Puškohled pentaflex

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od ridgeback »

Co vlastně znamená "DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA"???
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Bojar »

[
quote="ridgeback"]Co vlastně znamená "DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA"???[/quote]
Taky nechápu pojem doživotní záruky.To jako na můj život nebo na život toho puškohledu :D A kdy skončí životnost puškohledu?Myslím ,že je to jen reklamní tah nic jiného v tom nevidím a právně je to také nesmysl.Co je potom na záručním listě?No ale pokud je v záručním listě uvedeno "životnost puškohledu je 3 roky" pak by toto opodstatnění mělo :D význam :lol:
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od bonecrusherx55 »

osobne si myslim, ze za 250 eur sa neda kupit kvalitny puskohlad. otec pred casom tiez kupil edenberg a asi po troch rokoch zozltol obraz a vecer s nim nevidno nic. pokial bol novy, bolo vsetko ok. pri nastrelovani to bola hroza. dve-tri rany idu dobre a dalsie dve asi 20 cm vedla. preto skoncil na Zh 324 7x57R/16 a zachvilu pojde prec z domu
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od motolada »

Vždy jsou recenze pěkné,ale chce to ještě názor od člověka co stím aspoň 2 sezony loví,případně dělá díry do papíru,to beru jako plnohodnotnou debatu o kvalitě optiky-pokud to bude ok nevidím důvod proč si ho nekoupit
Rosťa
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 30.1.2012, 1:08
Bydliště: Vysočina

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Rosťa »

Zdravím všechny,
souhlasím s názorem že jen čas ukáže jestli pentaflex byla dobrá,či špatná volba ,počkám pár let a pak bych rád jen chválil.Sám tento puškohled vlastním teprve půl roku a zatím "nechci nic zakřiknout" v pohodě.Vlastně jsem ho zpočátku ani nechtěl ,ale kupoval jsem si jako začínající myslivec novou zbraň a tak nakonec padlo rozhodnutí Howa 1500 -308win a puškohled 2,5-10x50 jsem ke kulovnici dostal akčně grátis.
Vystřílel jsem asi třicet nábojů "papír i zvěř" a nástřel stále drží, světelnost v normě "lepší nežli bratrova stará meopta 7x50" :).Vlastně v noci jsem ulovil více než polovinu úlovků a někdo se tu tuším ptal jestli je možné zasáhnout lišku s tímto puškohledem na sto a více metrů -z vlastní zkušenosti mohu říci že úplně v klidu,je to jen rukama a né puškohledem.Nejvíce však oceňuji světelný bod,v noci je to vážně k nezaplacení a už jsem ho použil i vedne když bylo špatné počasí.
Na tu záruku jsem taky zvědavej,prodejce říkal,že to při problémech mění kus za kus "aby měl lovec s čím lovit a nemusel čekat měsíce na vyřízení reklamace".
Závěrem bych napsal že mám z toho puškoledu pořád takový smýšený pocit,na jednu stranu velká spokojenost a na druhou stranu ve mě hlodá myšlenka "Vydrží???". Když ne,tak tady budu hned žalovat :D

Lesu,Lovu Zdar
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Jiskra »

Nejdřív musíš tu lišku v puškohledu vidět a pak až je to o tom ostatním.Tvrdit,že lišku střelíš v noci na víc jak 100m v pohodě je přece blbost.Záleží na podmínkách.Na sněhu a za úplňku klidně, ale někdy není vidět ani na hromadu na 35m.Mám ZD 3-12x50 a ta si myslím má celkem dobré skla a několik lišek co jsem viděl v dalekohledu (meostar 8x56) jsem v puškohledu neviděl,nebo tak blbě,že nešlo střílet.Třeba na louce bez sněhu.Taky je potřeba zohlednit jak ta kamarádova Meopta je stará,jaký model a jak o ni pečoval a pečuje.Já pravidelně optiky čistím čistící sadou Zeiss.Ve špatných svět.podmínkách má i to čištení velký vliv.Navíc zatím asi jen hodnotíš jestli drží,ale ne jak funguje klikání,pokud bys třeba nastřeloval na jiný druh nábojů atd.Dobrý puškohled musí mít nejen dobrá skla,ale i mechaniku.Jedno bez druhého je k ničemu.Jiskra
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od motolada »

Rosťa píše:z vlastní zkušenosti mohu říci že úplně v klidu,je to jen rukama a né puškohledem.
Tak to bych pro něho hned mazal :lol:
V mém vidím o hodně méně než v dalekohledu,samozřejmě se nebavím o sněhu :!:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Choochoo007 »

Jiskra píše:Taky je potřeba zohlednit jak ta kamarádova Meopta je stará,jaký model a jak o ni pečoval a pečuje.
U kolegů často vidím čištění svetrem a antireflexní vrstva na středu čoček viditelně chybí, hlavně u starých Zeissů 4x32. Asi už pamatujou tuto špičkovou péči nějakou dobu.

Na ten Pentaflex snad dává doživotní záruku náš prodejce po dohodě s výrobcem. Je prej si jist kvalitou těchto výrobků. Snad už prodal přes 2000 puškohledů Pentaflex(na ČR se mi to zdá hodně, možná prodává i SR a jiné státy, nevím, už jsem nerozebíral) a cca 4 reklamace(ukázáno na 4ks krabic na skříni při koupi nábojů Hornady). Nevim, jestli jsem to tu již neuváděl, abych se neopakoval. Čas ukáže, ale na 7x64 měl příbuzný Edenberg a Odeon už 4ks za 1 rok na reklamacích, takže tyhle kousky určitě ne.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od beskydak »

Něco k Pentaflexům. V prosinci minulého roku jsem sehnal starší kulobrok UB 7x57R/16 na šoulačky. K němu jsem koupil puškohled uvedené značky, typ 2,5-10x50 IR a masivnější jednodílnou ocelovou násuvnou montáž. Minulý týden v pátek jsem vyrazil na první 50m testy. S rektifikací puškohledu jsem do té doby nijak nemanipuloval. Zamíření puškohledu k mířidlům vypadalo stranově OK, výškově jsem asi 15cm „vydaunoval“. Po hrubém nastřelení 3 ran jsem musel korigovat pouze cca 2,5cm doleva (7 kliků), výškově to bylo nahodile přesné. Další tři již seděly. Dal jsem ještě znovu 3 kontrolní a vrhnul jsem se na test krytí brokové hlavně. Střílel jsem celkem 16 ran (4 druhy střeliva po 4 ranách). Nakonec jsem dal 2 kontrolní kulové rány a problém. Stranově dobré, ale výškově cca 9cm nahoru. Mezi jednotlivými výstřely jsem nechával zbraň chladnout cca 7 minut. Je možné, že si záměrná osnova pouze „sedla“, nebo to odešlo do „věčných lovišť“. Dál jsem to nenastřeloval, po 3 hodinách při -6 jsem toho měl tak akorát. Dnes šla zbraň na renovaci pažby. Až bude hotovo, zkusím překlikat do krajních poloh a po dalších testech na střelnici dám vědět.
P.S. Pokud by někdo měl shodný typ puškohledu a nechtěl používat krytky dodávané výrobcem, sedí na to pryžové Meopťácké. Dopředu 57 (nový typ) a na okulár jde použít klasická 42. Lesu, lovu
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od zispo »

záleží jak vypadá soustřel bez puškohledu? Já jsem dřív měl Pentaflex jako prozativní a vystřílel jsem přes puškohled 257 ran. Bez sebemenšího problému a to i s překlikáváním z ráže 308. prodal jsem kolegovi co má 30-06 a puškohled stále drží nástřel, nevím kolik přes něj má nastřílený on zjistím a dám vědět. Nově si jej koupil kolega ze soudního sdružení na kulobrok 7x57R a zatím bez problému. Je fakt, že vadný kus samozřejmě může bít, a stává se to i u renomovaných výrobců.
odo
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 26.1.2012, 12:23

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od odo »

beskydak: s takovou flintou bych chtěl fakt lovit.
jinak bych nechtěl lepší dalekohled než puškohled, taková sestava je k ničemu : :D
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od beskydak »

Malé O.T.
Možná jsem to napsal trochu nešťastně. Kulobrok má výborný soustřel kulová – broková (dříve zkoušeno s jiným puškohledem). Rozptyl kulové u něj dám v pohodě do 2cm/50m CTC (na myslivost to stačí). Chtěl jsem jen napsat jednu horší zkušenost s Pentaflexem. Asi jsem se moc rozepsal. Zjednodušeněji: po 9 kulových ranách, kdy posledních 6 šlo na flek, jsem střílel 16 brokových, které víc namáhají puškohled zpětným rázem. Pak 2 kontrolní kulové, které byly cca 9cm výše než původní nástřel. Tudíž nějaká závada na Pentaflexu. Takže prozatím drobné zklamání. Na druhou stranu, podstatně horší zkušenosti mám s Meoptama. Lesu, lovu
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od zispo »

A jen mě tak napadá je tu dost témat o kulobrocích a zahřívání hlavněvého svazku nebude to tím? Omlouvám se že jsem O.T.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od motolada »

odo píše:beskydak: s takovou flintou bych chtěl fakt lovit.
jinak bych nechtěl lepší dalekohled než puškohled, taková sestava je k ničemu : :D
Myslím,že toto se ti nepodaří nikdy :lol:
Takový puškohled ještě asi nebyl vynalezen..
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od dalas »

Ale jo, třeba u Vietnamce se dá sehnat kukátko, který bude rozhodně horší jak puškohled, ale zdá se to poněkud samoúčelné lpět na takovéto sestavě. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět