Koupě dalekohledu

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
pavel43
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 01.1.2014, 16:13

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od pavel43 »

No to snad ne,dalekohled by mohl snad stacit...objektiv je drahota predrazena...2km je snad ne moc ne?
a co 1km?
C. J. Hornster
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 26.12.2013, 11:41

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od C. J. Hornster »

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem nového dalekoheldu, který by byl dobrý jak na denní nošení tak na pozorování za zhoršených světelných podmínek. Rozhoduji se mezi těmito dvěma dalekohledy: Bresser 8x56 nebo Nikon aculon a211 7X50.
Díky za všechny příspěvky.
Radek Gahura

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Radek Gahura »

C. J. Hornster píše:Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem nového dalekoheldu, který by byl dobrý jak na denní nošení tak na pozorování za zhoršených světelných podmínek. Rozhoduji se mezi těmito dvěma dalekohledy: Bresser 8x56 nebo Nikon aculon a211 7X50.
Díky za všechny příspěvky.
Zdravím,
Bresser 8x56 je širší pojem, ale pokud máte na mysli klasický Jagd 8x56 tak to je docela horor jak opticky, tak velmi špatným zpracováním...
A co se týče Nikonu Aculon 7x50, ten jsem měl zrovna minulý víkend půjčený na test. Za necelé tři tisíce člověk nemůže samozřejmě čekat nějakou nadstandartní kvalitu, nicméně bylo to ještě horší než jsem to zhruba očekával. Opticky je to bída a nemá smysl to rozvádět, mechanicky asi kvalitu vystihuje mini historka, která se mě s ním stala. Když jsem došel do lesa, centrální zaostřování fungovalo, po zhruba hodině z ničeho nic nešel zaostřid střed, jenom okraje. Za další zhruba hodinu úplně naopak, střed zaostřit šel, ale okraje zase úplně rozmazané. Pak jsem sedl do auta, přejel s ním po lesní cestě cca 3 km, a jak dalekohled drncal na sedáku vedle mě, tak se asi "srovnal" a pak už zaostřování fungovalo normálně, no musel jsem se smát........ :-) Podle téhle story si asi člověk může udělat obrázek o tom, jak kvalitní bude konstrukce tohoto dalekohledu.
Pokud chcete klasický 7x50 a nemáte na to více peněz, dívejte se po bazarech, za cca 2000 kč se dá občas sehnat stará Meopta 7x50, nebo ruský BPC 7x50. Opticky na tom jsou oba lépe než zmiňovaný Nikon, a mechanicky jsou to kvalitně udělané dalekohledy, které Vám vydrží při normálním lidském zacházení navěky.
S pozdravem Radek Gahura
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Tim »

Případně od Nikonu model "action" 7x50, ten jsem měl nějakou dobu půjčený a za ty peníze to nebylo vůbec zlé. Ten bych se nebál vyzkoušet.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
C. J. Hornster
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 26.12.2013, 11:41

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od C. J. Hornster »

Asi zkusím jít do toho Bresseru. Tenhle dalekohled má spousta myslivců a co jsem od nich slyšel tak si neztěžovali.
ZH 304 7x57R - 12/70
mik15
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 19.2.2013, 0:09

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od mik15 »

A co třeba Delta optical titanium 8x56? mají ho 3 známí a nemůžou si ho vynachválit,já si ho budu taky kupovat za ty peníze nic lepšího nenajdete.
C. J. Hornster
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 26.12.2013, 11:41

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od C. J. Hornster »

Dalekohledy Delta optical titanium jsou opravdu kvlitní, ale myslím že ten Bresser bude stačit. :)
ZH 304 7x57R - 12/70
mik15
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 19.2.2013, 0:09

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od mik15 »

ta delta se dá sehnat za 4300 takže být vámi tak neváhám
C. J. Hornster
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 26.12.2013, 11:41

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od C. J. Hornster »

Ještě je tu jedna možnost: známý mi nabízí dalekohled TENTO 7x50. O těchto dalekohledech jsem už slyšel, ale nevím jak jsou kvalitní co se týče výkonu za šera, ostrosti atd.
ZH 304 7x57R - 12/70
mik15
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 19.2.2013, 0:09

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od mik15 »

porovnával jsem s deltou a delta měla ohodně navrch
lillo
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12.1.2016, 17:29

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od lillo »

Zkuste tento odkaz http://www.levenhuk.cz/katalog/hvezdars ... tor-items/, mají tam k výběru poměrně široký sortiment teleskopů. Jedná-li se o váš první teleskop, nekupujte si nic nákladného ani příliš komplikovaného, lepší je začít se základním modelem. Hodně štěstí!
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od fanda2 »

Dalekohledy do 8tis. jsou divadelní kukátka to je prostě realita a ty řeči o tom, že je lepší koupit starýho rusáka nebo zeisse (DDR) jsou taky blábol. Obyčejná meopta meopro strčí všechny tyhle rádoby dalekohledy do kapsy. Hranice je někde na deseti tisících a výš tak to vidím já.
Radek01
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 31.12.2014, 8:26
Bydliště: moravská brána

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Radek01 »

MeoPro 8x42 HD vers 10x50 MC Jenoptem :
Při nošení ve dne lepší vzít MeoPro, při sezení po slunce západu o chlupy a minuty vede v pozorování Jenoptem ...
To je prosím několikrát okometricky potvrzeno :lol:
Radek Gahura

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Radek Gahura »

Radek01 píše:MeoPro 8x42 HD vers 10x50 MC Jenoptem :
Při nošení ve dne lepší vzít MeoPro, při sezení po slunce západu o chlupy a minuty vede v pozorování Jenoptem ...
To je prosím několikrát okometricky potvrzeno :lol:
já bych byl pro Meopro HD 8x42 i v noci. To je vynikající univerzál jak na den, tak na noc. Na nošení přes den kompaktní, není těžký, větší zorné pole, obraz ostrý i v okrajích. V noci velmi dobrá světelnost. Není co řešit.
Jenoptem 10x50 je dobrý dalekohled, ale Meopro s HD sklem už je jinde...
Radek01
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 31.12.2014, 8:26
Bydliště: moravská brána

Re: Koupě dalekohledu

Příspěvek od Radek01 »

No taky ten MeoPro HD nosím více. Ve dne dává celkově lepší obraz, speciálně na rozhraních tmavého a světlého, čitelnej až do krajů, hloubka ostrosti, nemá aberaci jak sterej Němec, a především je "unositelnej" a na těle "skladnější". Dá se s ním samozřejmě v pohodě zůstat i na večer. To vše za 13 kol českých.
Ale na druhou stranu jsem chtěl potvrdit, že při pozorování v noci ten Jenoptem fakt o něco vede. Alespoň můj v.č. 640.... Takže jít večer někam posedět - Zeisse 10x50 W. A stojí to řekněme 5 kKč.
Osobně, kdybych dnes měl našetřených 5 tisíc a ne víc, tak rozhodně nekoupín nějakej bušnel, fomei, kdesicosi, ... ale určitě Jenoptema z poslední produkce bývalého hodného německa.
Odpovědět