR

Příspěvek od Koroptvicky.cz »

Několikaměsíční práce je ve finále: První mapa oblastí chovu koroptve polní. Tady uvidíte, které honitby jsou zapojeny do zvýšené ochrany a aktivní péče o koroptev polní:

http://www.koroptvicky.estranky.cz/clan ... -v-cr.html
Franzisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: ned 18.3.2012, 21:28

Re: Honitby ČR

Příspěvek od Franzisek »

Nemohu dohledat na netu hranice honiteb ČR, které byly na ÚHÚL a mysliveckém portálu. Našel jsem pouze " neužitečné " informace o honitbě a hranice honiteb vymazány. V dnešní době mohutného ataku informačních technologií na člověka jako takového, se mi nechce věřit, že bych o tuto informaci měl někde jako člen ČMMJ žádat, když to bylo již zavedené a přístupné široké veřejnosti. Nebo se jedná v případě hranic honiteb o "přísně tajné " informace ? Nebo je to krok zpět a nebo za úplatu. V tom případě by to byl krok v před za posílení erární pokladny ! Můžete mi někdo prosím poradit, kde mapu honitby získám v elektronické podobě se zadáním do mobilu ? V době chytrých telefonů by tato aplikace velice dobře sloužila všem myslivcům při výkonu práva myslivosti. Individuální lovy, společné lovy - naháňky, dohledávky , při výcviku psů a jiné činnosti.
Děkuji za odpověď.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Honitby ČR

Příspěvek od dalas »

Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Franzisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: ned 18.3.2012, 21:28

Re: Honitby ČR

Příspěvek od Franzisek »

Dalas, 14.7. 2021, 17:10 . Děkuji za adresu.
Odpovědět