Optika Noblex / Docter

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Optika Noblex / Docter

Příspěvek od Michal_123 »

Ahoj, můžu se prosím zeptat na zkušenosti s optikou této značky?
Osobně jsem zkoušel binokulár a líbil se mi, ale mají i zajímavé puškohledy a kolimátory...
Dík
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Optika Noblex / Docter

Příspěvek od Choochoo007 »

Osobne bych rekl, ze je to slusna optika neco jako nase Meopta, neco jako Fabia vs Ibiza, kdy tezko hledat viteze😉
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Optika Noblex / Docter

Příspěvek od Michal_123 »

Choo: Díky za odpověď. Mechanicky s optikami Docter problémy nejsou?
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Optika Noblex / Docter

Příspěvek od Choochoo007 »

Jak ma/mela obcas Meopta problem s mechanikou, tak i Docter ma/mel problemy. Tady je to asi opravdu jak porovnani Fabia vs Ibiza.
Ono vse se vyviji a ty probelmy co byly/jsou se uz treba ani nemusi objevit a muzou byt vyreseny. Takze casem to neni o reseni kvality modelu, ale znacky, coz na ten ktery typ nemusi vubec platit.

Namatkou jsem kouknul na net:
https://forum.wildundhund.de/threads/fr ... kt.122832/
https://forum.wildundhund.de/threads/do ... ngen.4996/
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Optika Noblex / Docter

Příspěvek od vava »

Zdravím, zničehonic mi přestal svítit kolimátor Docter Sight. Zjišťoval jsem kde ho opravit, ale je to dost bída. Volal jsem do Nimrodu v Chomutově, kde mi ochotně řekli, že ač je Docter/noblex v insolvenci tak servis funguje dál - oni to prostě pošlou do Německa - všechen servis je placený. Cena za poštu je 1000,-Kč pak sdšělií cenu opravy a pokud zákazník souhlasí tak to opraví.
Neví někdo o nějaké možnosti opravy tady v ČR? Nebo rada čím by to mohlo být? Baterii jsem vyměnil (2x) kontakty přihnul a nic.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Optika Noblex / Docter

Příspěvek od gonias »

Vlastním puškohled Docter Unipoint 2,5-10x50 od roku 2012. Záruka na něho je 30 let. V roce 2020 mě přestal svítit bod. Baterie jsem měnil preventivně co rok a vždy kvalitní. Když jsem byl osobně v místě pořízení a to ARMS-CZ Humpolec, tak řeči od paní majitelové, že Docter je nyní Noblex a opravy jsou placené, že Noblex nekomunikuje atd., prostě bez snahy cokoliv pro zákazníka vyřešit. Provizi kasírovaly již před 8 lety, takže asi vše zapomenuto. Tak si prodejce prostě nepředstavuji. Odjížděl jsem od tamtud zhnusen, pevně rozhodnut, že v Arms-cz již nepořídím ani náboj.
Reklamaci jsem načetl na stránkách Noblexu, puškohled zabalil, popsal závadu a společně s dokladem pořízení a záručním listem poslal PPL s relevantním pojištěním. Před tím jsem ještě napsal email paní odpovědné za reklamace. Puškohled jsem před odesláním vyčistil a nafotil. Dostal jsem 1 email, když jim puškohled přišel. Oprava trvala měsíc, mezi tím jsem asi 3x paní Angele psal, nikdy žádná odpověď. Potom až email od DHL, že budou doručovat zásilku. Tu bez jakéhokoliv upřesnění data a času našel syn jednoho dne za brankou na zemi.
Puškohled tedy docestoval zpět, byl to můj kus, bod svítil, i po způsobu doručení byl funční a ve zprávě stálo, že jsem ho tam poslal znečištěný, bez krytek. Tato celá sranda mě stála poštovné + poplatek, který si Noblex odůvodnil jako náklady na balné a přepravu (již si nepamatuji přesnou částku, ale poplatek asi 20-30€). Dost mě to namíchlo ne kvůli částce, ale z principu.
Úcta k zákazníkovi naprosto žádná a místo toho aby bylo přinejmenším vše zdarma, tak ještě toto.
Jsem zásadový, takže u Arms-cz již nikdy nic a Docter potažmo Noblex byl první a poslední, ten co mám doma.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Rudlafík
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: úte 06.4.2021, 16:21

Re: Optika Noblex / Docter

Příspěvek od Rudlafík »

Je to rok a něco stará zpráva:

Docter/Noblex je v bankrotu - 30letá záruka nebude kde uplatnit. (u konkurzního správce)

https://www.insuedthueringen.de/inhalt. ... 16b4f.html

Je to stále aktuální nebo je někdo koupil a oživil?
Jinak bych si sakra rozmyslel koupit nyní Doctera/Noblex
Odpovědět