Knihy srnčí zvěř 1 a 2, Pavel Scherer

Máte nějaký TIP na pěkné stránky nebo literaturu o lovecké-myslivecké nebo střelecké problematice? Podělte se prosím.
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Knihy srnčí zvěř 1 a 2, Pavel Scherer

Příspěvek od radekbartik »

Možný tip na pěkný vánoční dárek nejen pro myslivce, kniha se právě tiskne a je předpoklad, že by do konce listoapdu měla spatřit světlo světa.
Monografie přináší do myslivecké praxe spoustu nových, dosud nikde nepublikovaných poznatků z oblasti biologie srnčí zvěře a vyvrací mýty a dogmata z myslivecké praxe, které byly po desetiletí generalizované a jejichž platnost pozbývá obecného charakteru. S chovem tohoto významného druhu zvěře jsou totiž spojeny mnohé nedoložené údaje, které se předávají z myslivecké generace na generaci následující, a tím se řetězově dostávají chybné informace mezi mysliveckou veřejnost, která má pak o některých aspektech chovu srnčí zvěře zcela zkreslené představy.
Tato publikace umožní čtenáři nahlédnout díky své bohaté fotodokumentaci hlouběji do života srnčí zvěře a dalších méně probádaných oblastí. V knize je velká pozornost věnována záludnostem a úskalím v odhadu věku srnčí zvěře, které myslivce v terénní praxi často provázejí a chybně ovlivňují. Textovou část knihy účelově doplňuje rozsáhlý, ucelený obrazový materiál, který svou autentičností dá čtenáři přehlednou a srozumitelnou formou dostatek informací k nejdiskutovanějším tématům myslivecké praxe a nenechá nikoho na pochybách o správnosti popisovaných skutečností.
Příprava knihy byla časově velmi náročná a neobešla se bez velké trpělivosti. Pořízení obrazového materiálu v množství stovek tisíc fotografií, trvalo bezmála 12 let.
Kniha se skládá z deseti kapitol, má 332 stran a je v ní zakomponováno přes 1000 doprovodných dokumentačních fotografií. Je vytištěna na kvalitním křídovém papíře s pevnou šitou vazbou, formátu A4. Rozsahem se jedná o historicky nejobsáhlejší monotematické odborné dílo.
(Cena 750 kč)
Knihu je možné předběžně objednávat přímo od autora, a to samozřejmě i s věnováním. K ceně bude připočteno poštovné a balné.
Pavel Scherer, Sudice 185, 680 01 Boskovice, Tel. 724 218 513, E-mail: p.scherer@atlas.cz
Naposledy upravil(a) radekbartik dne čtv 01.11.2012, 12:16, celkem upraveno 1 x.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Knih srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od motolada »

Takže jde o něco jiného než mám doma?
http://knihy.heureka.cz/o-srnci-zveri-p ... an-dvorak/
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Knih srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od radekbartik »

jasně jde o úplně novou knihu, v podstatě s dvojnásobným rozsahem, knihu jsem Pavlovi Schererovi připravoval po grafické stránce. Rozsahem je to opravdu unikát. A za velkou výhodu považuji možnost objednání přímo u autora s věnováním, s jistotou že se na cenu knihy nenabaluje další marže, podobně jak u odkazu viz výše , pro případné zájemce mohu emailem poslat náhled titulní strany...
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od trapa »

Musím říci, že jsem měl možnost od Radka slyšet drobné střípky, které jsou obsaženy v knize a už se na ni velice těším. Jinak Radek je člověk, který je povolaný o knize velice zasvěceně hovořit, neboť ji dává dohromady po grafické stránce a poslední roky velice úzce spolupracuje s Pavlem Schererem a veškeré jeho praktické zkušenosti aplikuje v jejich honitbě a dle jeho slov je to neuvěřitelně znát. Příští rok se již chystá sklízet medailové trofeje!!!

Radku moc držím palce a jsem rád, že jsou nadšenci, kteří jsou ochotni bourat stará nepružná dogmata a stavět na nových poznatcích. Samozrejmě děkuji oběma osobaám Radkovi Bártikovi a Pavlu Schererovi za tak přínosnou studii v chovu srnčí zvěře.
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od radekbartik »

Pro případné zájemce o pěkný vánoční dárek, přikládám informaci, že kniha už je hotová a je možné ji u autora objednávat i s věnováním...
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Kniha srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od tonny »

Před dvěma týdny mi přišla, bohužel jsem ji viděl jen zabalenou, stopil ji ježišek. Alespoň si ji budu moci o svátcích vklidu pročíst.

Je to ta samá kniha, co inzerují ve svět myslivosti za 450,- (údajně běžná cena 550,-)? Posílal mi ji autor s věnováním za 750,- + 140,- poštovné a balné.
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od radekbartik »

Uz jsem to tu jednou psal, jedna se o zcela novou knihu, ta inzerovaná ve světe myslivosti je kniha vydána pred čtyřmi roky, s cca polovičním rozsahem. Toto je horka novinka cca 2 týdny stará
Naposledy upravil(a) radekbartik dne úte 01.1.2013, 19:58, celkem upraveno 1 x.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kniha srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od Petr1970 »

tak co ježula, jaká je? chtěl bych to objednat kamarádovi na konec ledna, je to fanatik na srnčí, i když teda "oboru" moc neuznává že je to jiný než reálná honitba....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Kniha srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od Posmiros »

Z mého pohledu začátečníka výborná knížka :) už to hltám asi dva týdny a jsem zhruba v půlce :) nejlepší na tom jsou ty obrázky, kdy člověk vidí o čem autor píše:)

Za mě můžu jen doporučit, je to asi třetí knížka o srnčí co čtu a zdaleka nejlepší :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kniha srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od Petr1970 »

tak jsem listováním a prvním čtením strávil už 4 hodiny a moc se mi to libí... je to sice ovlivněný "farmou" - krmení atd.. takže v reálu to moc dosáhnout asi nejde, na druhou stranu jinak by nebyly tak přesný čísla, fotky, informace - ve volný přírodě prostě nemůžu říct kolik čeho kus vzal, kdy se co stalo.. protože ho nemám 24 hodin pod kontrolou... tady jo

za mě max. spokojenost, i s přístupem p. Scherera s dodáním - rychlost, komunikace....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Kniha srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od Posmiros »

Petr1970 píše:tak jsem listováním a prvním čtením strávil už 4 hodiny a moc se mi to libí... je to sice ovlivněný "farmou" - krmení atd.. takže v reálu to moc dosáhnout asi nejde, na druhou stranu jinak by nebyly tak přesný čísla, fotky, informace - ve volný přírodě prostě nemůžu říct kolik čeho kus vzal, kdy se co stalo.. protože ho nemám 24 hodin pod kontrolou... tady jo

za mě max. spokojenost, i s přístupem p. Scherera s dodáním - rychlost, komunikace....
Já už to skoro dočetl a čím dál víc se mi ta knížka líbí :) s p. Schererem taky výborná komunikace a do třech dnů to bylo doma :) pro mě je nejdůležitejší ten odhad věku, kde je to všechno parádně popsáno a vyfoceno, s tím jsem se ještě jinde nesetkal :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Kniha srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od Posmiros »

Ještě by mě zajímalo jestli někdo absolvoval přednášku pana Scherera? :) Popřípadě jaký to bylo? :) Trochu jsem o tom přemýšlel a mnoha myslivcům u nás a asi i jinde, by to neuškodilo si poslechnout něco nového :roll: :mrgreen: :mrgreen:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od radekbartik »

Samozřejmě přednášku lze jen doporučit, dost se toho dozvíte a taky se dost zasmějete...
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Kniha srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od Posmiros »

No uvidím jak moc budu aktivní :) docela by se mi líbilo udělat v létě takový vzdělávací odpoledne s večerním posezením :) nejlépe před začátkem lovu holé, třeba by si pak pár lidí uvědomilo, že je třeba taky holou střílet, aby se srovnal poměr pohlaví a snížili se možná víc jak dvakrát větší stavy než normované...
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha srnčí zvěř 1, Pavel Scherer

Příspěvek od radekbartik »

Bez komentáře:-) problém asi velké vetsiny spolku...
Odpovědět