puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Podobna diskuze jiz nekde probehla. Muj nazor je ten, ze i kdybych bydlel primo v tovarne Meopty (ci jineho puskohledu) a vymenili my to hned, tak je mi to prd platne. Potrebuji puskohled na ktery se mohu spolehnout. Ne se spolehnout na to ze mi to vyrobce vymeni treba 20x behem 10ti let.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Kolda
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.6.2007, 8:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Kolda »

To Shiva.
Plně souhlasím.Další problém je, že jsem bez puškohledu a nemám čím lovit. Jako nouzové řešení jsem si obědnal puškuhled hakko winner 3-9x40 s bodem.Snad to nebude "z bláta do lou?e".
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Kolda, nechci být příliš jedovatý, ale to bych dal já osobně přednost Meoptě před Hakko. Kdysi se vyrábělo le?ení Haki a tak mi připadá, že ta firma se přeorientovala a začala vyrábět PHL, Možná občas využívá zbylých zásob materiálu z těch trubek. Pro mne je prostě Hakko out. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1062
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Meopta.

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Neustále se potkávám s prodejci zbraní a příslušenství, majiteli Meopty a nejrůznějšími "odborníky", kteří stále tvrdí, že Meopta a zvlá?tě "Meostar" = Swarovski, když přece u nás kupuje skla apod..
můžu čestně prohlásit, že jsem se setkal s velkým množstvím zahraničních lovců ( zejména z Rakouska) a nikdy jsem u nich neviděl na zbrani Meoptu. Rovněž jsem u nich na kulovnicích neviděl žádná Haka, Doctery, Kahlesy a pod.. Měli pouze dvě značky: Zeiss a Swarovski, i když by se na?ly dvě- tři vyjímky: Sch. a Bend. + Leupold v jednom případě na plast. nerz. Remingtonu v 300WM. šlo o lovce, kteří pravidelně přijí?ěli každý rok s novým mod. Mercedesu a kulovnicemi v "zlatorytém superluxu", nebo lovce, kteří přijeli na skupinové akce v autobusu a "tuctovými" seriovkami včetně našich zbraní. Jednoznačně tvrdili, že na puškoledu se nedá šetřit a nic srovnatelného pro myslivost neznají.

Otázka zní: Nepodléháme nějakému sebeklamu, reklamě, když se takhle přesvědčujeme, že je Meopta super? Proč si nepřiznáme , že je to pouhý spotřební standart.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Zároveň, ale je sakra rozdíl Meopta za 12 000 konkrétně Artemis2100 s bodem 7krat50, já jsem s ním velice spokojen, otec má starýho Zeisse 6krat42, a teda meopta jasně vede!
Zároveň nový Zeiss a Swarovski jejich? cena je kolem 45 000.
I kdybych tyto peníze měl za puškohled bych je ani náhodou nedal!
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Meopta ma jednoznace dobre sklo. Ale timto konci. To ze nekdo neda za puskohled pres 40.000 je jeho vec a kazdy ma sve priority. Optika je zaklad a ja chci sklo na ktere se mohu spolehnout, ja bych si zase nikdy nedal na pusku sklo, o kterem vim, ze nema dobre reference z hlediska spolehlivosti. Zvlaste pak, kdyz bych chodil lovit. Nebo dokonce na Safari kde mi to muze stat zivot. To ze kvuli nespolehlivemu sklu podelam nejaky lokalni zavod, preziju. Ale jet na ME, MS nebo vubec na velky zavod do zahranici kde naklady jdou do desitek tisic, a podelat zavod, protoze jsem setril na puskohledu a ten zrovna odesel po par vystrelech, to bych si to sel hodit.
Nedavno jsem byl na MS v BR v Rakousku. Nebudu mluvit o puskohledech ale o pozorovakach. Dokud svitilo slunicko, tak se dalo koukat relativne se vsim. v okamziku kdy zaclo prset a nastaly zmeny teploty, odpadly vsechny levne znacky vcetne Meopty (byla tam jedna), zustaly jen drahe skla a asi 2-3 Buschnelly. Dalsi den cely den prselo, drobny vytrvaly dest. Zmizely i Buschnelly, zustaly Zeiss, Leupold, Swarovsky.
Nemyslim ze je potreba komentar.
Ja mam na .338LM NF 5.5-22x50, na .308 win Leupold Mark 4 16x, na BR strelbu Leupold comp. 35x a Weaver T36. Pak mam par Weaver na .223 rem.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1062
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak jsem byl v sobotu večer venku. Dělalaj sem takový doprovod, spíš jsem si šel se strýcem posedět a pak chvilku splknout. Měli jsme dvě pušky a tak jsem měl možnost porovnat Meostar 7x56RD a Sw 8x56. bohužel je tam jasně viditelný rozdíl a nejedná se o žádný fous.

TO: Tomfi. Předpokládám, že ten Zeiss je DDR. V případě, že by to byl 25 stary NSR, tak srovnatelné Meoptě 6x42 dá tzv. vždycky na zadek (teda pokud by nebyl příliš zhuntován nedostatečnou péči) a i ten DDR, kdyby byl nový , tak se po optické stránce Meopty bát nemusí. Systém ladění RD u Meopty je taková katastrova, že to nemá cenu popisovat a nevylep?ili to ani na Meostaru - od 3jky to svítí jak vánoční stromek. veškerá kvalita skla jde do řiti, když rozsvítí? a místo obrazu vidí? červenou tečku + půl kříže a červánkovou záři.
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Příspěvek od karel »

"bohužel" :cry: ti musím dát za pravdu že Zeiss 6x42 je super.
Je taky jeden z mála kterej vydrží na zbraních s ráží 9,3.Mám bohatou zkušenost s 9,3x62 a 9,3x74R . A opravdu je sním pěkné pokoukání.
Akorát ta cena je dnes opravdu někde jinde stával kolem 800 Kčs. :D
S meoptou mám zkušenost tak 50 na 50. Nějakou jsem již prodal a kvalita je různorodá. Kdo nastřelí kulovnici s novou optikou a pak vystřelí na jaře jednu do papíru tak ten nic nepozná. Ale na pravidelnou střelbu nebo dokonce závodění to chce opravdu ?áhnout hlouběji pod slamník.
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

To Shiva: Já se nebavím o nečem jako jsou závody, bavíme se o optice na myslivost, nebo aspoň já jsem se o tomto bavil.
Je jasné, že pokud někdo závodí, nebo má ty možnosti jezdit na safari atd, tak pro něho je Zeiss,swarovski jasná volba.
Ale pro průměrného českého myslivce, který střelí za rok 10ks spárkaté a nějakou tu lišku je meopta v poměru cena/kvalita jedna z tech nejlepších.

To J.K: Já s tímto souhlasím, že nemůže? porovnat Meoptu a Swarovski, meopta prostě je prostě jinde jak kvalitou tak cenou.

To je jako octavka proti audině.
vhool

Příspěvek od vhool »

to tomfi: nezlob se na mne ale evidentne nevis o cem pises,neber to zle prirovnani oktavka audi neni na miste protoze tam je kvalita zhruba na stejne urovni( skoro) ale cena o necem jinem,co se tyka optiky tak meopta je kvalita nic moc ale cena jak u zahranicnich znacek.nic ve zlem ale meopta je predrazena vzhledem ke kvalite.dalsi vec mozna kdyby onen tebou zminovany myslivec pouzival lepsi puskohled tak te zvere ma streleno vice :wink: .tim netvrdim ze meopta je shit ale za ty prachy bych chtel vice muziky.navic kdyz budes strilet zavodne tak predsi jen mas vice prilezitosti si puskohled "ohlidat" kdezto kdyz budes svatecni strelec tak naopak potrebujes spolehlivost a kdyz zmrsis terc tak budes nastvanej jen sam na sebe ale kdyz postrelis zver tak ta pak trpi za tvou "sporivost" a to si myslim nezaslouzi.neber to jako ze te nejak napadam ale musel jsem reagovat :wink:
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Příspěvek od karel »

Máme každej svůj názor na věc, ale musím napsat ještě jednu stránku věci. Moje zkušenost je taková že dost velká část myslivecké veřejnosti na své zbraně včetně optiky pěkně dlabe. A to čištěním počínaje a kontrolní střelbou konče. když příjdou na střelnici tak sřelej jen tolik kolik se musí při kontrolních střelbách a o nějakém soustřelu ran se dá říct akorát to že z brokovnice je lepší krytí. :evil: :evil: když jim nabýdnu nastřelení zbraně tak se vymlouvaj nato že jeto dobrý že to takhle stačí.
:evil: :evil: Možná že jim jó, ale rozhodně né zvěři na kterou pak tihle bouchalové střílej. :evil: :evil:
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Vhoole, tak já nevím, ale audi jakožto cestivní vozy jsou momentální nejlepší na světě. Stačí se podívat na DTM. A uvidí?. K čemu by jsi to teda přirovnal?
Dále absolutně nesouhlasím, že by toho ulovil více. To je nepodložené.
může a nemusí.
vhool

Příspěvek od vhool »

to tomfi: ale no tak nemuzes co se tyka aut prirovnavat super sporty jedne kategorie a seriovou produkci :wink: to pak muzes tvrdit ze meopta je lepsi nez NF :wink:
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

vhool píše:to tomfi: ale no tak nemuzes co se tyka aut prirovnavat super sporty jedne kategorie a seriovou produkci :wink: to pak muzes tvrdit ze meopta je lepsi nez NF :wink:
ok trošku mi to srovnání u těch aut uteklo. ostatní ale zůstává neměné :-)
vhool

Příspěvek od vhool »

prave proto jsem dal slovicko "mozna by ulovil vic" :wink: ale uznej sam ze meopta jde podobnym smerem jako SB
Odpovědět