FOMEI

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
kodyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: ned 30.5.2010, 15:17

Re: FOMEI

Příspěvek od kodyz »

Zdravím, měl jsem možnost porovnat 8x56 s ed i bez ed skel a musím říct, že tam znatelný rozdíl byl. Jinak jsem vlastnil 8x56 leader pro a po roce a půl používání mě nadšení přešlo, dalekohled nešel doostřit a vždy ,,tahal,, za jedno oko (potvrzeno více lidma po zapůjčení) než jsem ho stihl reklamovat upadl mi cca z 40cm na zem a rozloupl se na dvě poloviny, ke středové ose ho drží pohromadě jen tenoučký plast. Zařekl jsem se, že s fomei končím :D ale pak se mi dostal do ruky tento http://www.optickysvet.cz/dalekohledy/d ... le-zdarma/ oproti ostatním modelům má velmi kvalitní zpracování, dokonce mi přišel lépe zpracovaný než Meopta řady Meopro. Koukal velice slušně( zkoušeno pouze přes den) jediné co mi trochu brání v jeho koupi je to zvětšení 10x.....nemáte ho někdo doma? Líbil by se mi jako letní dalekohled na lov srnců. Kdyby ho dělali i v 8x42 tak neváhám
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: FOMEI

Příspěvek od mikycz »

Smrtihlav: varianta 3 mě příjde dobrým kompromisem mezi 1 a 2, 2 lepší do noci na pašíky a s 1 pak obeznáš asi líp za dne. 3 je kompromis. 1 a 3 bude odolnější než 2 ale je tam rozdíl i v ceně že :-)
Uživatelský avatar
Smrtihlav
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 17.1.2012, 0:42

Re: FOMEI

Příspěvek od Smrtihlav »

Jo rozdíl tam je.
8x56 - 4800,-
10x56 - 4800,-
7x50 - 3610,-

Mno nevím teda no. Zkusím ještě pohledat někde něco jiného :-)
CZ 550 FS 6,5x55 SE + Meopta Meostar R1 3-12x56RD
ZP 50 16/16
Kulobrok 7x65R/16 + zeiss 7x50 + 16/16
Jednoranná malorážka Simson suhl 22LR
Jednuška Bajkal 20/70
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: FOMEI

Příspěvek od mikycz »

Myslím že v této cenové kategorii se ti bude těžko něco hleda, FOMEI ať už si o něm myslí kdo chce co chce má výborný poměr cena výkon a při pětileté záruce co teď nabízí je to i větší jistota. Problém je, že třeba ten 8 x 56 bez ED je teď totálně vyprodaný což o něčem taky svědčí.
Radek Gahura

Re: FOMEI

Příspěvek od Radek Gahura »

mikycz píše:Myslím že v této cenové kategorii se ti bude těžko něco hleda, FOMEI ať už si o něm myslí kdo chce co chce má výborný poměr cena výkon a při pětileté záruce co teď nabízí je to i větší jistota. Problém je, že třeba ten 8 x 56 bez ED je teď totálně vyprodaný což o něčem taky svědčí.
Zdravím.
Když se v roce 2008 začal Fomei 8x56 Leder prodávat, hned jsem si ho sehnal na test a co se týče čistě jen optiky, opravdu nebyl špatný, za ty peníze nabízel solidní optické vlastnosti. Pozdější verze s ED sklem se mně už tak nezamlouvala, ED sklo by mělo být krokem vpřed a mně se to jevilo úplně opačně...
Co je ovšem u těchto dalekohledů úplně v háji je kvalita konstrukce a zpracování, to je opravdu průšvih. Co jsem jen ve svém okolí slyšel za poslední rok za příběhy to by vydalo na samostané téma. Zcela otevřeně říkám že při normálním, nikterak násilném či jinak nestandartním způsobu užívání má ten dalekohled životnost tři - čtyři roky, a to je bohužel hodně málo.
S pozdravem Radek Gahura
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: FOMEI

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak já fomeiku používal denodeně a myslím,že jsem se k ní surově zrovna nechoval.Po 3 letech se začla mlžit..profrézované tělo pod gumou tam co drží pero hranol.Bylo po záruce tak použití bylo omezeno jen na slunečné dny.Ovšem po dalším roce mě začalo tahat oko na levé straně,pak se to rozhodilo uplně.No a jednou dírou už koukat nebudu.Byl to 8/56 forestr, myslím už to neni čitelné.Koukalo to za 4500 dobře.Jednou to nechám možná spravit...
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: FOMEI

Příspěvek od mikycz »

Budu teď ED testovat když už ho mám :-) Tak povím po sezóně, mám na něj 5 let zárkuku tak předpokládám, že ho nebudou chtít mít hned zpátky. Ten předchozí jsem měl nedobrovolně pučený 1/2 roku přes zimu, dokonce mi i spadl a jak říkám za mě 1.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: FOMEI

Příspěvek od mikycz »

Tak jsem seděl s kamarádem minulý týden celý týden na prasátkách v noci, bohužel nepřišlo nic co by se mohlo slovit :-)
Měl sice jen Swarovski 8,5x42 EL. No upřímně jsme se shodly, že FOMEI (sice teda ten 8x56ED)kouká takřka stejně. Mě se zdálo, že svařák je malinko ostřejší, ale o pár desítek tisíc jinde. Kor teď když vyšli nové ceníky :-(
Naposledy upravil(a) mikycz dne úte 02.9.2014, 19:05, celkem upraveno 2 x.
tonnak
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: stř 11.7.2012, 20:00

Re: FOMEI

Příspěvek od tonnak »

nevím mně se vždycky zdálo, že je lepší místo nového Fomeie za 4000 kč koupit starý ruský za 2000, protože opticky je to nastejno ale konstrukčně je ten rusák při normálním zacházení navěky, Fomei vydrží pár roků a je po něm.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: FOMEI

Příspěvek od mikycz »

Tak to nevim, mam doma stareho Zeisse i rusa (po tatovi) budu se muset kouknout na znacku oba jsem nechal odborne vycistit a urcite nekoukaji tak jako novy fomei, jak dlouho vydrzi to je otazka (ten co jsem mel puceny ma uz pres tri roky a zatim ok). Tak uvidime. :D
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: FOMEI

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak jsem o viukendu zkousel Fomei Leader 8x56. Pouzivany, takze uz se da hodnotit i z hlediska vydrze. Porovnaval jsem s extra levnym Bresser 10x50 LE z Lidlu za 600 :D
Zpracovani se zda OK, dalekohled tezsi, ale aspon to vypada ze ma sklenene cocky. Zaostreni i na blizko slusne, rekl bych snad od 3-5m. Oproti Bresseru netrpel na odlesky z protisvetla. Obraz podaval verne barevny oproti Bresseru, obraz leveho oka OK, prave melo rozostreny okraj. Prvni problem byl nastaveni dioptrii pro obe oci a zaostrovani na objekt. Pokud jsem nasteloval a zaostroval od nekonecna do minima fungovalo vse OK. Pokud jsem ale toto nastaveni pouzil obracene a zaostroval od minima a pak na objekt do nekonecna, mechanika opozdovala prave oko a objekt byl rozostreny na prave oko. Tedy problem s mechanikou. Bresser funguje lepe. Zorne pole zadna slava, cca stejny jako Lidl Bresser 10x50, tedy 107m vs 110. Tady jsem cekal lepsi vysledek, prozoze 10x50 nebo 8x56 je dost velky rozdil. Fomei tedy na me pusobil trochu tunelove. Za sera do urcite faze rovnoceny vysledek, Bresser dohanel handicap objektivu zvetsenim. Vykon za sera docela srovnatelny, az do doby prichodu velkeho sera az tmy. Tady Fomei podal lepsi vysledek z hlediska svetelnosti a neni se cemu divit. Vystupni pupila 7mm a 5mm ma znacny rozdil v propustnosti svetla plocha cca 38mm2 vs 19mm2. tedy rozdil plochy cca 50%. Rozdil tedy byl, ale jestli 50% tezko soudit. Ztmavovani obrazu pozoruji u puskohledu Meopty nekde za 7 az 8 zvetseni u 56 objektivu, takze u sebe bych s okem problem nevidel. Kontrast asi oba stejne spatny. Za hvezdne noci pouzitelny tak pro pozorovani zvere jako fleku na svetle louce. V tmave zelene repce na nic. Propustnost svetla cca 80% dle nejakeho testu, coz si myslim ze odpovida memu zjisteni, cekal jsem rozhodne vice. Po teto zkusenosti hledam neco kvalitnejsiho, minimalne opticky.
Jinak Bresser v protisvetle tragedie. Konstrukce tragedie, zinkova slitina jen pro nalepeni hranolu. Objektiv tak drzi pulkou zavitu v v zinku a druhou v plastovem obalu. Obraz dosti nazloutly. Zaostrovani OK. Vlastnosti se u tohoto vyrobku asi muzou menit, zalezi jak s tim cinane jednou az dvakrat do roka poperou. Tady bych rekl ze za ty penize(cca 600) OK
Naposledy upravil(a) Choochoo007 dne úte 19.5.2015, 13:09, celkem upraveno 1 x.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: FOMEI

Příspěvek od Buttler »

Zajímavá alternativa k Fomei je třeba tohle:
http://www.binox.cz/dalekohledy-titaniu ... -8x56-roh/

Jinak přes Fomei Leader jsem koukal, ale přes tenhle model:
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/8x56- ... /k-OY1861/

a příjemně překvapil. Z produkce Fomei nejlepší pro oči moje. :D 8)
zetko
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.9.2009, 17:40

Re: FOMEI

Příspěvek od zetko »

Zdravím kolegy,začínám se poohlížet po nějakem dalekohledu.Stará ruská klasika je přes den dobrá,ale na setmění už pokulhává. Můj favorit byl Leader 8x56 ED ,nebo jeho konkurence Delta Titanium,ale v Lysé se objevil nový hráč,Fomei Foreman 8x56. Myslíte,že bude mít na setmění lepší výkon,než Leader ED?
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: FOMEI

Příspěvek od mikycz »

Osobně si myslím, že Foreman bude asi líp zpracovaný, ale že by koukal líp to já teda svým okem nepoznám :-)
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: FOMEI

Příspěvek od mikycz »

Tak dalekohled stale funguje tak jak ma, je opravdu vodotesny a otresu vzdorny nebo spis padu :-), mam s nim sloveneho i bulkare za sera. Jedine ta vaha na soulace by mohla by mensi.
Odpovědět