Meopta Optika 6

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Meopta Optika 6

Příspěvek od lovec »

Našiel som túto správu na longrangehunting.com, vyzerá to na nejakú cenovo nižšiu radu od Meopty. Osnovy v prvej fokálnej rovine, 30mm tubus, 6-násobný zoom atď.

https://www.meoptasportsoptics.com/us/r ... 6-13153-2/
TAMPA, FL, January 16, 2019 – Meopta USA Sport Optics is pleased to introduce the new Optika6 line of premium riflescopes. This newest Meopta riflescope series features a 30mm tube, 6x zoom, zero-reset turrets and advanced MeoBright lens coating that delivers edge-to-edge clarity and exceptionally bright, sharp images.

The Optika6 Shooting series is available with numerous first focal plane reticle options, including new DichroTech reticles, which feature battery-free illumination in any light conditions. The Shooting series is available in the following models: 1-6x24, 3-18x50,
3-18x56, 4.5-27x50. There is also a 34mm 5-30x56 model with ED glass to eliminate chromatic aberration at high magnification. All Optika6 Shooting series riflescopes feature rubber-armored target turrets for a non-slip grip.

The Optika6 Hunting series is available with numerous reticle options in the second focal plane, including new DichroTech reticles, in the following models: 1-6x24, 2.5-15x44,
3-18x50, 3-18x56 and 4.5-27x50. The Optika6 Hunting scopes with capped turrets feature rubber-armored metal caps for the perfect combination of durability and functionality.

The Optika6 Shooting and Hunting scopes also come with illuminated reticle options and windage and elevation adjustments in either Mil or MOA.

All Meopta Optika6 riflescopes are made of aircraft-grade aluminum alloy and feature:

- One-piece tube design
- Zero-Reset setting for quick return to zero
- Zoom ring with a multi-position throw lever
- Rear-facing zoom display for easy viewing of power setting from behind the scope
- Locking turrets

“Our goal is to deliver premium, European-quality optics to hunters and shooters at exceptional price points,” said Randy Garrison, Director of Meopta USA Sport Optics.

-more-

“The Optika6 line of riflescopes does just that while continuing to deliver the excellent low-light performance and optical clarity that has become synonymous with the Meopta brand. We have differentiated our Shooting and Hunting lines to make it easier for consumers to pick the scope that’s right for them, but obviously some hunters will find the first-focal-plane Shooting models more versatile, just as many target shooters will take our second-focal-plane Hunting series to the range.”

Retail Pricing: From $499 - $899


Zaujímavo vyzerá aj táto premenlivá osnova:

https://www.dichrotech.com/
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od lovec »

Jediné, čo ma zaráža je tvar tubusu tých puškohľadov, vyzerá to ako OEM produkt z Ázie. Snáď sa mýlim. :roll:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Áno, je to pravda, meopta pracuje na novej rade puskoadov, ako prvý by sa podľa mojich informácii mal dostať do obehu model 5-30x56. S tými dichrotickymi zamernymi osnova mi budu k dispozícii najskôr štvrtý kvartál tohoto roka. Budu trochu upravené aj binokulary asi rada B11, čiže meostar a tie by mali mať inak riešené uzamykanie očnej korekcie. Inak sú vo vývoji nové binokulary, zatiaľ tuším len prototypy, ale budú najskôr k videniu na druhý rok. Toľko z mojich info, čo mám. A ešte na záver, ale nemám to potvrdene na 100% meopta chystá video o tom, ako pracuje ich mechanika v puskohladoch tuším r2.
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od bon »

lovec píše: ned 03.2.2019, 12:03 Našiel som túto správu na longrangehunting.com, vyzerá to na nejakú cenovo nižšiu radu od Meopty. Osnovy v prvej fokálnej rovine, 30mm tubus, 6-násobný zoom atď.
Prej cenovo nižšiu radu od Meopty :roll:

Koukám, že chceš kluky od Meopty mermomocí nas..t. Oni se ti snaží představit svoji novou vlajkovou loď a ty na ně takhle :lol:
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od lanus »

Samozrejme sa jedná o nižšiu radu veď je to tam jasne napísané .
Cit.: NEW for 2019 is the Meopta Optika 6 series of riflescopes, bringing the MeoPro line :D

A pokial tú novinku (https://www.dichrotech.com/) nezačnú robiť aj s T-krížom (najlepšie s hrotom v strede výšky bočných ramien) bude na tmavom podklade tá nitka zanikať !!! :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od Choochoo007 »

Uz cca v roce 2014 mi manik z Meopty rikal, ze pripravuji model 5-30x56, ale uz jsem to po tech letech uplne vypustil, pac to vypadalo, ze to byl spise nejaky sum. A nakonec asi nebyl :lol:
Choochoo007 píše: pát 17.7.2015, 7:54 .... Loni jsem neco resil s Meoptou a dostal jsem info o nejakem novem modelu snad se zvesenim 30x, ...
Jinak by me fakt zajimalo jestli to fakt neni nejake OEM, treba takovy DDoptics jede rovnez 5-30x56.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od medo »

Nechápem meoptu majú super sklo pred pár rokmi boli šumy o novom 5-30 tak som čakal ale nedočkal som sa a kúpil zeiss 5-35 , pred tým som tiež chcel od nich model 6-24 a tiež som sa nedočkal takže bol zeiss , to isté binokulár s diaľkomerom , majú skvelé sklo ale čo tam vo vývoji spia alebo čo , to čo ponúkajú teraz , iní vyrábali oveľa skôr .
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od Myslivec Milda »

Puškohledy – ŘADA - Meopta Optika-6 měly svou americkou premiéru na SHOT Show 2019. Evropská premiéra bude samozřejmě na letošní výstavě IWA 2019. Jde o puškohledy s 30mm tubusem, 6ti násobným zoomem, osvětelené i neosvětlené varianty osnovy. Je koncipována jako náhrada v Evropě nepříliš obchodně úspěšné řady MeoPro – tj. jako ekonomická řada puškohledů Meopta. ( pro Ekonomicky Slabé Občany = ESO spotřebitele ). Pochopitelně se nebudou vyrábět v Přerově, oficiálně navenek to bude made in USA. Cenově budou nepatrně dražší než stávající řada MeoPro.
Technologie " DichroTech" aplikuje pečlivě zvolenou dichroickou vrstvu na danou strukturu záměrné osnovy. Ta pak propouští vybranou barvu a jinou barvu odráží.
Průchozí barva je tmavě oranžová (barva srsti srnčí a vysoké zvěře), odražená barva je světle zelená. Poměr mezi propuštěnou a odraženou barvou je volen tak, že je za soumraku v přibližné rovnováze.
Za plného světla se dichroická struktura chová jako oranžový filtr, což má výhodu: silné čáry nezastiňují část cíle, zobrazují ji oranžově. Současně zvětšují kontrast mezi oranžovou a ostatními barvami, tj. srst vysoké zvěře se jeví výraznější.
Za soumraku se dichroická struktura chová jako oranžový filtr pouze na oranžovém pozadí, v ostatních barvách převládá odražená světle zelená barva. Část záměrné osnovy překrývající srst vysoké zvěře se jeví lovci oranžově, zatímco část osnovy ležící mimo cíl je světle zelená. To je hlavní výhodou - výrazně se tak zvyšuje tzv. detekovatelnost zvěře.
Za "noci" / velmi pokročilého šera / se dichroická záměrná osnova chová jako standardní černá.
Záměrné obrazce s technologií DichroTech mohou být vybaveny červeně osvětleným bodem nebo křížkem.
Při pozorování zvěře, která nemá tmavě oranžovou barvu srsti (divočák, muflon aj.), se dichroická struktura chová ve dne jako normální oranžový filtr, za soumraku jako světle zelená nepropustná struktura.
Pokud je pozorovaná scéna vysoce kontrastní (průhled křovím z tmavého lesa na osvětlenou plochu), může být dichroická struktura střídavě oranžová a světle zelená. Aby byla sranda.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od bon »

Odvolávám co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil! Máte pravdu, je to rozšíření nižší řady. Nechal jsem se zmást tím modelem 5-30x56 s ED skly (There is also a 34mm 5-30x56 model with ED glass to eliminate chromatic aberration at high magnification.)
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od vava »

nějaké další info i s odhadovanou cenou ....
https://www.all4shooters.com/en/hunting ... om-meopta/
Dzony_Petnik
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pát 15.6.2018, 15:36

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od Dzony_Petnik »

Zdravím, dnes jsem byl na podnikovce si vyzvednout clonu a kámoš krytky a taky chtěl porovnat B1 8x56 a Meopro HD 8x56....
Už tam mají vystavené nějaké modely Optiky 6.
Mě zaujal model 2,5-15x44. S paralaxou a bodem za nějakých 13 max 14tis.... Tak jsem si ho nechal vytáhnout a jak sem jej vzal do ruky tak prostě jsem držel kus materiálu...dokonce mi to připadalo že je to tak mohutné, že jsem si myslel že tubus je větší než 30 mm - není je 30. Celkem velká kostka a nově řešené regulátory, dosti velký průměr těch regulátorů. Připomínají něco jak má R1 4-16x44 , ale nižší, taky se stupnicí a nulují se úplně stejně.
Strašně mohutný prstenec na zoomovaní, a vše šlo dosti ztuha. Ovladač paralaxy na boku a v něm i ovladač osvětlení.
Byly tam ještě modely 3-18x50 , 3-18x56 , a pak tuším 5-27nebo tak něco x netuším už a 1-6xtaky už nevím kolik..... Něco FFP něco SFP.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od krcoun308 »

Zdravím
Všechny zprávy o nové řadě optika 6 jsou že světa a co u nás?
Už ji někdo v testoval v praxi, co (opravdová) světelnost a klikání? Tabulkově je optika 6 pouze o 1% horší, než nejdražší meostary... Záruka 10 let, slušný výběr osnov, i když skladem zatím nic moc. Řada meopro byla spíše propadák, sám jsem se spálil s (malým) 3-9-40, už tři reklamace, jednu mi v Přerově (zapomněly) vyznačit do záručáku, takže opět sundat, odstrojit, zabalit a na měsíc odeslat...
Tahle nová řada, ač to budou třeba Filipíny vypadá, že si Meopta nadiktovala slušné zadání, takže to snad bude stát za zkoušku ... ?
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od gonias »

No já hlavně reklamovat 3x jakýkoliv model od meopty, tak už se u nich na nic nepodívám ani v katalogu.
Záruka je pěkná věc, ale čeho je potřeba si cenit, je péče o zákazníky. Ať potenciální či reálné.
A tam myslím dvakrát neexcelují. Vždyť všechny nové výrobky uvidíte napřed na zahraničních webech a eshopech, potom dlouho nic a najednou se objeví v tichosti u nás. Potom zase dlouho nic a teprve se daji opravdu zakoupit.

A toto neplatí jen pro CZ výrobce optiky, ale tak nějak pro CZ zbraně Uherský Brod úplně stejně. Je to škoda, jsem také pro podporu tuzemských firem, ale ne s takovým přístupem.

Ono je potřeba takové výrobce vnímat stejně jako vnímají oni český trh a nás české zákazníky.

Toť můj názor.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od poli »

Už má někdo reálné zkušenosti? Díval jsem se, že už jsou v prodeji a za zajímavé ceny.
Odpovědět