Fomei Foreman 8x52

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Fomei Foreman 8x52

Příspěvek od popovic »

Máte někdo zkušenosti s tímto dalekohledem ??
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Fomei Foreman 8x52

Příspěvek od Choochoo007 »

Figi si ho nemohl pred lety vynachvalit. Zkus se kouknout na loveckastrelba.cz.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Radek Gahura

Re: Fomei Foreman 8x52

Příspěvek od Radek Gahura »

Fomei Foreman 8x52 je vcelku solidní dalekohled po všech stránkách, nenašel jsem na něm nic co by mně zásadněji vadilo.
Poslední řady lineárních Fomeiů jsou opticky už docela slušné a použitelné, rozhodně se nejedná o průšvihy typu Fomei Terra a pod... Podle mého názoru se to začalo lámat modelem Leader ED, to byl první opticky opravdu solidní dalekohled. Nicméně u Fomeie ještě pořád vyvstává otázka kvality mechanického zpracování, to že jsou dalekohledy smontovávány v Číně už dnes není negativní věc, dělají to tam téměř všichni. Ale jde o to, JAK jsou mechanicky zpracovány a zkonstruovány. Pořád slýchám od různých lidí z branže příběhy o závažných mechanických poruchách různého typu. Foreman ještě není na trhu delší dobu, uvidí se podle zkušeností lidí co ho vlastní, nicméně pořád tam ten "strašák" v podobě nekvalitního zpracování je.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Fomei Foreman 8x52

Příspěvek od figi »

FOREMAN mám více než sedm let (10x52). Byl pod vodou, zažil všelico včetně mrazů pod -20°C a také vedra. Za celou tu dobu funguje velmi spolehlivě, a při porovnání s novým modelem (design figi :D ) nepoznám optický rozdíl. Za ty peníze výborná volba, navíc se o něj nemusím bát.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět