SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od figi »

Díky za info.
Poměrně dobré parametry, ten záměrný obrazec je stále dost velký, ale polepšili se.

Tomu, že lze na 1300 m změřit žebřík věřit sice mohu, ale po osobní zkušenosti s dálkoměrem Swarovski nevěřím, ten spolehlivě žebřík nezměří ani na 300 m. A nevěřím, že nějaký komerční dálkoměr na 1300 m žebřík změří.
Jen znovu zopakuji, že přesně změřit vzdálenost není vždy jednoduché, zejména u malých cílů, a nejde jen o to, naměřit nějaké číslo.


:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od lovec »

Swaro LG, fabricky komin za denneho svetla bez problemov opakovane - 1950,1951,1952,1950,1951, merane s oporou. Ziadny iny bezne dostupny civilny dialkomer to tam nedokazal. Ani zmerat, nieto este opakovane. Preto ho u Swarovskeho uz tak dlho nemenili, lebo je to medzi europskymi civilnymi spicka.
Lepsie pristroje su uz potom napr. Vectronix (ale kapanek ina cena) alebo este relativne dostupny kanadsky Newcon Optik - tento meria neuveritelne rychlo a spolahlivo-skusal som a cumel s otvorenymi ustami....ale zase je to trosku vyssia vykonostna trieda (bola to tusim 2500vka alebo 3500vka, neviem iste)
Novy dalekohlad s integrovanym laserom od Swara je jednoducho lepsi nez tie od Zeissu a o Leice ani nehovoriac. Leica robi sikovne male dialkomery (crf 1600 je genialny do naprsneho vrecka), spolahlive, ktore si nachadzaju mnoho spokojnych uzivatelov, ale..... vykonnostna spicka je inde.

Pre ilustraciu, je to tento komin: ( LINK - v zozname komin c.4 )

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od figi »

lovec, nechci se dohadovat. LG jsem zkoušel, a protože u tohoto dálkoměru nemám pocit, že měřím to, co změřit chci, tak jsem nakonec zůstal u Leicy. Testoval jsem oba dálkoměry společně. LG měří dál, ale co naměří, to je diskutabilní. S jakýmkoli dálkoměrem se velký relativně reflexní objekt naměří dobře ( v rámci jeho výkonu ), a u LG to navíc velmi komplikuje obrovský záměrný obrazec. Je to jen můj názor získaný osobní zkušeností.

:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od lovec »

figi, tiez len prezentujem svoju osobnu skusenost, na nete sa da vycitat hocico a napr. z tejto debaty pre nezainteresovaneho, alebo menej skuseneho cloveka plynu protichodne zavery.... V tomto konkretnom pripade mame odlisne skusenosti a ja netvrdim, ze tie tvoje nie su pravda. LG pouzivam piaty, ci siesty rok aj na love, aj na sutaziach pre kontrolu realnych vzdialenosti tercov. Doteraz vsetko fungovalo a nemam dovod o nom pochybovat. Navyse ak v priamom porovnani s inymi pristrojmi ich jasne predcil.
Moj nazor a skusenosti.
(P.S. este raz zdoraznim ten Newcon Optik - kto si ho vie kupit, moze sa nam z dialky vyskierat, je to proste pecka).
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od tibi1 »

Osobne pouzivam dialkomer hlavne na lov....a akakolvek zver a hlavne srnce od 300m a o liske ani nehovoriac - v pohybe...kazdy kto sa to pokusi namerat vie o com pisem......preto su pre mna na konkretny ucel podstatne len a len 2 veci - velkost zamerneho obrazca a rychlost scanovania. Swaro je super nebudem sa hadat za kazdu cenu ale leica ma presne tie 2 veci co potrebujem ostatne je pasé....
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od US OPTICS »

Měl jsem Leicu i Saworovského LG (měl jsem jej jen krátce) a Swarovski byl mnohem lepší a to už jenom za zhoršených sv. podmínek. Leica se v tomto ohledu na Swarovského vůbec nechytala. Velikost záměrného obrazce mi u Swarovského vůbec nevadila, vždy s přehledem změřil to co měl a myslím si, že přesněji než Leica. Tedy souhlasím s Lovcem, že Swarovski je lepší.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od tibi1 »

...zmeril co mnel a myslim si, ze presneji nez Leica....ta to nenormalny argument. Este raz ....nejde o vzdialenost ale o moznost ziskat presne info ze to co meram je skutocne tak daleko a ten laser ho trafil aby som naisto naklikal. Ten komin co meral Lovec nameram s akymkolvek dialkomerom zn. "No name" samozrejme ak ma dosah v tomto pripade napr. 2000m. Ak budem merat akykolvek objekt naproti volnej oblohe (napr. ako ten komin) viem ze hodnota je presna lebo ho laser trafil ak nie vysledok bude opakovane nula t. j. nekonecno do nebes. V tom ma istotu a mozno aj pravdu. Takze ak chcem aby si mi nameral ten isty komin v jeho zakladoch a v obytnej zastavbe alebo nedajboze démenta co ide krokom co mas zlikvidovat ...si skoncil. Detto v loveckom pouziti to bude srncia medzi remizkami na poli, nameras s istotou tak akurat buldozer v stodole a to ci uz s nikonom, buschnelom alebo swarovskim ci leicou. S tym swarovskim na 2km mozno wapitiho alebo losa ale ne smolku alebo srnciu to sa s tebou o toho swarovaka stavim.
Co sa tyka svetelnosti priznavam ze je super sam mam swarovaka na flinte ale netrapima ze leica sklom nestaci mam ju 7 rokov...o dalsich 5 bude El range taky tam.....vecsinou co este viem viditelne namerat laserom viem zodpovedne trafit puskohladom a tam na long range hraju rolu skutocne pred zotmenim minuty pricom kazdy vystrel za tychto podmienok je z 90% zbytocne riziko.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od US OPTICS »

možná jsem se vyjádřil trochu neobratně, tak pro Tibiho ještě jednou :oops: . Leica měla některé předměry problém změřit a když už je změřila, tak několikrát ukázala jinou vzdálenost. Swarovski vždy tento předmět změřil a ukazoval pořád stejnou vzdálenost. Prostě si stojím za tím, že Swaro je lepší.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od figi »

Možná by stačilo se naučit dálkoměr používat.
A myslím to vážně, já se to učil roky, a leicou dnes změřím lišku na více než 900 m. A vím, že jsem ji změřil. tibi to napsal velmi výstižně.

Letos jsem testoval několik značek vč. Swara LG. Test - kůl o průměru 8 cm na 300 m a za ním asi 4 m daleko svah. Dálkoměry krom leicy měřily spolehlivě a opakovaně ten svah. Swaro tak jednou z osmi měření změřil i ten sloupek. Leica měřila jen ten sloupek od prvního měření. Proto mi vyhovuje. Za roky velmi intenzivního používání dálkoměru v praxi jsem se mnoho naučil, a jsou situace, kdy jistotu stejně nemám. A vymyslel jsem i systém testování pro nejpřesnější měření, a z vlastní praxe vím, že jednoduché je změřit nesmysl, a těžké je měřit přesně malý cíl na daleko. Na jednom mém videu je to i názorně předvedeno.
Není to jen o tom, že to ukáže nějaké číslo / ale to už se opakuji /. Tvrdím, že přesně změřit na dálku malý cíl je minimálně stejně těžké, jako dokázat na tu vzdálenost naprosto přesně zamířit. A dálkoměry pažbu nemají :D

Tím nechci tvrdit, že Leica je nejlepší, jen patřím k té skupině lovců na velké vzdálenosti, kterým Leica v praxi vyhovuje víc, než jiné značky.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od tibi1 »

US OPTIK neviem jak to uz napisat....a zaroven reagovat na tvoje....jak mozes tvrdit ze Leica (a nech to neni len leica) ak konecne neco namerala tak vzdy inou hodnotou. Na zaklade coho mas tieto "technicke" dohady a na zaklade coho ich vies potvrdit -vysvetlit. Takze este raz....dialkomer namera objekt na zaklade ODRAZU lasera od objektu (ten isty princip ma policajny ramer na auta). T.j. ze podla tvojich scestnych tvrdeni by ten laser tam vobec nedosiel alebo pri spatnom odraze nedosiel do cocky spat alebo jak vlastne kurňa. Ved to nema absolutne logiku clovece. Ak by som ti mal dat za pravdu bola by tu este jedna moznost a to fyzicka clona a to bud hmla alebo snezenie ale v tomto pripade mam overene ze tieto objekty zachytia laser uz do 25m dalej nema sancu preniknut na ceste k cielu vdaka hustote bohybujucich sa castíc.
Nehnevaj sa ale vychadza mi to tak ze leica ti namerala spolahlivo kazdy vyslany odraz ale kedze ma mensi zamerny stvorec meral si vlastne nepresne vzdy nieco v okoli ciela ty hoc si si to ani neuvedomil.
U swarovaka s tym velkym a hrubym zamernym kruhom nameras kedykolvek "spolahlivo" ale najvacsiu hlavnu plochu, takze ak meras vranu na 600m nikdy si nebudes isty ci meras skutocne ju alebo okolie s rozsahom napr. dalsich 100m. Jedine ze by sedela na budove. Takze jak mi pises: este raz len pre teba....swaro je pre mna so svojim zamernym kruhom a spomalenym odrazom laseroveho luca nepouzitelny aj keby mal dosah 3km a tento dosah mi je i tak nanic nakolko si myslim ze skutocne optimalne a tym padom spolahlivo je mozno ovplyvnit strelu do 600m dalej to na zivi ciel neskusam to je moja dokola debilne proklamovana "myslivecka vzdialenost", nakolko i s najlepsim kalkulatorom na svete nemam sancu bojovat s poveternostnym vplyvom na strelu, je to uz len o stasti nech si tvrdi kazdy co chce - ak chcem na 99% posadit zasah na lopatku. Sorry za OT nejak mi to zbehlo mimo.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od US OPTICS »

tibi : jak funguje dálkoměr vím, máme každý jinou zkušenost a tím pro mě tato debata skončila :D
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od tibi1 »

ine som ani necakal.... ale nepis myslienky vo vseobecnej rovine ak ich potom nevies sam argumetnovat
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od US OPTICS »

tibi : psal jsem zkušenosti a né myšlenky. I kdybych ti napsal své argumenty, stejně mi budeš psát zase ty svoje, proto si myslím, že není důvod dál diskutovat (aspoň jeden argument : srnčí vzdálenost 363 metrů, Swaro pořád ukazuje 363 metrů, Leica několikrát ukázala +- 3 metry) :wink:
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
hunting-cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 11.12.2011, 18:52

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od hunting-cz »

Hold SWAROVSKI je moc dobrý výběr.... :D
TURBIAK
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04.1.2010, 21:00

Re: SWAROVSKI , EL - RANGE s měřením

Příspěvek od TURBIAK »

Mal som moznost skusat Swarovski EL Range , bol som doslova ohureny kvalitou podania obrazu.. ak by ste hned po nom pozreli do Leici Geovid asi by ste mali chut ju vratit vyrobcovi , ako uz bolo vyzsie spomenute tento bino - dialkomer dnes nema konkurenta , mat 2400 € hned ho beriem
Odpovědět