Rusák 7*35

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Rusák 7*35

Příspěvek od popovic »

Má cenu jít do starého rusa 7*35 Berkut ?? Někde jsem zachytl že jsou to opticky skvělé nerozbitné dalekohledy. Díky za postřehy :!:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Rusák 7*35

Příspěvek od dalas »

Mám jej doma. Rozhodně to není šunt. Kreslí velmi pěkně až do krajů zorného pole. Světelnost srovnatelná s Zeiss Dekarem 10x50. Samozřejmě obraz je trochu menší. Záleží jen na ceně. Je to klasická kovová konstrukce s gumovými očnicemi a centrálním ostřením. Korekce na pravé očnici. Na svou velikost je proti současné produkci trochu těžší, ale zase to není nic co by se nedalo nosit celý den.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Radek Gahura

Re: Rusák 7*35

Příspěvek od Radek Gahura »

Zdravím, slovo nerozbitné bych určitě nepoužil, lidí co se k dalekohledům chovají jako by byli nerozbitné, jsou u optiků před vraty plné fronty :)
Opticky je to dnes už průměr, a to s odřenýma ušima... Co se mně u tohoto dalekohledu zdá slušné je světelnost, na 35 mm objektivy je nadprůměrná. Co je naopak největší mínus, tak okraje zorného pole, ty jsou na sedminásobné zvětšení hodně špatné (rozostřené). Dále to, že obraz není výškově ani stranově správně orientovaný, při pohledu do okrajů zorného pole se obraz úplně rozjíždí. Rozlišení obrazu, barvy a kontrast hodnotím jako mírně podprůměrné. Tento dalekohled byl velmi slušný před cca 25 lety, dnes ho kvalitou obrazu překonává cokoli z číny za méně než 2000 kč, to je potřeba si uvědomit. Pokud Vám ho někdo nabízí za pár stovek v přijatelném stavu, může se hodit např. do auta jako záložní, nebo někam např. na chatu a podobně. Ale jako hlavní optiku do lesa, na to už to asi nebude. R.G.
Odpovědět