Balistická věžička

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Balistická věžička

Příspěvek od suhl »

Máte někdo svůj puškohled osazen balistickou věží? Konkrétně by mne zajímala BHT na Meostaru R1r 3-12x56 RD? S jakými ne/úspěchy ji využíváte? Díky.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
Jan Franěk
Častý návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: stř 30.11.2011, 17:18

Re: Balistická věžička

Příspěvek od Jan Franěk »

Chci si ji koupit, ale zkušenosti nemám, takže bych také nějaké uvítal :wink:
"7mm stačí, když 64 tlačí!"
Lankasterka Gustav Tichý - Moravská Ostrava 1919, 20/65
Mauser 98 double square, 9,3x62
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Balistická věžička

Příspěvek od cobaj »

To jako klikat meoptou při lovu? :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Balistická věžička

Příspěvek od suhl »

Ne, bude to na pískoviště.....

Máš zkušenost, nebo jen výkřik do tmy?
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Balistická věžička

Příspěvek od Ondra »

Já na svým puškohledu balistickou věž mám. Už jsem ho s ní koupil. Musím říct, že pro mě jako pro střelce na běžnou vzdálenost je to zbytečnost. Nepoužívám jí. Můj soukromý názor je takový, že v podmínkách našeho "takového toho domácího střílení" nemá praktické opodstatnění. Dovedu si to představit na sportovní střelbu, ale na lov? Kolik z nás a kolik kusů ročně uloví na 300, 400 metrů? :roll: Každopádně jsou jistě střelci, kteří si to bez ní nedokážou představit. Chce si to asi ujasnit sám v sobě, jestli střílím takový "metry", abych jí využil. A to není můj případ.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Balistická věžička

Příspěvek od suhl »

Ondro jasný, bylo by to i na střelnici. Rád střílím (kulovou) a chci se posunout kousek dál. Tady se otevírá nová cesta a chci ji zkusit, neberu to jako potřebu lovit za každé situace a bezhlavě (zkoušet) střílet na zvěř na dálku. Na druhou stranu pokud bych z toho chtěl vycouvat, tak bych snadno tu věžičku sejmul a měl lovecký puškohled, než prodával ala taktický puškohled. Ale díky za názor.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Balistická věžička

Příspěvek od Ondra »

suhl: Jasně, chápu to a nemyslím to zle. Jak jsi správně pochopil, jednalo se v mém předchozím příspěvku pouze o názor. Mimochodem my tady řešíme balistické věže na fantastických kukrech a v podstatě dokonalých zbraních, které budou střílet kosmickou munici a pracovat v ideálních podmínkách. Přitom Simo Häyhä mydlil Rusy v -40C na půl kiláku Mosinem s mechanickými mířidly. Ten chlap mě neskutečně fascinuje a v tomhle úhlu pohledu jsme proti němu obyčejní s...áči :lol:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Balistická věžička

Příspěvek od suhl »

Prakticky v podobném smyslu tvých vět se chci vydat, tedy ne lovit Rusy :lol: , ale střílet, střílet a trénovat (s vybavením v rámci svých možností) a někam se dopracovat. Nechci na "to" jít z opačného směru, nakoupit "taktickou" výbavu a pak zjistit, že to vlastně není to, co jsem chtěl.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Balistická věžička

Příspěvek od tibi1 »

...a nebolo by lepsie ist rovno napr. do Tacticu od Meopty? zatial vsetky "lovecke" meopty co som mal neklikali tak ako mali resp. sa nikdy nevratili na zero-stop...skratka ta mechanika nic moc...a za dalsie ak chce nekdo flusat na tych 400m uz mu nebude pralaxa ukradnuta, a na tacticu 4-16x44 je...a zaroven ma kryté komínky pre polné podmínky :o)
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Balistická věžička

Příspěvek od suhl »

tibi - je na "seznamu přání" :wink:

Jinak to ZD je poměrně hodně vychvalované, pokud jsem si toto - https://www.youtube.com/watch?v=uQUykptFD0c přeložil správně, tak je hodnocen jako za málo peněz hodně muziky.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: Balistická věžička

Příspěvek od Petr Vysok »

V současné době mám "balistické věžičky", jak se říká vnějším rektifikačním točítkům puškohledu :D na všech puškohledech. Byl to postupný přerod po přechodu ze smíšené honitby do honitby polní, spojený s nedostatkem času na několikerou vycházku, až mi obeznaný srnec vyjde zrovna tam, kde budu sedět. Není to ale jenom o tom, chce to dálkoměr, trénink, kvalitní flintu, střelivo a puškohled. A je to nikdy nekončící proces, pořád je co udržovat a vylepšovat. Vzhledem k tomu, že mám kulové zbraně nastřelené na 100m, tak je nutné pro přesný zásah (jsem zvyklý ze střelnice, že do 200m chodí všechno do zálepky) přestavit už od 150 m dál. Pomíjím tady vliv větru, tedy stranovou korekci. Můžu uvést, že při terénním střílení ve Světnově byl z asi 25 účastníků co vím pouze jeden, který přenášel až do 280 m záměrný bod, ostatní "klikali".
K tomu puškohledu: Nemusí být ani v ceně Meopty, sám mám zatím levnější, sice asi horší sklo, ale zato ověřený nástřel při častém klikání sem a tam. Nechci moc diskutovat o kvalitě Meopty ZD - stačí mi přímá zkušenost jednoho z reprezentantů v JAR, kterému nástřel nedržel a to ani po reklamaci v ČR. A bylo to pouze na 223 Rem.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Balistická věžička

Příspěvek od cobaj »

Suhl
Nebyl to výkřik, ale zkušenost: (Nespolehlivost klikání)
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Balistická věžička

Příspěvek od lovec »

Ak preferujes "domaci chlievik" tak by si mal pockat/prip. zatial pozistovat info o modeli MeoTac 3-12x..... Neviem nakolko s tym pohli, ale konkretny kus, ktory som mal v ruke minuly rok bol nadstandardne dobry. Kvalita skla OK, tam nie je vseobecne co vycitat, ale kvalita mechaniky, ta ma pozitivne prekvapila. Ak to uspesne dotiahnu, tak to z mojho pohladu bude velmi konkurencieschopny puskohlad. Do Meostaru a ZD by som zatial neinvestoval a ak to strasne neponahla tak pockal na zmienovany model. Ak je to surne, tak radsej nieco so spolahlivou mechanikou od osvedcenej znacky - moznosti zavisia od rozpoctu.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Balistická věžička

Příspěvek od suhl »

Ahoj Lovec,

já chci, aby to taky koukalo, proto jsem sáhl po Meoptě, mám ji doma a dávám ji na Sako v 270 Win., chtěl jsem tu věžičku jako doplněk, víš, nechtěl jsem kupovat nový puškohled.

O tom MeoTac jsem ještě nic neslyšel, je to pro mne novinka, víš o tom víc? Případně do nového tématu, ať nemícháme jablka s hruškami.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Balistická věžička

Příspěvek od lovec »

Mal som to len kratko v rukach, takze iba prve dojmy. Viac info asi zatial nebude, kym s tym oficialne nepojdu von.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět