Puškohledy Vortex

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od lovec »

Dobrý report, palec hore. :wink:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od Warmint »

Marpie píše: stř 24.7.2019, 17:16 Lov při rozednívání je dost malá specifikace. Bude to na čekané, na šoulačce na jakou vzdálenost max. ??
Na rozednívání chodím abych okolo 3:50 byl na rozlehých loukách na kterých budu pomalu šoulat cca 400m mi zabere okolo 1né hodiny. Když jsou louky posečené jde to rychleji, ale jak je louka zarostlá a zaplevelená člověk se musí pozastavovat nad každým sebemenším detailem jinak mě liška uvidí dřív než já ji a je v háji.. Vzdálenost je různá, ale mám potrénováno max do 300m. Naposledy jsem asi před 3mi týdny střílel lišče těsně po 4té hodině na 195m ve vyšší trávě když sedělo a to zásahem na krk těsně pod hlavou. Horší bylo měření nepodsvíceným dálkoměrem, ale to už je zase jiné téma...
Perfektní uživatelská recenze!!! S bodem mám zkušenost na Meopta artemis 2100 7x50 a na noční lov pro dobře vidícího člověka vyhozené peníze, protože bod osvětloval i na nejmenší intenzitu a rozmazával pozadí. Tak jsme lovili bez něj.
Jinak puškohled je na cestě nakonec Meopta ZD 4-16x44 , bál jsem se nekrytých věžiček při prolézáním mlazin, křovin... a také při hrubším zacházení.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od dalas »

Mám Vortex Viper PST 6-24x50. Aretace věžiček je dost pevná. Aby se mě přestavěly nevhodným zacházením, to už by bylo skutečně zacházení na pováženou. Co tomu mohu vyčíst, je hodně tuhý zoom. To musím fakt zabrat. Možná to je ale jen u mého kusu. No a podsvícení osnovy (EBR-1) není díky skokové regulaci taky žádná hitparáda. Hodnotil bych ho asi stejně jako Citron. Na to, že mě přišel nový na 14t jsem zatím spokojen.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od Warmint »

Tomu, že jdou věžičky ztuha věřím, ale měl jsem z toho prostě obavy (jinak bych už doma měl Sightrona :lol: )Na to, že druhá generace je prakticky stejná a stojí jednou tolik tak jsem ho vypustil z výběru. Ale jak jsem už psal na českých i zahraničních webech je PST velmi dobře hodnocený. Jestli jsem udělal s Meoptou dobře ukáže čas...
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Jsem uživatelem Zeisse 6-24x56 s osvětleným Mildotem. Ze zásady střílím 12x-16x v noci, někdy i víc- sníh. Osnovu mám nastavenou na nejnižší možnou světelnost . Způsob střelby je v psychice. V podstatě si představuji, že ji mám namalovanou na oku a střílím (mířím ) jako přes ni. Soustředím se na cíl, musím ho vymáknout z pozadí, dívám se na "prase" a osnova je na něm, je prostě tam, kde má být. Jinak tyto vánoční stromečky nejsou primárně lovecké, ale taktické, spíš policejní. Takže žádná step, hory či prales s měsíčkem a hvězdami, ale střed "skutečného města" , né vesnice, kde nejvíc svítí svíčky na hřbitově. Ve městě je naprosto jiné světlo, je ho tam hromada a najednou jakoby žádné, stíny, lampy, auta, výlohy, barevné a lesklé hadry, reflexní nebo naopak pastelové oblečení, od bílé po černou. V jedné chvíli můžete mít v klidu nitku v druhé rovině a najednou to musíte zapnout na vánoční stromek, protože se vám černa nit na XXX ztratí. Taktická osnova je na něco jiného, než na lov zvěře hodinu po západu slunce.
Bolt
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 21.1.2014, 21:54

PROBLÉM s Klikáním s puškohledem Vortex Crossfire II 3-12x56 Hog Hunter

Příspěvek od Bolt »

Zdravím,
mam problém s mým Vortex Crossfire II 3-12x56 Hog Hunter.

Problem je "klikání" během korekce nástřelu. Klikání je slyšitelné/cítitelne jen při rychlém točení, ale když chci opatrně pomaličku pootočit jen o jeden klik nebo dvě, někdy to neklikne vůbec a dokonce to ani neposune kříž. Nastřelování je pak loterie.
Vůbec nejhorší je to při mrazu nebo nižších teplotách.

Nemáte někdo nápad nebo zkušenost jak to vyřešit???

Diky
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od Marpie »

Taky jsem si všiml že u mého Crossfire II 6-18x44 je to podobné. Při pokusu o jeden klik se to pootočí bez kliknutí. Já ale když nastřeluji tak po prvním výstřelu flintu zafixuji a při klikání se dívám přes puškohled a točím s ním až je v požadovaném místě, tak jsem to až tak neřešil. Ale kdyby někdo měl řešení byl bych rád. Zkusím ještě doma jestli nepomůže na točítko shora/zboku tlačit.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
hajnej
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25.4.2008, 12:54

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od hajnej »

Ja mam Vortex VIPER PST 6-24X50 FFP a klikani je supr, kazdy klik je slyset at je to pomale nebo rychle toceni.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od Choochoo007 »

Nejake srovnani "cinskeho" Vortexu PST II oproti "cinskym" Meoptam, za me neni o cem :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=jKUkfWl ... nel=C_DOES
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od vasil »

Meopta se opět projevuje svým standardním zprostředkováním obrazu. Subjektivně cca 5cm kolečko na které koukáte cca ze vzdálenosti 30cm. Tak to vidím já. I kdyby měli kdovíjaké sklo, tak to nedokážou přenést. Opět jen laicky...Meopta podává obraz asi v tom smyslu jakobyste koukali na (byť HD) televizi, ale s úhlopříčkou 50cm ze vzdálenosti 10m.
V tom videu je to vidět i vedle střední třídy Vortexu, všiměte si jak malé kolečko meopta ukazuje.
Stejně trapný jako Optika 6 je třeba Fomei
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od Choochoo007 »

Meopta ma mensi zorne pole, to ano, muzeme resit, ze je to rozsahem zvetseni atd. Meopta ma ale vetsi zvetseni a hlavne ostrejsi obraz a to dle videa rozdilem tridy, takze jasne lepsi na vetsi zvetseni. To ma velke plus pro pozorovani, cteni zvere.

Pokud bych chtel neco levneho zkusil bych asi Vector Continental. Vypada to celkem zajimave za tu cenu, takovej Vortex za lepsi peniz i s dozivotni zarukou :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od vasil »

sice není srovnání s Meopro a je to trochu odklon od tématu, ale Vortexy si nevedly zle:

https://www.st8.cz/single-post/optick%C ... hled%C5%AF
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od Choochoo007 »

Ale jo, nerikam, ze Vortex je spatnej (kvalitativnich a cenovych urovni hafo), ale zrovna porovnavat lovecky puskohled uz nejaky rok stary a s puskohledy se zvetsenim 20x ve dne asi uplne neni vypovidajici o kvalitach Meopty a nebo Vortexu. Cina obecne neni na urovni evropy a japonska, proto stoji polovinu. Nakonec treba hezky receno u Element optics, co zvladne cina s 56mm, zvladne japonske sklo s 50mm objektivem.
Za sebe jsem videl video vyse, kde pocitam na tom budou Meopty opticky za stejnou cenu lepe a na Vortex se bude dotahovat Vector.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Puškohledy Vortex

Příspěvek od Marpie »

Nemáte někdo zkušenost s tímto Vortexem? Zajímá mne výkon za šera a v noci a intenzita osvětleného bodu jestli je jemný a neoslňuje nebo i na nejnižší stupeň v noci oslňuje.
https://eshop.bestpatron.eu/vortex-razo ... -bdc-mrad/
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Odpovědět