Puškohled IOR Valdada

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Choochoo007 »

Jsem fakt zvedav, aby to hlavne nebyl clanek od zhrzeneho prodejce, z jakehokoli duvodu. Si rikam jak by si jakakoli znacka mohla dovolit dodavat zmetky pokud dava 30 zaruku. Doufam, ze pedpokladam spravne, ze je tato zaruka, pokud ji vyrobce uvede, pravne vymahatelna a tudis by brzy zkrachoval.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od duch Pampuch »

Ono je tak trochu problem, ze reklamaci dokaze prodejce ukecat a dost zazniku si nechce priznat, ze vyhodil 30 000 oknem a drzi hubu. Ty zavady byli bordel vevnitr, strakata cocka a zamlzeni, coz krome zamlzeni asi nejde ani reklamovat, nebo skoncis s nejistym vysledkem u soudu. Neni zadna norma kolik smi byt bordelu v puskohledu. A kdyz se podivam na asijske vyrobce puskohledu, tak take ziji diky lidske blbosti..Na Meoptu jsem take zvedavy, i na tu cenu...
BestPatron
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14.1.2010, 21:52

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od BestPatron »

Dobrý den pánové,
daný článek je můj a nestydím se k němu přiznat. Někde jsem tu zahlédl text "i kdyby byl z 50% pravdivý" ... je ze 100% pravdivý. Bylo to jedno velké zklamání. Stejně jako Choochoo007 se ptám který prodejce by si toto mohl dovolit?! Ale odpověď je poměrně smutná a jednoduchá: "ten který v americe toho prodá tolik, že nějaká Česká republika s prodejemi cca 20 kousků ročně ho VŮBEC nezajímá." No tak tam pošle to co mu amerika vrátí jako druhou jakost. Prostě to zkusili... A mne to stálo půl roku strachu, že jsem přišel skoro o 200.000 Kč. Nikomu bych tento pocit nepřál.

Vady které byly na daných puškohledech byly přibližně jen z 50% opravdu velmi vážného charakteru. Ostatní byly marginální. Ale zkuste prodat puškohled za 29-45 tisíc ... když má zepředu poškrábaný coating! Při normálním průhledu to nevadí, nepoznáte to. Ale zákazník má právo na bezchybný ... a za tuto cenu na něm bude trvat. A když máte zkušenosti co jsem měl já, tak je Vám jasné, že i když pošle Valdada nový ... tak to bude pravděpodobně zase jeden který už někdo předtím v Eemerice kvůli něčemu vyřadil. No prostě zklamání ... velké.

Tak teď se snažím získat zastoupení jiné značky. Cenově "střední hladina", kvalitově "vyšší střední"... ale zase: REALITU UKÁŽE AŽ ČAS :)

Všem přeji dobrou volbu a jistou ruku
Michal Vavrečka
BestPatron.eu
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Shiva »

smazano uzivatelem SHIVA
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
giver
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 23.1.2008, 20:06
Bydliště: Litomerice
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od giver »

Zdravim,tak jsem si objednal kulovnici HOWA WARMINT 243 W a k tomu puskohled VALDADA 6 - 24 x 56 MX 6 SH-1,tak uvidim jak to bude koukat a makat. Ted mam TRG 22 6mm NORMA BR s puskohledem SCHMIDt BENDER 5-25x56 PMII a budu srovnavat . Moc se tesim a pak sem napisu poznatky.
Petr
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Choochoo007 »

Taky jsem na nej koukal a cekal, az bude v prodeji, auto ho predhehlo :( . U nas ho ma jeden prodejce v eshopu, ale na valdada.com o nich jeste neni ani zminka. Jak vypada kriz? Typ SH1 jsem nikde nenasel.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
giver
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 23.1.2008, 20:06
Bydliště: Litomerice
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od giver »

je to novinka 2010 se svetelnym bodem a objednal jsem ho na http://www.finn-hunter.cz,byl jsem u nich osobne slozit zalohu a po dlouhe dobe fakt super pristup. Mluvil jsem s panem co uz ma 3 Valdady a jezdi s nima do Afriky a je velice spokojen a to mel Leupold a Swarowski
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od medo »

Len ma napadá jedna vec , na tých tactical modeloch je v strede taká akoby kocka no a ja mám ten istý systém na ich modeli z WWI ...a je tam malý problém na tom mojom je tubus trojdielny - do tej kocky v strede sú našróbované tubusy okuláru aj objektívu ale je to oceľové takže OK . ale dovolím si tvrdiť že na 99% sú tie moderné tactical series rovnakej konštrucie ale z AL... moja domienka je že zvlášť pri magnum kalibroch to može byť slabá stránka tejto optiky pri dlhodobom používaní a slabšej montáži.
jasekj
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 17.11.2009, 18:40
Bydliště: Praha 5

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od jasekj »

Mám IOR Valdada 9-36x56 a 6-24x56 také. První je na Remington 700 XCR I (300RUM) a druhý na Weatherby Mark V Accumark (7 mm VTB Mag). Na Remington je to třetí zaměřovač (jeden neudržel osnovu, která po každé ráně nábojem 3. úrovně odplavala do prava a nahoru, druhý neměl pro mně potřebnou dioptrickou korekci). Mám Valdadu 2 roky a už bych ji neměnil. Remington mi spadl z výšky 4 m na zem (posed po dešti), následná kontrolní střelba na 200 m prokázala, že se nic nehnulo a na zaměřovači není ani malé škrábnutí. Remington jsem používal hlavně v Africe, Weatherby v ČR. Konečně jsem se po mnoha letech dopracoval ke zbraním a optice, které jsou skutečně (nikoliv náhodně) spolehlivé na vzdálenosti 400 - 450m. Chce to také určité úpravy (odlehčení spouště, bipod, úsťový kompenzátor, výhradně originální střelivo), ale to jsou detaily.
IOR Valdada 6-24x56 má při zvětšení 6 velmi dobrou světelnost, červený bod (spíše bodíček) je ovládaný tlačítky a lov divočáků v noci na sněhu nebo za úplňku je zážitek. Nelze u této optiky opomenout korekci paralaxy a dioptrickou korekci.
Naposledy upravil(a) jasekj dne čtv 03.2.2011, 12:24, celkem upraveno 1 x.
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Abr »

No uvidíš sám za pár let. Valdada, koukal jsem prez tři modely vystavovane Robertem při závodech v Ludvikovicich. Na můj vkus je to navonenej IGRÁČEK. Kdyz se podívám na lovecke fora v US a GB co se týkají LR, tak ho nikdo nema. Převažuje NF-NXS, Leupold. Ono jestli opavdu někdo střílí na zvěř na hodne velké dálky, málo kdy použije velke zvětšení, protože mirage je tak velka, ze jelena nedostaneš do krize. Pokud si zvětšení zmensis, přenese se ti záměrny bod jinam. Uz jsi zkousel Valdadu na 100m při různém zvětšení? Ja tento nedostatek pocitil i u NF - NXS. Jediny puskohled u kterého jsem tuto slabost nepocitil je Deon March X série 5-50x56, ale to uz srovnavam nesrovnatelné.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Choochoo007 »

jasekj, od kud mas ty puskehledu? se tu moc neprodavaly.
Slysel, jsem ze posun zamerneho krize, je problem zadni ohniskove roviny, tkze NF a dalsi americke vyrobky tak byly vsechny donedavna reseny. Dnes uz snad vsichni vyrobci optiky delaj i predni ohniskovou rovinu.
Kdyz jsem projizdel US fora tak sem vesmes narazil na chvalu,a spousta fotek potvrdi jeho uzivani. Njednalo se ale o zavody BR.
Nevim,ale dovolil by si treba svetovy vyrobce hlavni a dodavatel zbrani Border Barells prodavat nejaky podradny kram? Nerikam ze se nemuze stat ze vyrobi zmetek, jako kazda firma. proste jsem nenarazil na nejaky test, at uz 6mmBR, snipercentral, .. ze by jejich vyrobky hodnotili podprumerne spis naopak. Je tu otazka zivotnosti, jak se bude chovat casem, coz bylo uvedeno i v popisu na 6mmBR. Uvidime casem,az se tu objevi par lidi kteri ho budou vlastnit. Rozmyslim taky nad 6-24x56,ale dal jsem prednost Civicu GT :D
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Abr »

Nestrilim br, ale ty rádoby ČR - class :-) , ale jiz tam se da poznat posun bodu. Ze zkusenosti kolegy co ma možnost optickou laboratoř, kde testují puskohledy policejním složkám se bod posouvá do tvaru elipsy pri zmene zvetseni. Porad beru NF-NXS jako jeden z nejlepších puskohledu světa, co se týká životnosti a spolehlivosti. Ono je také hodne dulezite puskohled dobre usadit do kvalitni montáže a predem spodky kroužků vylapovat a utáhnout správným momentem. Me vadi na Valdade cena, která je obdobná jako NXS nebo větší nez Leupold. Prave tady jeden zmineny prodejce Valdady ma na svojich zbraních jiné puskohledy. Myslím, ze prodejcům dávají velke rabaty, aby se prosadili. Je to jen můj osobni názor a nikomu ho nevnucuji. Radši koupím lety prověřenou značku, než abych neco testoval.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od xtaup »

jasekj píše:Na Remington je to třetí zaměřovač (Swarovski neudržel osnovu, která po každé ráně nábojem 3. úrovně odplavala do prava a nahoru, .
Koukám, že swarovski není zas taková supr kvalita jak se zdá, trochu začínám pochybovat, jestli jsem udělal při jeho koupi dobře :( , ale co se dá dělat...., zatím drží
jasekj
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 17.11.2009, 18:40
Bydliště: Praha 5

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od jasekj »

xtaup, ˇbuďte v klidu. V mém případě se pravděpodobně jednalo o nějakou závadu na jednom zaměřovači. Neměl jsem v úmyslu se vyjadřovat ke kvalitě značky jako takové, která je stejně všeobecně známá. Zaměřovač používám i nadále, na jiné zbrani, kde úsťová energie není tak vysoká, jako u 300RUM - Level III .
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Choochoo007 »

Nemuzu najit vlakno o testech taktickych puskohledu, tak to davam sem, ale myslim ze tu bylo. kdyztak to prehodim.
Uz jsem nasel a presunul: viewtopic.php?f=19&t=967&start=15
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět