Puškohled na malorážku

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
GGreen
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28.11.2010, 20:22

Puškohled na malorážku

Příspěvek od GGreen »

Úspěšně se mi rozbil můj puškohled z Čínské fabriky na mé čínské malorážce (střílí poměrně slušně) a rád bych koupil nový. Potřebuji puškohled, který něco vydrží a to hlavně myslím nepříliš jemné zacházení. Zbraň mám jako pracovní na každodenní nošení a to i v traktoru nebo v autě, v dešti, sněhu i v horkém létě. Střílím s ní veškerou škodnou a v noci je používána minimálně i když také. Dodnes jsem používal zvětšení 4x a v podstatě a v podstatě mi to dost stačilo i když jsem měl variábl, ale hýbat se s ním stejně nedalo, jelikož potm už to lítalo všude možně. Takže bych vás chtěl požádat o radu, jaký puškohled si myslíte, že by pro mé účely byl vhodný.Děkuji
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Michal P »

starší Meopta 4x32 a budeš spokojenej
GGreen
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28.11.2010, 20:22

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od GGreen »

Já měl právě přestavu něčeho novějšího )))
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od xtaup »

Vzhledem k tomu, že ho nepotřebuješ na noc, tak bych zkusil třeba nějaký HAKKO, skla má bídný, ale jinak si myslím, že odolný je dost, ale přijde na to, kolik do toho chceš vrazit :?:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Shiva »

V16 od weaver (4-16x)
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
GGreen
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28.11.2010, 20:22

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od GGreen »

Tak ten weaver vypadá velice dobře a já jsem na něj slyšel zatím samou chválu, dá se někde u nás sehnat? Koukal jsem na planetoptics a ta cena cca 300 dolarů vypadá velice dobře, ale je mi jasné, že za tuhle cenu to u nás neseženu, s tím počítám.
mkozlik
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 30.8.2010, 12:29

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od mkozlik »

Rad bych pozadal o radu ohledne vyberu puskohledu na malorazku (zkm 451). Pouziti hlavne lovecka cvicka strelba do 60-70m. Uvazuji o Nikonu prostaff (vcelku pozitivni reference v pomeru k cene a zpusoby vyuziti) a to bud' 4x32 nebo 2-7x32.O techto uvazuji z duvodu ze neni nutno snimat hledi nebo davat vysokou montaz. Radeji bych ten s promennym zvetsenim, ovsem problem u nej asi bude s paralaxou. Obycejne u malorazkek se doporucuje puskohled s paralaxou (pokud fixne nastavena) okolo tech 50m, coz u 4x32 je, ovsem ten variabl, alespon starsi model ma paralaxu nastavenou na 68m, a zde nemam tuseni jak moc muze toto nastaveni puskohledu ovlivnit presnost moji strelby,respektive, jestli ta chyba bude nejak podstatna s ohledem pro ucel pro ktery to bude? Dekuji za odpoved!
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Petr Vysok »

To GGreen: Vzhledem ke stylu zacházení odejde znovu po čase cokoliv. Takže něco robustního a nepříliš drahého. Starší Meopta 4x32 nebo 6x42 by měla stačit, při touze po něčem novějším stačí Fomei s parametry dle osobní volby.
To mkozlik: Tu paralaxu na malorážku považuji za nedůležitou vzhledem ke vzdálenosti střelby, kde 100 m je maximum. Volba typu a značky je široká, myslím že Nikon je cenově i kvalitavině slušná střední třída. I když dělá tubus jenom 1 palec a spíš menší objektivy, na tmavou noc to asi nebude. Zvětšení dle osobní volby. Já jak vidno z podpisu preferuji co největší, Prostaff 3-9x40 šel po pár měsících dolů a čeká doma na syna až si koupí první flintu. Malorážku snese cokoliv, přesto bych nekupoval to úplně nejlevnější za pár stovek. A také dobrou montáž, která asi bude stát stejně jako puškohled třeba od Fomei.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od ČENDA »

Na malorážku jsem koupil ruskej kukr 3-9x29 a jsem s nim naprosto spokojenej,ale je fakt že tam bude fungovat asi cokoliv.... Podle mě záleží na vkusu jaký chceš mít kříž nebo téčko.Spětný ráz se v podstatě rová nule.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od michalos »

Zdravím, narazil jsem na tento výrobek za slušnou cenu http://www.arms-cz.cz/katalog/04/?artic ... pina=04002 co si o tom myslíte, mám v plánu vyměnit 4x32 od stejné značky s tenkou osnovou za tento variábl, kvůli té osnově a taky většímu zvětšení.
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Petr Vysok »

To michalos: Nevím sice k čemu to má sloužit, ale Tasco bych nebral na nic a dal bych tam Nikon Prostaff 3-9x40 http://www.excelfoto.cz/nikon-puskohled ... 13712.html. Měl jsem ho rok než jsem kvůli sportovní střelbě šel na 5-20x44. Jsou sice i levnější Nikony, ale s objektivem jenom 32 mm. Ty jsem měl v minulosti dva sejném, Meopta Artemis 4x32, na kulobroku a malorážce, největší problém byl malý výkon za šera - v noci s tím nebylo nic vidět skoro ani na sněhu, takže i na blízko u újedě velmi omezená použitelnost. Samozřejmě pokud cena těchto puškohledů násobně překračuje cenu malorážky a účelem je párkrát za rok střelit do plechovky nebo škodnou ve sklopci, tak je to celkem jedno.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od michalos »

K újedi mám kulobrok a ke vsukům do 10 metrů dávám přednost baterce na brokovnici a magnum 5,1mm :D. Chtěl bych to využít přes den do 50 metrů s tím abych nemusel pořád klikat, když zkouším různé náboje, neboť jich mám hooodně. Tož asi tak...
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Petr Vysok »

Taky jsem míval hoodně druhů nábojů, to jsem byl ještě mladý a hloupý. A taky jsem s tím střílel na kde co, což se moc neosvědčilo. Takže jsem nakonec novou CZ 452 prodal a 10 let byl bez malorážky, teď mě ale chytl K4M takže jsem zase koupil novou, ale už jsem na ni ani nedal řemen a do lesa ji nenosím. Používám jeden druh střeliva který asi sedne (do terče) každému - sypačky Lapua. Klikám jenom na korekci výškové změny v závislosti na venkovni teplotě, protože v průběhu roku střílím od +30 do -15. Fakt mám dobré zkušenosti s tím Prostaffem 3-9x40, jestli ti jde o hodně velkou přesnost (např. trefovat dno nábojnice 22lr na 50m) tak klidně co největší zvětšení - je tu i soutěž Malá odstřelovačka. U Nikonu jsem našel dobrý poměr cena/výkon/záruka 10 let.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od martinh »

Nechci zakládat nové téma, tak to napíši zde. Chtěl bych osadit malorážku starým puškohledem zeiss jena 6x32. Puškohled je ve vynikajícím stavu a leží mi ve skříni. Je mi ho líto prodat, myslím že se jedná o velmi kvalitní optiku, co by na malorážce odvedla ještě mnoho práce. Jen bohužel nevím, kde sehnat montáž na tuto optiku. Malorážka je ZKM 451, takže šířka rybiny je menší než u ZKK na které byla tato optika původně. Nevěděl byste někdo, kde se dá tato montáž sehnat? Popř. zda se někomu neválí doma? Za každou radu předem děkuji.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Georg.H »

já použíl montáž na ZH ale u suseda sem musel o chlup sjet na fréze rybiny
zatím sem spoko
Odpovědět