Puškohled IOR Valdada

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Choochoo007 »

Osobne sledujuji tuto znacku minmalne od roku 2007 a nesetkal jsem se s problemyu dnesni produkce. Necetl jsem o utrzenym krizem, jako treba u Zeisse(nekolikrat) s podobnym modelem 6-24x56. Kolega lovec je prvni pripad, ktery zrovna nepotesil :lol: . Jeden uzivatel si stezoval na podelany tubus, ale pak vyslo najevo, ze to byl kus snad z treti ruky. Nejake problemy se vyskytly u stareho typu 6-24x50, jestli si dobre vzpominam, se stranovym tocitkem. Nejaky materialovy problem, vyrobce ji snad potvrdil a vymenoval za novy kus, novy model. Opravuji jeste informaci o novrem modelu 6-24x56. To me velmi potesilo, neb uz je to konkurent Zeisse se vsim vsudy, a pro lov zase podstatne vylepseni (vystupni pupila 7mm pro bystre oko se posunula na 8xzvetseni). Pouzivam svuj variabl 3-12 spise jako pevny puskohled 10x56. Akorat jsem myslel, ze "nemecky" design se bude vice blizit treba S-B, dulezite budou ale vlastnosti a cena.
http://www.youtube.com/watch?v=alDtXqGAZyM
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od medo »

Ja mám optiku IQR 4,25x28 z WW II čo išla na ČZ vz. 24 odstrelovačku pre rumunsko sklo je na taký starý puškohĺad OK ale hlavne je super precízne spravená výšková korekcia absolutne bez vole keď to porovnam s jeho dobovými konkurentmi ZF 39 -meopta, ZF 4 meopta , Kahles - všetko vojenskými tak mechaniku má najlepšiu. Takže tradíciu majú...
Minulého roku sme boli s kamaratom na strelnici a mal tam neviem asi IQR 8-3Ox56 a NF 5-25x56 a ja zeiss 6-24x56 a čo sa týka optiky tak ja som v tom nejaký rozdiel nevidel ale kamarátovi sa zdalo , že ten IQR nebol až taký ostrý .
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Shiva »

IOR Valdada za komancu delala optiku pro Rusko a sklo bylo od Zeiss Jena. To jsem psal jiz na zacatku.
promin, ale NF zadny puskohled 5-25x56 nevyrabi a ani nevyrabel.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
TURBIAK
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04.1.2010, 21:00

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od TURBIAK »

figi:
Za kvalitní taktický puškohled považuji Zeiss 6-24x56 T ,,
Co je potom Zeiss Optronics Hensoldt 6-24x56 ??? zeiss co popisujes je obycajny lovecky-sportovy puskohlad, ziadny takticky , na druhej strane Hensoldt 4-16x56 ma paradoxne 34mm tubus
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od figi »

Hensoldt je vojenská výroba Zeiss, stejné díly, stejné čočky, a vysoká cena.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od medo »

Neoverené ale asi je tomu tak že , firmu Hensold Wetzlar niekeky pred 2 WW sa stala sučasťou zeiss ktorej išlo o licenciu na vyrobu linearnych pozorovacich dalekohladov nachtdialyt ktore mal patentované hensold wetzlar...a teraz to je vojenská dcéra.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Shiva »

smazano uzivatelem SHIVA
Naposledy upravil(a) Shiva dne pát 04.6.2010, 8:44, celkem upraveno 1 x.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
vhool

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od vhool »

Shiva píše:vzhledem k tomu, ze neznam nikoho u zeissu kdo by mi tak duvernou informaci rekl a neznam nikoho u nas kdo by puskohledy koupil, podrobil je zatezovym testum a porovnal ktery vydrzi vice, ktery ma co presnejsi, odolnejsi ci lepsi. Tak zase neoverene si myslim, ze vojenske budou drazsi k vuli odolnosti apd.
vem si Accuracy International jsou modely AE a jsou modely AW rozdil radove desitek tisic. vypadaji skoro stejne, jedny jsou pro vojaky a jedny ne.
A rozdil je v materialech a provedeni.
overene to je ... napsal to figi :lol: :lol: :lol: a k te dcerince,hensold je sice soucasti koncernu zeiss (podobne tak jako geco a rws je soucasti ruag) ale neni to pouze armadni ale i sportovni divize (jako treba hinterberger u ruagu) .tento system je bezny a kdysi se tu resil podobny pripad v diskuzi zda mauser patri saueru nebo jak to tu bylo definovano.
TURBIAK
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04.1.2010, 21:00

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od TURBIAK »

figi: to by som sa bal tvrdit :) Hensoldt prechadza nejakymi Mil Spec testmi, zatial co bezny zeiss takym testom vystavovany nie je , ako pisali chlapi bude tam rozdiel v materialoch a aj kvalite
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od pufr »

Pánové od Hensoldtu sedí na IWA většinou někde v patře mimo výstavní halu, když vysvětlíte nějaké té slečince u Zeisse co potřebujete, tak vás tam může ohlásit a odvést.
Pokud vím, tak snahou Hensoldtu je používat minimum komponent z běžné produkce mateřské firmy (produkce v Německu) - nejradši by "speciál" oddělili úplně, ale některé přece jen používají.
Pufr
vhool

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od vhool »

to pufr: panove z hensoldu sedi v sekci "law entforcement" nebo jak se to pise.je to v ty hale kde jsou proste policejni a vojenske "specialy" a jejich stanek se mi loni mooooc libil :wink:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od lovec »

Tak v poslednom cisle Z&N (3/2010) je poriadne vrazedny clanok na adresu IOR......aj keby bol len na 50% pravdivy,tak uz o to nemam ziaden zaujem. 87% objednanych a dodanych puskohladov malo vyrobne vady. A to balenie....hroza. Low-costove Seeadlery chodia oproti tomu luxusne zabalene. U mna si tym vykopali definitivne hrob, ani predtym som ich dvakrat nemusel a teraz su definitivne out.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od duch Pampuch »

Take jsem to cetl. Dosti zdrcujici, vim ze nejsem tak bohaty abych mohl kupovat levne veci ale 30 000 neni tak malo, takze mohu zacit setrit na Zeisse, protoze jinou volbu asi nemam, kdyz chci neco v kategorii 6-24 x s bodem...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Choochoo007 »

Na ten clanek musim kouknout, jsem zvedav co v tomto reklamnim platku psali. Celkove jak uz jsem psal je tato znacka v USA hodnocena velmi dobre , tak na urovni Nightforce, a doporucovana majiteli obou znacek, ....
Osobne povazuji casopis ZaN za nejhorsi na nasem trhu, same reklamy a odborne clanky na urovni reklamnich materiálů prodejců.
Osobne hodnoceni ZaB neprikladam zadnou vahu.
Jsem zvedav, na Meoptu. figi nadhodil na podzim novy model 6-24x56(nevim kde bere ty informace :D ), osvetlena osnova, bocni pralaxa, takze uz si to pripadne muzu take rozmyslet s koupi IOR, cena rozhodne.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od lovec »

Mrkni na ten clanok.....pisal ho chlap,co to chcel v CZ predavat a co sa z toho "nedostatkoveho tovaru v USA" nakoniec vyklubalo....nie je to clanok od redaktorov Z&N. (fakt je,ze v Z&N byvaju najlepsie hlavne fotografie, sem -tam nieco zaujimave. ked chcem odborny casopis, beriem Visier,DWJ,Wild und Hund).
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět