Meopta Optika 6

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od lovec »

Podľa vyjadrenia zástupcu Delty je Stryker stavaný na veľké kalibre s výkonom do 18 000J. Maximum Javelinu by malo byť okolo 7-8000J.
O iných rozdieloch sa nezmienil.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 147
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od Pauli »

Co jsem se dozvěděl já od Poláků, tak by měl být rozdíl v použitém sklu a mechanice klikání.
fipkus
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 20.2.2021, 22:26

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od fipkus »

Potvrzuji co píše pauli:

Hello,
The main differences are used optics with better coatings in Stryker and better mechanics also in Stryker.
​Stryker is produced in Japan.

Best regards,
Sadowski Wojciech
Delta Optical
argonaut
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: ned 21.3.2021, 8:09

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od argonaut »

Nemá prosím někdo zkušenost s Optika6 3-18x56 RD SFP, bratru 18tis.. Díky.
Orava Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12.11.2007, 15:20

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od Orava Martin »

Mám na V-ar optika 6. 3-18x50. Pokud ti bude stačit že je to pouze 50 .
argonaut
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: ned 21.3.2021, 8:09

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od argonaut »

nakonec jsem se rozhoupal a už je na cestě, tak pak napíšu, jak to vypadá. Zkusím porovnání vůču Athlon Midas Tac.
argonaut
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: ned 21.3.2021, 8:09

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od argonaut »

První dojmy z Optika6 3-18x56 RD SFP
- na nejdelším konci viditelná chromatická vada
- 4K kříž je dostatečně jemný
- mechanicky na první dojem nic, co by urazilo
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od Choochoo007 »

Jiskra píše: stř 03.6.2020, 19:27 Tu Deltu Stryker 5-50 mám a je super. Klidně bych ji koupil znova.
Někde jsem viděl, žes měl i Meoptu ZD 6-24x56. Tvoje porovnani po optické stránce treba na 24x zvetseni?
Diky
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od vava »

Zdravím, rozhoduji se mezi Optika 6 3-18x50
https://www.fotopasti.cz/optika/puskohl ... x50-rd-sfp

a Vector Continental Hunting 3-18x50 SFP
https://www.t-12.cz/Puskohled-Continent ... -d1124.htm

Pro Optiku 6 - je to domácí produkt, 30 let záruka,
Pro Continental určitě váha. Continental je Čína, doživotní záruka
Podle údajů výrobce by světelná propustnost měla být podobná okolo 90% - já to chci na denní lov a v noci pak s termo předsádkou, takže spíš preferuji mechanickou odolnost.

Pokukoval jsem a už jsem se ptal po 2-12x50, ale mám špatné oči a to zvětšení mi hodně pomáhá (vím, že v noci je to zvětšení k ničemu), tak proto 3-18x50.
Na youtube je porovnání Optika 6 a Vortex PST II 3-15x44 a Vortex z toho vyšel líp (opticky). A já chci 50 objektiv, protože druhý puškohled mám taky 50, takže kvůli sjednocení adaptérů.

Nějaké zkušenosti, názory? Díky
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od Choochoo007 »

Asi jsme nekoukali na stejné video, ale mimo většího zorného pole u Vortexu byla Meopta opticky lepší ve všech parametrech, ostrost, světelnost rozdíl třídy.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Kerberos
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 11.2.2016, 16:21

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od Kerberos »

Pro Optiku 6 - je to domácí produkt, 30 let záruka... to jsem si myslel také, koupil jsem 5-30x56 a naletěl, dobré skla, hliníkový tubus na kterém je vidět každý otisk montáže, štatná povrchová úprava a po cca 60 až 80 výstřelech rozložená záměrná osnova. Reklamace trvala skoro půl roku... Meopta to je jenom podle názvu...
haluziak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 24.3.2022, 7:47
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od haluziak »

Kerberos tak to jsem rád, že jsem nakonec vzal Vortexa :D A to jsem o tý Optice 6 vážně uvažoval, záměrný kříž má podle mě lepší než Vortex ale otázkou bylo co kvalita.
Beware of old men in profession where men die young.
Uživatelský avatar
Porpoise
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 24.9.2022, 23:24

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od Porpoise »

Kerberos píše: úte 18.10.2022, 8:45 Pro Optiku 6 - je to domácí produkt, 30 let záruka... to jsem si myslel také, koupil jsem 5-30x56 a naletěl, dobré skla, hliníkový tubus na kterém je vidět každý otisk montáže, štatná povrchová úprava a po cca 60 až 80 výstřelech rozložená záměrná osnova. Reklamace trvala skoro půl roku... Meopta to je jenom podle názvu...
Projížděl jsem nějaké recenze na youtube a narazil na zajímavou věc v diskuzi pod videem.

Některé modely Optika 6 jsou údajně celé vyráběné v ČR a některé import z Asie a tady se jen skládají. Uvádějí tam přiklad Optika 6, že 2,5-15x44 a 3-18x50 jsou kvalitativně mnohem výš než modely s vysokým zvětšením. Zejména jmenují špatnou kvalitu u 4,5-27x50.

Odkaz na video a diskuzi v angličtině:
https://www.youtube.com/watch?v=jKUkfWlUDPM

Tester je s Optikou 6 ve videu velice spokojený, ale testuje právě jen model 3-18x50, který by podle diskuze měl být kompletně český výrobek.
Kerberos
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 11.2.2016, 16:21

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od Kerberos »

Abych to upřesnil, nechal jsem se zlákat pro Optiku 6 na fóru z USA, cenově byla výhodnější a zpočátku fungovala jak má, než-li se mi poškdila zaměřovací osnova - to bylo předmětem reklamace a závada uznaná. Optiku v Meoptě neopravují, pošlou jiný kus... Mě zarazilo po zkušenostech s Meoptou, Meostarem atd., kde po sundání montáže není znát otisk kroužků, ani odloupnutá barva, tak Optika 6 má pravděpodobně tubus z obyčejného měkého hliníku, který se okamžitě po upevnění kroužků promáčkne a navíc na něm nedrží nastříkaný povrch... (Po sundání je neprodejná.) Po dobu reklamace jsem používal starou Meoptu 3000/3-10x50, naprosto spolehlivou optiku, na které doposud není znát, že byla používaná, proto se už nevyrábí-asi moc vydrží :D . Po vybavení reklamace jsem koupil zaměřovač DO Stryker HD 4,5-30x56 FFP LRD-1T, který je sice dražší, ale slouží k naprosté spokojenosti.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Meopta Optika 6

Příspěvek od Choochoo007 »

Poslali jiny kus, takze pouzili takovy ten americky uznavany standard, kterym se nekteri ohaneji. Takze vlastne naprosta spokojenost ne? :wink: :D

Stryker HD 4,5-30x56 FFP je rozhodne o necem jinem nez vestina cinsko-indonesko-buhvi odkud optik. Dnesni Stryker v 3.generaci uz odboural asi vetsinu musek, ktere meli predchozi generace. Dnes za me asi jedna z nej voleb, a v pomeru ceny-vykon asi bezkonkurencni :wink:
Porpoise píše: úte 18.10.2022, 10:27 Tester je s Optikou 6 ve videu velice spokojený, ale testuje právě jen model 3-18x50, který by podle diskuze měl být kompletně český výrobek.
Jinak k te Meopte 3-18x50 doplnim to druhe video
https://www.youtube.com/watch?v=7BfnOAj ... nel=C_DOES
U Meopty to tedy vypada, ze maji opravdu vsechny skla z Meopty a jsou velmi dobre hodnocena. Jak rikal tester ve videu, klidne by to mohlo stat 2x tolik a byl by to vyhodny kup. Jinak na videu je jedna zajimavost, kdo ji najde vyhrava zlatyho bludistaka. Manik o tom v testu nemluvi, minimalne jsem si nevsiml, nevim proc.

Uvedeny manik testoval nekolik optik a vcelku zajimave je, ze i hodne draha optika ZCO 4-20x50 neklika na 100%. To je i pro me zklamani. Opticky spickova bez diskuze, ale to klikani je pro me zklamani podobne jako Minox ZP5. U takovych optik za takove penize neení prostor pro takoveto preslapy.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět