Pozorovací monokuláry

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Pozorovací monokuláry

Příspěvek od Choochoo007 »

Jojo, uz davno se to rika, ale jen rika. Zatim jsem to nikde na krabici nevidel a kor ne u nejakeho spickoveho kusu jak jsou ty s cockami FL. :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Pozorovací monokuláry

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Uvazuji o koupi pozorovaku na obeznavani srnci zvere. Zatim se tak rozkoukavam a chtel bych se vas zeptat, jestli memate nekdo zkusenosti s modelem TGA od meopty? Jak je na tom v porovnani s dalsimi pozorovaky od Meopty? Sirka zorneho pole (20-60), ostrost, svetelnost atd.
Montano
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03.2.2012, 16:48

Re: Pozorovací monokuláry

Příspěvek od Montano »

Zdravím, má někdo zkušenosti s pozorováky od Nikonu. Konkrétně myslím Nikon Prostaff 3 16-48X60 Fieldscope nebo Prostaff 5 a to buď s objektivem 60 nebo 82 mm. Použití - na obeznávání převážně srnčí zvěře a sportovní střelbu max. 500 m.
Prostaff 3 má integrovaný okulár. K Prostaff 5 je potřeba dokoupit, kdy je na výběr, nejvíce by mu asi slušel 20-60. Co jsem koukal tak Prostaff 5 s objektivem 82 mm mi přijde na myslivost už dost rozměrově veliký i když optickými vlastnostmi by byl asi nejlepší z těchto tří.

Další o kterém jsem přemýšlel byl FOMEI 20-60X60 LEADER A/S SPOTTING SCOPE WP, ale myslím že jakýkoliv výše uvedený Nikon na tom bude lépe.

Co vy na to? Vlastní někdo některý z výše uvedených spektivů nebo má nějaké zkušenosti ??
johny723
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06.3.2019, 22:17

Re: Pozorovací monokuláry

Příspěvek od johny723 »

Chcel by som sa tiez opytat na ten pozorovak TGA 75 od meopty. Ma s nim niekto osobne skusenosti? Odporucali by ste ho?
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Pozorovací monokuláry

Příspěvek od cr001 »

Mám TGA asi 3 roky (s okulárem 20-60x). Používám ho hlavně na obeznávání srnčího a na střelnici, ale bavím se s ním i s drobným ptactvem a tak. Výhoda pogumování je jasná, tím že je skládací, tak zabere méně místa v batohu. Přestože je konstrukčně jednoduchý, kvalita optiky pro mě výborná. Při soumraku třeba na 150 m už v dalekohledu (10x42) dokážu už jen poznat, jestli srnec nebo srna, ale v TGA vidíš i co má na hlavě - prostě ten objektiv 75mm si odvede svoje (samozřejmě nejde využít velké zvětšení). Za dobrých světelných podmínek vyhodnotíš srnčí na 200+ a pak už to závisí na kvalitě zraku.Je poměrně operativní, ale nějaká podpora je nutná - strom, batoh, stativ.....
Vzhledem k vysouvací konstrukci a poloze upevňovacího šroubu není při upevnění na stativu moc stabilní. Osobně mi to nevadí, protože stativ netahám. Přimontoval jsem spektiv na pažbu a mám z něj takovou spektivopušku. Sice jsem přišel výhodu skladnosti, ale komfort pozorování je super.
Odpovědět