Dalekohlady Zeiss Jena

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od bonecrusherx55 »

dik za odpoved, mal som ho na skusku jeden den a vratil som ho-na zeiss dekarem, alebo jenoptem sa ani spolovice nechyta...
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
bidzino
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 06.10.2013, 22:13

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od bidzino »

nedávno som si kupil Carl Zeiss ,Jenoptem 10x50 ,ako z vyroby,za 200euri.Čítal som prave toto forum,zvážil to a rozhodol som sa.Velmi dobre.Kamarat ma Swarovski Habit,tuším 10x42 ..myslim ze ten je o maly kúsok kvalitnejsi,ale na Bazos pýtali zan 450€.Oboma tymito Masinami je krasne vidno vsetky planéty,objekty ako Galaxia Andromeda ci 'Galileove mesiace' Jupitera,atď.V oboch pripadoch..cira krásna optika a radost sledovat.Treba zvážiť ci dáte 300-500€ za reklamnú haraburdu.A novy kvalitny dalekohlad stoji takmer tisicku S myslivectvom toto nema vela spoločne,no dik prave za toto forum
tonnak
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: stř 11.7.2012, 20:00

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od tonnak »

bidzino píše:nedávno som si kupil Carl Zeiss ,Jenoptem 10x50 ,ako z vyroby,za 200euri.Čítal som prave toto forum,zvážil to a rozhodol som sa.Velmi dobre.Kamarat ma Swarovski Habit,tuším 10x42 ..myslim ze ten je o maly kúsok kvalitnejsi,ale na Bazos pýtali zan 450€.Oboma tymito Masinami je krasne vidno vsetky planéty,objekty ako Galaxia Andromeda ci 'Galileove mesiace' Jupitera,atď.V oboch pripadoch..cira krásna optika a radost sledovat.Treba zvážiť ci dáte 300-500€ za reklamnú haraburdu.A novy kvalitny dalekohlad stoji takmer tisicku S myslivectvom toto nema vela spoločne,no dik prave za toto forum
to jste udělal moc dobře, Jenoptem 10x50 je celkově vynikající dalekohled, navíc univerzál den\noc.
bivoj
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 03.6.2014, 8:12

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od bivoj »

Může mi prosím nějaký majitel zeisse 10x50 jenoptem napsat kolik přesně tento dalekohled váží? Děkuji.
bidzino
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 06.10.2013, 22:13

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od bidzino »

No,prave som mimo domu,vrátim sa a hned ho dam na váhu..je to take dôležité???kamoš ma Swarowsk 10*40,ten je citeľne ľahší aj mensi ale myslim ze oba hrajú rovnaku ligu!Vynikajúc kukeri proste!
bivoj
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 03.6.2014, 8:12

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od bivoj »

Tu váhu potřebuji kvůli tomu, že jsem nedávno zakoupil tento dalekohled a chci se dopátrat zda se jedná opravdu o originál, protože vypadá až moc nově. Nebo Vás napadá jiná indicie k zjištění pravosti dalekohledu? Díky za info.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od bon »

Můj Zeiss Jenoptem 10x50 váží 1,04 kg.
bidzino
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 06.10.2013, 22:13

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od bidzino »

Zdravim..tak polozil som moj Jenoptem na vahu a ukazalo 1025g..myslim ze mozete byt spokojny ked vyzera ako novy.. :D
Ja som kupil taktiez vo vynikajucom stave.Kolko ste dali zan?Ja 205euri .Apropo..tie znaky myslim ze sa daju tazko napodobnit,aj ked co som videl na foto takmer kazdy ma malicke odlisnosti,asi podla roku vyroby sa to menilo,nevyznam sa v tomto
bivoj
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 03.6.2014, 8:12

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od bivoj »

bidzino píše:Zdravim..tak polozil som moj Jenoptem na vahu a ukazalo 1025g..myslim ze mozete byt spokojny ked vyzera ako novy.. :D
Ja som kupil taktiez vo vynikajucom stave.Kolko ste dali zan?Ja 205euri .Apropo..tie znaky myslim ze sa daju tazko napodobnit,aj ked co som videl na foto takmer kazdy ma malicke odlisnosti,asi podla roku vyroby sa to menilo,nevyznam sa v tomto
Dal jsem za něj skoro stejnou částku,díky za pomoc.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od bon »

Kdysi jsem četl na netu, že údajně dalekohledy Carl Zeiss Jena dělali licenčně i v Japonsku, tak že by mohly existovat i nějaké odchylky v provedení. Nemám to ale ověřené.
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od fary »

To Bivoj: Jsem v totožné situaci, Jenoptem 10X50 jako nový, cena 5 a půl, marně si lámu hlavu jak poznat že jsem nenaběh, kouká pěkně, antireflexi také jako nové, nicméně se mi zdá, že u okrajů je poměrně dost neostrý, tak nevím...je pohledem do objektivu při určitým úhlu vidět kovový mechanismus ostření? U mého ano.
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od fary »

Jo, a teď jsem jej zvážil. 1040g.
bidzino
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 06.10.2013, 22:13

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od bidzino »

No musim urobit zopar foto ,tiez som cital o Zeiss Jena vraj vyrabali aj pre vychod..pomoze mi niekto dufam ,nech viem presne co som kupil :D
guest13
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 09.8.2014, 22:41

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od guest13 »

S tou licenční výrobou v Japonsku je to pěkně vysvětlené a nafocené tady: http://www.holgermerlitz.de/jenoptem.html
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Dalekohlady Zeiss Jena

Příspěvek od Toma »

Měl jsem možnost se podívat ve dne i v noci dalekohledem zeiss conquest 10x56.Pro mě nepoužitelný z důvodu absence dioptrické korekce,jen centrální ostření,takže při oční vadě kterou si ani neuvědomíte se s dalekohledem nedá domluvit.Proti rusáku 7x50 je rozdíl v ceně ,ale jinak se mně s ruským dívalo lépe protože sem si mohl pravé oko doladit.I ta cena zeisse je od nějakých 22tisíc až po 39 tisíc moc podezřelá.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Odpovědět