Blaser Infinity

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Martinř
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: stř 02.6.2010, 15:13

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od Martinř »

to Cobaj: to co je na videu jsem zvládnul taky, ale video můj problém neřeší - já jsem 2 kliky vlevo od nuly (doraz), jak se posunout ke středu rozsahu?
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Nevím, zda to chápu správně, ale máš vyčerpanou stranovou korekci a nejsi na centru?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od dalas »

Stranovou korekci vyčerpanou nemá ale je jen dva kliky od krajního dorazu. Potřeboval by se dostat více k centru rozsahu korekce. Když připustím že Blaser je No. 1 tak to nebude vybráním na hlavni, ale spíše špatnou montáži.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Jenže to je hodně. Ať jsem dával něco na Saka nebo Blasera, tak stranově to dělalo tak tři kliky. Tady to musí být úplný X.
Martinř
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: stř 02.6.2010, 15:13

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od Martinř »

Ano, korekce na dorazu, potřeboval bych se dostat víc na centr, montáž samozřejmě Blaser!?
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od lanus »

Martinř - podla mňa by stálo za pokus na skušku prehodiť Tvoj puškohlad aj s montážou na druhého Blasera a vyhodnotiť veľkosť a smer odchýlky zásahu . :wink:
Naposledy upravil(a) lanus dne pát 03.9.2021, 17:03, celkem upraveno 1 x.
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od cobaj »

Nekolikrat jsem se setkal s tim ze vertikalni a horizontalni nemusi dva lidi vykladat stejnym zpusobem :lol:
Takze jeste jednou pro jistotu, jsi na doraz s vyskovou korekci nebo stranovou korekci? Vychazim z predpokladu ze montaz je bez sklonu a je spravne provedena. Pokud se stranovou tak pokud vim neudelas s tim vubec nic prostym nastavenim. Chyba je nekde v mechanice puskohledu nebo souososti hlavne a montaze a nebo vyvrtu samotneho. Ty sam muzes hodnotu na kominku pouze vynulovat. Pokud je to vyskova korekce pak je mozne ze jsi narazil na ,,zerostop,, a tady je mozne ze jsi schopen dostat se jeste dal prenastavenim jeho dorazu. A kdyz ne opakuje se stejny problem jako u korekce stranove - zavada optiky, nepresnost ve vyrobe.
A jak pisi chlapy pokud nemas nejakou svou dalsi optiku nebo montaz bylo by idealni vyzkouset u nekoho jineho a vyrazovaci metodou najit pricinu.
Kdyby neco tak v okoli Mlade Boleslavi jsem schopny treba ja.

M.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od milan »

Není uvedena montáž
někdy stačí přeházet nebo otočit kroužky a dotahovat křížem momenťákem.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od cobaj »

Pise montaz Blaser, tak to beru jako original Blaser. Pokud je vse v poradku tak urcite neni potreba prehazovat krouzky. Stejne tak i kdyby nedodrzel idealni postup dotahovani nemel by se dostat az tak uplne mimo. To jsou kouzelnické zachranne postupy tam kde 100% nekdo neco zprasil. Pokud bude mit zajem jde problem rozlousknout za par minut. Pokud ne tak tady budeme fantazirovat a nicnerikajici diskuze bez dostatku informaci se bude tahnout do nekonecna.
M.
Martinř
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: stř 02.6.2010, 15:13

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od Martinř »

Ano, montáž originál Blaser a jedná se o výškovou korekci. Je pravdou, že jsem si vše zkompletoval sám, přišroubovat si montáž k šíně puškohledu a šrouby na montáži přitáhnout na odpovídající odpor mi nepřišlo až tak složité. No a na střelnici taky nebylo moc klikání při nastřelení zbraně, že jsem téměř na dorazu jsem zjistil až jsem přešel ze 140 na 120 gr střely.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od cobaj »

Takže posun. Origo Blaser a šína. Korekce výšková. Spočítej kolik kliků uděláš na rozsah komínku a napiš výsledek.
M.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od lanus »

cobaj - Podľa Tvojho videa je k dispozícii na otáčku celkom 82 klikov .
Keďže 120 gr. strely zrejme spôsobujú menší uhol zdvihu ako 140 gr. dostal sa s nimi Martin pri hranicu možnosti (dva kliky od ľavého dorazu ) predĺžiť nastrelenú vzdialenosť . Samozrejme niečo také sa nedalo predpokladať . :shock:
Naposledy upravil(a) lanus dne pon 06.9.2021, 18:03, celkem upraveno 1 x.
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od cobaj »

No a o tom to je :idea: Rozsah korekce celkove je tusim 230cm na 100m. Vezicka jako takova pak beha pouze v omezenem rozsahu 82? kliku. Je to normalni pro primarne lovecke optiky. Např. Zeiss V8 atd. presazenim dorazu (Zero) Musi se posunout az v tomto rozsahu. T :D ri cervici Pepici a posunout rozsah??? Infinity jsem nikdy nesteloval, ale je to v principu porad stejne.
M.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od cobaj »

Tak červíci jsou tam pravděpodobně jen dva.
M.
Martinř
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: stř 02.6.2010, 15:13

Re: Blaser Infinity

Příspěvek od Martinř »

to Cobaj: tak jsem si včera večer u televize zaklikal. Jsem 2 kliky před nulou (levé max), rozsah je na stupnici 0-8, takže plus 80 a ještě jde kliknout 2x za osmičkou (pravé max), tedy celkem 84 kliků je celkový rozsah výškové korekce, logicky bych očekával, že budu někde uprostřed rozsahu. Do MB to mám daleko :( , měl jsem před tím jen Meoptu bez komínku, tak to jsou pro mě nové věci.
M.
Odpovědět