Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od figi »

vasil píše: stř 23.2.2022, 21:17 leda by toužil po zlepšení komunikačních dovedností...tedy koupit, vykomunikovat reklamaci, zadat přepravci, vyzvednout reklamaci od přepravce, zadat inzerát, komunikovat s ev. kupujícím... :lol:
A tohle je naprosto mimo.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od vasil »

Figi, nejedná se o nějaký donkichotský štěk. Koupil jsem dva výrobky této značky. První byl..někdy v roce 2013 kolimátor, ten měl tečku tak šejdrem, že nešel nastřelit. Druhý výrobek byl zmíněný Foreman 6-24. Škvrkající paralaxa, nemožno zaostřit, následovala reklamace a ihned po přijetí z reklamace vyjel z domu jak namydlený. Již nikdy více. Kdykoliv na výstavě, ať už je to IWA, nebo domácí Natura nevynechám návštěvu stánku Fomei. Vždy se zastavím, podívám se skrz tuto vlajkovou loď.. pozvednu obočí a pokračuji dále.
Figi, já nemám ani tak problém s tím, že někdo něco vyrobí v jiné spotřebitelské kvalitě, pokud je to rukuvruce s cenou. Mám problém s tím, že je to nekvalita jak produktová tak z i hlediska poruch! To je neodpustitelé. A Tebe prosím, abys tu nevystupoval jako nezaujatý recenzent. Je znám Tvůj vztah s touto značkou :wink:
pavels
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 22.3.2016, 21:05

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od pavels »

Mám fomei foreman 7x50 a binokular 10x50 už 5 let a žadný problém s nima nemám, puškohled je na ráži 308win. Binokukar jsem reklamoval v záruce, ( spadl mi s posedu) byla volna čočka, dali mi doslova naotočku nový. Za mě 100% spokojenost
Rudlafík
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: úte 06.4.2021, 16:21

Re: Výběr prvního puškohledu do 20 tis.- Meopta?

Příspěvek od Rudlafík »

Ahoj,

začínám a hledám vhodný puškohled a po pročítání jsem došel k těmto závěrům:
Na naháňky a nátlačky stačí zvětšení 1 - 6, Klidně i kolimátor
Universál je něco mezi 2,5 - 15 zvětšení. (40 - 56mm)?
A tady si nejsem jist na delší střelbu do 100 - 200m x - 30->60? (50 - 56mm)?
Je praktické měnit puškohled dle zvoleného způsobu lovu? Nebo více pušek na ten, který konkrétní lov? A používat pro toto rychlo upínací montáže? A jaké doporučíte?
Paralaxa ANO
Osvětlený bod ANO
Je tak podstatné jakou osnovu používám? 4K 4C atp.
Záměrná rovina je volba osobním přístupem nebo doporučujete jednoznačně na druhé rovině zaostření?
Volit průměr objektivu vždy větší kvuli světelnosti?
Hlídat i jiné zásadní parametry?
Odpovědět