Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 147
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od Pauli »

Zdravím. Mohl by mi někdo z majitelů Delta strykeru 5-50x56 aktuální verze změřit celkovou délku puškohledu?? Na netu jsem našel různá čísla (363mm, 398mm).
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od Jiskra »

403mm . Měřeno ,,sviňákem" se zaostřenou dioptrickou korekcí okuláru. Děkovat nemusíš :lol:
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 147
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od Pauli »

Dobrý den,
za kolik se dá dnes pořídit ta Delta Stryker 5-50x56 u prodejců, nemyslím cenu na e-shopu?? Dostal jsem nabídku od svého prodejce na tento puškohled a chtěl bych něco k porovnání.
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od spikelet »

Pokud Ti prodejce nabizi cenu okolo 1500 €, tak ho kup a nespekuluj.Jinak ho nekoupis nikdy. Ja ho koupil v Lucembursku, ale to uz jsem Ti napsal na jinem foru, co to obnasi a co mas udelat. Na Slovensku se da taky koupit za 1500 €. Pak jedine udajne na Kypru s delsi cekackou za nejakych 1430 €. Proste tech 1500 € cena, pod kterou se horko a tezko da sehnat.
Tosík
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03.11.2021, 14:16

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od Tosík »

Dobrý den.
Prosím, je zde nějaký uživatel Javelinu? Uvažuji nad pořízením, bohužel nikde v tuzemsku není k prohlédnutí a tak se musí objednat ze zahraničí.
Všude se píše, že je to levnější náhrada Strykeru se stejnými parametry. Dobře, ale někde ušetřit museli.
Je vyroben v Číně, má jiný způsob klikání a je delší.
Mě by zajímalo, jestli pohled skrz není jako tzv "přes ruličku HP". Má věnce klikání vyrobené z nerezu nebo mosazi?
Asi ho objednám. Sice se mi trochu nelíbí způsob odečtu celých otáček styl mikrometr (mám raději styl Vortex Strike Eagle), ale ono si v této kategorii nelze moc vybírat. Když člověk chce 34ku tubus a nechce platit víc než 30 tisíc. Vector Continental má bohužel hloupou osnovu.

Díky za odpověď.
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od sladoch »

Zkusím to tu trochu oživit.
Předem se omlouvám za rouhání, je mi jasné, že to co řeším není ideální.
Nejdříve nastíním svoji situaci. Jsem student, se studentským rozpočtem a z toho vyplývajícím finančním limitem. Navíc s odchodem na vysokou nemám na lov se zbraní tolik času kolik bych si představoval, a věnuji se jiným odvětvím myslivosti.
Na kulovnici mám zatím posazené půjčené Hakko, nějakou již nevyráběnou řadu s parametry 3-9×40. Bohužel toto bych měl vrátit majiteli a řeším problém co na zbraň. V kapse díra, čas na nějakou slušnou brigádu v nedohlednu.
Otázka zní, má cenu na kulovnici posadit něco jako Sightron SIH? Popřípadě nějakou nižší řadu od Vector optics, např. marksman? Nebo se tyto optiky hodí spíše jenom na malorážku, možná tak 223?
Něco k tomu jak lovím. Rád šoulam, vysedávat na žebříku mě nebaví. Popřípadě šoulacku prokládám čekáním na zemi, když se někde zastavím. Preferuji variabl, rád bych i trochu větší zvětšení, zvěř často obeznávám přes puškohled. Na bodů netrvám, v noci téměř nelovím.
Děkuji všem za případné postřehy a rady.
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 147
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od Pauli »

Jaký máš rozpočet??
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od sladoch »

Já věděl, že jsem na něco zapomněl. Ideální by bylo udržet se v ceně mnou zmiňovaných, jestli je to vůbec možné. :roll:
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od tonny »

Nejnižší řady jsem nikdy nekupoval, tak neporadím, prodejce nepíše do jaké ráže. Tady alespoň na stránkách https://eshop.bestpatron.eu/puskohled-v ... -plex-moa/ je něco podobného a píše, že i na silnější ráže. Mohls tedy napsat, co máš za ráži popřípadě jakou kulovnici. Jestli by nebylo lepší sledovat inzeráty a koupit něco z druhé ruky. Tady je sice artemis trochu větší a těžší, jen pro příklad http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/54 ... 0-3-12x50/ Kdysi jsem ho měl jako první puškohled a spokojen.
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od sladoch »

Popravdě, mám sabatti rover v 7mm rem mag. Hrozně nadšeně jsem ji koupil z druhé ruky, jak to bude super a jak si budu moct dovolit lovit i na další vzdálenosti. Po roce s ní můžu konstatovat, že to zase tak super nákup nebyl, zbraň sice příjemná, ale ráže pro moje potřeby předimenzovaná.
Z výdrže optiky bych obavu úplně neměl, i to hakko drží. Navíc to chci pouze jako chvilkové provizorní řešení.
Jinak ještě dodám, že na zbrani je weaver od contessy a mám tam kroužky od leupoldu.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od lovec »

Pri takomto rozpočte musí človek robiť určité kompromisy...
Za cenu približne 400€ si možeš kúpiť napr. Vector Continental 2-12x50. V podstate univerzálne využiteľný puškohľad. Veľmi slušné zorné pole, dostatočný rozsah rektifikačného mechanizmu, predajcovia udávajú aj dostatočnú odolnosť voči spätnému rázu (píšu do 7000J). Osnova vyzerá ako jemná a dobre čitateľná, s podsvieteným bodom. Dokonca sú v balení solídne krúžky na weaver. Výšku možno nebudú mať ideálnu, ale je to plusový bod. U nás na Slovensku predajca dáva na tieto puškohľady záruku 5 rokov.

Obetuj pár minút času a pozri si tieto videá. Ja tam vidím veľmi slušný puškohľad za dostupnú cenu. Všimni si napr. v tom dlhšom videu zábery cez puškohľad na najmenšom zväčšení - zaujal ma tenký okraj okuláru, takže nepozeráš do tunela a tá osnova sa mi jednoducho páči.

:arrow: https://youtu.be/I4oiFZZw_Lo

:arrow: https://youtu.be/bd_EzdRPX-k
Naposledy upravil(a) lovec dne úte 08.2.2022, 22:19, celkem upraveno 1 x.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
pavels
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 22.3.2016, 21:05

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od pavels »

Mrkni na fomei foreman
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od tonny »

Docela mne Vector Optiks zaujal, mladá Čínská firma se snaží dostat na trh https://www-vectoroptics-com.translate. ... _pto=op,sc Pojedu do obchodu, mají tam jen Puškohled Vector Optics Continental 1,5-9x42SFP IR ale mrknu přes něj.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od precechtel »

inu puškohledy Vector optics mám dva, naháňkový 1-6x24IR a běžný 1,5-9x42 model Scom-23 Continental, oba s bodem a spokojenost. Syn je používá také, bez problémů. Jeden se synovi orosil po dosledu v dešti, dal jej k optikovi a ten se nejprve šklebil, že je to "jenom čína", potom se vyjádřil - perfektní optické sklo, jenom škoda, že to tam asi skládají děcka, nebál bych se to prodávat sám. Pro kamarády jich syn nakoupil přes internet několik, všichni spokojeni. Chce to kupovat tu vyšší řadu, bohužel do levných nákupů už zasáhli celníci. Do Vectora jsem šel po trpké zkušenosti firmou Zeiss. Měl sem a opět mám i Meoptu a také bez problémů...
politice a politikům zmar
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od vasil »

pavels píše: sob 05.2.2022, 12:06 Mrkni na fomei foreman
leda by toužil po zlepšení komunikačních dovedností...tedy koupit, vykomunikovat reklamaci, zadat přepravci, vyzvednout reklamaci od přepravce, zadat inzerát, komunikovat s ev. kupujícím... :lol:
Odpovědět