Leupold

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Leupold

Příspěvek od rimar77 »

tak konečně dorazil leupold VX.R.Hog 1,25-4x20 pořídil jsem zároveň sním QRW kroužky nízký, budu ho používat na H & K SLB 2000+. 9,3x 62. Jediné co mne zarazilo je že ho dodali bez krytek to jsme zatím u žádného puškohledu nezažil hold jiný kraj jiný mrav :-) nastřelení proběhnulo perfekně a příjemně překvapilo i jak drží nástřel sejmutí a znovu nasazení v podstatě jsem nezaznamenal žádnej posun, opticky pěkný čistý obraz i záměrná osnova pěkná a intenzita nasvícení osnovy se ovládá docela pohodlně ikdyž pravda více mi vyhovuje regulace točením než klikáním ale nijak to nezdržuje je to jen o zvyku. Tak uvidíme jak bude sloužit až ho konečně vyzkouším
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Leupold

Příspěvek od Michal_123 »

Ahoj,
máte prosím někdo zkušenosti s puškohledem Leupold VX-R 3-9x50 nebo VX-R 4-12x50?
Jeden z těchto puškohledů bych chtěl, ale nemám s nimi praktické zkušenosti. Díky moc za rady.
sako85
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05.12.2013, 13:16

Re: Leupold

Příspěvek od sako85 »

Michal 123-VX-R 4-12X50 s osnovou Fire Dot/vyrába sa ešte aj German Dot 4/som jeden čas používal na 243 a nakolko som s nou pendloval strelnica-honitba tak som ho celkom slušne testoval.Spracovanie vynikajúce,hmotnost pod 500gr je super,klikanie absolutne bez problémov,mechanika skvelá.Nástrel sa nemenil pri zmene zvačšenia ,aspon ja som to nepostrehol.Nie je to zrovna nočný sokol a 1 klick je na 100m 1 cm,ale na polovanie je to v pohode.No a asi naj prednostou je digitálna jednotka ovládania osvetlenia osnovy-pokial je bod zapnutý a so zbranou nehýbeš cca 5 min.,bod sa vypíny.Pri opatovnom pohybe bod znovu svieti rovnakou intenzitou,aká bola pred vypnutím.Velmi slušný pomer cena výkon,a ak nechceš strielat daleko ,tak ti postačí aj 3-9x50.
Redik
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29.11.2011, 20:27
Bydliště: Jižní Morava

Re: Leupold

Příspěvek od Redik »

Čau takže v noci nepoužitelnej?
Taky o něm přemýšlím na KB, ale jestli je to puškohled který je v noci nepoužitelý tak asi koupím něco jiného. Chodím lovit v noci jen málo většinou ve dne, ale nechci být omezovám tím že i když mě náhodou něco dojde po setmění tak to v puškohledu neuvidím :D .
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Leupold

Příspěvek od Karel61 »

Já to používám v noci bez problémů - v žádném případě to nijak neomezuje. Trvá to dost dlouho, než se to vypne, tak 15 min, ale to to musí být úplně v klidu. Ten pohybový spínač je velmi citlivý, jak se s tím trochu hne nebo to vezmeš jen do ruky, už to zase svítí. Kdybych flintu neměl v boudě v nastavitelném držáku (něco jako lafeta), tak bych vůbec nezjistil, že se to automaticky vypíná. Jinak je to super, v klidu se to vypne a nevybíjí se baterka. Mám od Leupolda i kolimátor, ten vůbec nemá vypínač a je to paráda. Tuhle funkci kluci v juesej zmákli na jedničku.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Leupold

Příspěvek od Michal_123 »

Karel: Jak dlouho vydrží prosím baterka? Vím že to spoustu lidí nadzvedne :lol: , ale v porovnání s Meoptou tento dalekohled v noci obstojí? Díky.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Leupold

Příspěvek od Karel61 »

Jak dlouho vydrží baterka nevím. Mám Leupoldy dva, první 3 roky, druhý na druhé flintě rok a celkově jsem kupoval baterku jen jednou, když jsem tu první origo i s víčkem po půl roce ztratil (u Leupolda jsem pak objednal nové víčko). Přitom jsem to kolikrát zapomněl vypnout. Takže, sorry, nemohu sloužit :lol: :lol: Kolimátor Leupold mám 2 roky také s origo baterkou.

Meoptu jsem měl předtím, natrápil jsem se s ní hrozně, začala vandrovat osnova, šlo to na záručku do Meopty, napsali protokol, že tam vnikla vlhkost a tím ztuhl mechanismus a po roce to začalo na novo. Pokud jsem ládoval SB, tak to jakž takž šlo, ale když jsem vystřelil origo Winchester .243, tak se to prostě hnulo. Tak jsem koupil prvního Leupolda, teď bez problémů pálím origo Winchester .243 (ve druhé flintě .30R Blaser) a od té doby přede mnou název Meopta nesmí nikdo vyslovit.. :twisted: Prostě: Never more! :twisted: :twisted: Meoptu jsem měl pevnou 7x50 bez bodu, Leupoldy mám oba zoomy s bodem VX3 3-10/50 a subjektivní dojem je, že Leupold kouká líp.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Leupold

Příspěvek od Michal_123 »

A ještě jeden dotaz, jestli můžu. Vybrali byste si osnovu Firedot duplex, nebo Ballistic firedot? Dík
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Leupold

Příspěvek od gonias »

Já bych volil rozhodně
FireDot Duplex

Obrázek
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Leupold

Příspěvek od vava »

pufr píše:Nový test Leupold VX6 v Deutsche waffen Journal, posuzovatelé hovoří v superlativech a to způsobem, který jsem v tomto renomovaném periodiku u "neněmeckého" produktu ještě nezaznamenal.

http://pufr1.sweb.cz/LeupoldVx6.pdf

Mohl bych poprosit o tenhle test? Moc díky.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Leupold

Příspěvek od pufr »

Huš to zas funguje :)
Pufr
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Leupold

Příspěvek od vava »

Díky!
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Leupold

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Chtel bych se zeptat, jestli nemate nekdo moznost porovnat opticke vlastnosi meostaru2 a leupoldu rady vx5 pripadne vx6?
kesi
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 27.11.2009, 20:11

Re: Leupold

Příspěvek od kesi »

Dobrý den, odpověď zkušeného... (poslal jsem mu váš dotaz)
"I have not tried VX-5HD.

VX-6HD is close to R2. R2 has a little better contrast. Resolution is similar."
Tom123
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: sob 12.8.2017, 8:07

Re: Leupold

Příspěvek od Tom123 »

Dobry den,ma niekto skusenosti s puskohladom Leupold VX-1 3-9x40?
Odpovědět