Koupě dalekohledu

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
kestrel1
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: sob 01.6.2013, 18:41

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od kestrel1 »

Jo a spoměl jsem si že Yukon má vonkajší ostření, na zaostření se posuvá okulár ve směru osi dovnitř a ven, co m1uže dělat problém. Fakt třeba vyzkoušet, nebo prodej nového dalekohledu je u levných dalekohledu nejméně 50% stráta.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Tim »

No, já si myslím, že bude úplně jedno, zda bude fotit mobilem nebo foťákem, protože každé sklo má určitou vykreslovací schopnost, a to u těch levných skel nebudou žádné zázraky. Přesně jak píše kestrel1 - strašný problém bude chromatická aberace. Já bych vážně šel do toho ultrazoomu, když se hodí na stativ, budou z něj fotky mnohem lepší než z jakéhokoli spektivu spojeného s fotoaparátem, jejichž cena bude do dvaceti tisíc. Zrcadlovka to nikdy nebude, ale koukat se na to dá :wink: https://plus.google.com/u/0/photos/1019 ... 7476799137

Podívej třeba na toto: http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-s4800-cerny?v=762
nebo tohle už je pecka: http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-s8500-cerny?v=436
a trochu klasiky: http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-l ... ko-na-ruku
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
pavel43
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 01.1.2014, 16:13

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od pavel43 »

Time ja 30x ultrazoom mam a nestaci mi ten zoom ja potrebuji 120x zoom a vuce,Mozna zjistim ze potrbuji 220xzoom
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... 18120.html
neni lepsi toto?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Petr1970 »

za ty prachy je to o ničem..
kvalitu nenahradíš..

mám Konuspot 20-60x80 za 7000 cca... za ty prachy super..

ale aby za za 2500 někdo měl 100x zoom.. ano, za slunce, přímého světla...

ten konuspot co mám - 1) potřebuje stativ, takže další 2kg... a kouká to pěkně za ty peníze.. ale za šera na 800 metrů - to prostě nekouká, to kouká tak Zeiss za 40 nebo Vortex za 30....


řešit jakýkoli dalekohled typu 100X zoom a s penězma pod 50 000 je ztráta času ...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Petr1k »

pavel43 píše:Ahoj,chci si koupit dalekohled monokular,ale nechci nic predrazenyho,tzn. v zadnem pripade predrazeny cesky meopty..
Dam maximalne 6 tisic za novy a mene za pouzity pres zastavarny..Tak by me zajimalo jakou znacku..v tech se moc nevyznam,ale vyslo mi naky YUKON nebo BUSHELL,tak nevim?
jakej monokular hledáš? přiblížení? světlost?

já pokukuji po Carl Zeiss 8x30 monocular do 5ti se dá sehnat
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Tim »

Pavel43 - no, takové zvětšení si neumím moc představit v praxi. Když vezmu základní ohnisko fotoaparátu (většinou 28mm) a vynásobím ho zvětšením (zoomem) 110x jak píšeš, jsem na ohniskové vzdálenosti přes 3000 mm :shock: S tím už se nedá fotit jinak, než přes bezdrátovou spoušť, za vynikajícího světla a za použití opravdu dobrého stativu. Já si myslím, že by bylo mnohem lepší se dostat blíže k fotografovanému objektu...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
pavel43
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 01.1.2014, 16:13

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od pavel43 »

Ten dalekohled co dam pred ten fotak tak potrebuji aby mel zvetseni 10-20x ,protoze dalsi zvetseni budu delat fotakem nebo kamerkou.Mozna by nebylo od veci koupit dalkohled s fixnim zoomem 15x.Moje kamera ma zoom 40x..Chapete?
Potrebuji velkej zoom,a dat to cely dohromady.Ke kamere mam dalkac takze,to je snad jako nahrada dalkove spouste..
Tak je asi zbytecny kupovat dalekohled s rozsahem pohybliveho zoomu 20-80/60

Takze naky levnejsi 15-20/ aspon 30mm ??
A svetelnost potrebuji dobrou,protoze nekdy filmuji a fotim ve spatnych svetelnych podminkach..
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Tim »

Já si stejně myslím, že ať to uděláš jakkoli, nebudeš spokojený s výsledkem... Zkoušel jsi někdy fotit nebo natáčet přes dalekohled? Čím více skel (a navíc pochybné kvality), tím horší výsledek bude. A řekl bych, že často i nepoužitelný. Mám doma knihu o wildlife fotografování od Rostislava Stacha, kde je kapitola věnována právě digiscopingu. Používá naň poměrně slušný kompakt od Canonu a před něj dává hóódně drahé sklo Swarovski (a také speciální okulár a držák na fotoaparát) a ty fotky stejně nejsou nic moc :roll: Nebylo by lepší třeba pořídit tohle http://www.digifotoshop.cz/digitalni-ka ... c-sdr-t70/ :?: Má to 78x optický zoom s možností rozšíření a výsledné ohnisko OPTICKÉHO zoomu je 2625mm :!:
A věř mi, že většina fotografií ptáků a celkově zvířat je pořízena s ohniskem 500mm , zřídka 700mm. A kdyby i to bylo málo, tak si myslím, že když to zlehka přitáhneš digitálním zoomem (dejme tomu do 3000 mm přepočteného ohniska), bude výsledek stále lepší, než přes foťák a levné sklo. A fotografovat tyhle kamery umějí také.

Ještě se zeptám pro upřesnění, co přesně a na jakou vzdálenost máš v plánu fotit/natáčet?
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od pufr »

Osobně jsem zatím nenarazil na kamerku s čipem o uhlopříčce 1/8 palce (cca 3,2 mm) s reálným rozlišením 0,8 Mega, která by dělala dobré fotky (dobré z dnešního pohledu na digitální fotku); na videa se koukat dá, to ano. Ale rád se na nějaké pěkné výsledky - fotky - třeba z tohoto nebo jiného obdobného "mikročipového" - cenově "přístupného" přístroje podívám - máme nějaké Time?

Jsem se teď podíval na Topic - omluva za OT :oops:
Pufr
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Tim »

Nene, dobré fotky z toho samozřejmě nebudou, ale myslím si, že budou pořád lepší než z foťáku spojeného kdovíjakým způsobem se spektivem v ceně do 6 000kč... Už kvůli těm zhoršeným světelným podmínkám, o kterých se tazatel zmiňuje :wink:
Edit: tady je hezky vidět rozdíl mezi levným a drahým sklem http://www.birdwatcher.cz/birdwatching_digiscoping.html
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
pavel43
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 01.1.2014, 16:13

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od pavel43 »

nojo swarovskej to je snobarna na ntou,myslis ze olympus ma horsi optiku?jinak 78zoom,je slabota ja chci fotit daleko,ja bych musel mitb 300zoom aby se mi to tam veslo...Jinak kameru uz mam a kupovat dalsi neni moje hoby..
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Tim »

Swarovski je snobárna, ale kvalitní... Zeptám se ještě jednou, asi byl můj dotaz přehlédnut, jak daleko a co chceš fotit? Resp. proč je takový problém se dostat blíž k tomu, co máš v plánu fotit?
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
pavel43
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 01.1.2014, 16:13

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od pavel43 »

Daleko,foceni vinecka vineho sadu,z balkonu nasi hajovny...cca 2km(vzduchem z kopce do udoli)
Ale asi by nemel byt problem ne,kdyz nekdo foti na dalekohled/zrejme astro/ i na 10km...?
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Tim »

Aha.. No, focení na 10 km si neumím moc představit. Ono s velkým přiblížením je za slunce poznat i na 200 metrů vlnění teplého vzduchu - fotka je pak rozmazaná :( Já se o digiscoping nikdy moc nezajímal, ale teď jsem to pročítal a je potřeba také dát pozor na to, aby k tomu spektivu šel koupit adaptér na připojení foťáku, protože rukou to nepůjde udržet. A těch moc není - nějaké Nikony, Zeiss, Swarovski, Meopta, Vortex, Practica. Hlavně cena toho adaptéru není úplně nízká. Navíc k tomu všemu se na to Tvůj ultrazoom (hádám tak dle 30x zoomu o kterým jsi psal) prý vůbec nehodí.
Ať jsem se snažil jakkoli, tak jako nejlevnější variantu jsem našel toto http://www.teshop.cz/nikon-coolpix-p310 ... oping-kit/ vzhledem k tomu, že by jsi stejně asi musel koupit foťák a ten adaptér... A Nikon má dobrá skla :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Petr1970 »

2 km fotit a co vidět?

podíval bych se na profi fotografy, nefotí přes dalekohledy ale s objektivama (ale tam to začíná za 250 000 za objektiv) :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět