Puškohled pentaflex

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Tim »

tonny píše: Jinak už nějakou dobu v nabídce Pentaflex nemá, kdoví proč....
Prý je snad zase nějaký problém s dovozem do ČR. To už bylo tenkrát, když jsem sháněl svou 1,5-6x44PI. To byla novější a vylepšená verze původního 1,5-6x42, který na prodejně byl, ale já chtěl tu novou řadu kvůli lepší světelnosti a dost dlouho jsem čekal na to, než se v našem státě objevil. Je to zajímavé, třeba na Slovensku byl k dispozici téměř okamžitě po zavedení do prodeje.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Lexa »

V květnu 2012 jsem PENTAFLEX koupil taky u firmy Finn-Hunter. Na jaře dalšího roku jsem puškohled reklamoval (utržený kříž). Po domluvě po telefonu, jsem puškohled poslal na adresu firmy i s dopisem, kde jsem popsal důvod reklamace. Asi 14 dní se nic nedělo, tak opět volat. Tak to trvalo dalších 14 dní, ale nakonec vše dobře dopadlo a po měsíci byly peníze zpět na účtě. Sice trochu na nervy, ale podařilo se. Jednalo se o model VISIOTEK 3-12x56. Už bych ho nechtěl. Nakonec jsem došetřil a koupil DOCTER clasic 3-12x56 a je po starostech.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Choochoo007 »

tonny píše:S těmi utrženými kříži, řekl bych, že to dělají spíše kulobroky. Na lišky nejlépe minimagnum, brokové náboje mají rychlý prach, broky větší váhu, třeba to levnějším puškohledům nesvědčí.
Mam starou tabulku, kde tak nejak pocitali zpetny raz a brokovnice 12 ma vetsi nez 30-06, kdyz pridas ty minimagnumy tak to asi bude slusna zkouska odolnosti :wink:

Jinak skoda ze uz Finn- hunter nedela Howu, mel je take za slusne penize. Hornady ma take za dobre, tedy aspon SST 243Win za 600 za krabku. (porovnejte s SB PTS)
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
lovec76
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 23.7.2009, 8:15

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od lovec76 »

Tak jsem se pánovi po týdnu dovolal. Po domluvě mu ho zašlu poštou s popisem závady a on říkal, že to nějak pořeší přes firmu, tak su zvědaví jak to bude dlouho trvat a jak to dopadne. :shock: 8)
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Lukajs »

Zdravím , včera jsem si vyzvedl pentaflex jager 2,5-10x50 a hned jsem sním večer koukal do lesa .. co se týče ostrosti a světelnosti tak v tom žádný problém nevidím ... ale ten bod ať je zaplej jakkoliv zdá se mi že svítí pořád moc ... :/ myslíte že by to šlo nějak utlumit ? třeba nechat trochu vybít baterku nebo jinak ?
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Tim »

Jojo, je potřeba baterie "bez šťávy". Opravdu při slabém světle je bodík moc silný, na sněhu v pohodě. Já do něj dal baterii z DO od auta, když už nebyla schopná aktivovat imobilizér v ovladači, pak je to akorát :mrgreen:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od mikycz »

Zdravím, nějáké zkušenosti s Pentaflex Cazorla 1,5-6x44 NEW PI ? Chtěl bych ho na naháňky a na šoulačku.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Tim »

Ahoj. Tenhle puškohled mám už nějaký ten pátek, tak snad o něm mohu něco napsat. Působí docela robustním dojmem, vše jde krásně ztuha (podle mne to není na škodu), na mé 7x64 drží nástřel, kouká poměrně slušně - neztratí se ani za šera. Nevýhodou je, že při zvětšení 6x se najednou jakoby skokem zhorší světelnost, ale stačí prstenec zoomu pootočit na pětku nebo čtyřku a kouká se dál :wink: Kříž na klikání reaguje dobře a plynule, ale na delší vzdálenosti se projeví trocha nepřesnosti v jednotlivých klicích. Při nastřelování na 100 metrů by jeden klik měl být 1/4 MOA, což by mělo být asi 7mm ale skáče to spíše po centimetru - pro lovecké účely nic podstatného. Na zvětšení 1,5x má puškohled opravdu slušné zorné pole, ale stále menší než čistokrevný naháňkový. Červený bod při nové baterce za tmy oslňuje i na nejnižší intenzitu, takže je dobré baterku trochu vybít. Ale za ty peníze si myslím, že bude málo lepších puškohledů. Já jsem s ním spokojen více než s meoptou 7x50 co mám na druh flintě, ale zase méně než s Nikonem, který je za podobné peníze, jen bez červeného bodu...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Tim »

Tak první prekérka s Pentaflexem... Na naháňce se mi utrhl kříž. Uvidíme, jak dopadne reklamace....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Tim »

Tak reklamace úspěšná. Nový puškohled je na kulovnici, jen už na něm není napsáno Pentaflex. Vyrábí se totiž pod názvem Sarge Plus. Všiml jsem si příjemné změny. Ani s novou baterií již tečka neoslňuje. Tak aby vydržel...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Marcus.das »

Jsou s puškohledy nějaké další zkušenosti? Uvažuji o pořízení verze 1,5-6x44 a zajímá mě, jak je na tom z hlediska výdrže na středích/výkonějších rážích typu 30-06 Spr. a jiných.
Díky za každou zkušenost.
rws

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od rws »

1,5-6x44 mám na své kulovnici CZ557 30-06 již třetím rokem a naprostá spokojenost, nástřel drží.
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od roman300 »

V minulém týdnu jsem nastřeloval několik zbraní, na dvou z nich byl Pentaflex s objektivem 50mm. Oba jsou po smrti, jeden na 7x64 a druhý na 30-06. Kříž vůbec nereaguje na otáčení rektifikací, prostě nenastřelitelné. Nevím jak jsou oba staré, ale myslím, že někdy z počátku jejich dovozu. Nejsou použitelné ani na naháňku, na 50m létají rány nepravidelně v 30cm kruhu. Další dvě zbraně, jedna s Meoptou (30-06) a druhá se starším Schmidt&Benderem (300WM), naprosto bez problémů. Nikdy jsem se k těmto puškohledům nevyjadřoval, ani žádný nevlastním. Jen referuji o tom co jsem měl v ruce.
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od zispo »

To bude problém, jelikož puškohledy Pentaflex se už do ČR nedováží. Vím, že pokud se stane něco takového tak prodejci vracejí peníze. Tak jsem zvědav jak to dopadne v těchto případech. Ještě se stalo to, že zaslali novej puškohled a to Vortex.
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od roman300 »

Nemyslím si, že majitelé je vůbec budou reklamovat. Já jim jen řekl, že první co musí udělat až přijedou domů, je vzít kilové kladivo a oba tyto "diskodalekohledy" citlivě odmontovat z jinak dobře použitelných zbraní :wink: . Poradil jsem jim koupit min. Meoptu. Myšlení některých z nich vůbec nechápu, byl tam ještě jeden se semiauto BAR II a na něm naprostý noname "puškohled" a měl ten samý problém. I na 50m o 40cm doprava a nešlo s tím nic udělat i když vůle na rektifikaci byla. Ovšem to by na ní musel přístroj reagovat, přejel jsem celý rozsah rektifikace, tam a zpět. Ten jsem už měl v ruce a chtěl ho poslat do nedalekých kopřiv, to byl "kvikot", vždyť stál celé 3 500,-, no bez komentáře. Jak pak můžou zbrani věřit, nechápu..., také nemám Zeiss, ale optika musí šlapat.
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
Odpovědět