Testy

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Testy

Příspěvek od Jiskra »

Zapomněl jsem uvést ještě jednu výhodu první fokální roviny a to je přenášení přes osnovu na vítr. Někdy nejde vůbec klikat,protože se vítr mění a mění se i směr a to by nikdo neuklikal, pořád tam a zpět. Takže se přenáší oprava přes osnovu a u první roviny funguje za jakéhokoliv zvětšení. U druhé si musí střelec buď natočit zvětšení,při kterém je cejchovaná osnova,nebo při jiném zvětšení to přepočítat třeba na 1/2 nebo 1/4 atd. Ale to pro většinu lovců nehraje roli. Je to záležitost sniperů, nebo LR střelců. Prostě při střelbě na větší štreky.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Testy

Příspěvek od pufr »

Další "informativní" tabulka z DWJ 3/2015, tentokráte 5x přístroje z "Oberklasse". Pro skalní příznivce SFP jsem ty "pohyby" záměrné při změně zvětšení rovnou barevně zvýraznil :)
(otázka je, kolik by ta labka naměřila u přístrojů stejných značek a modelů směřovaných na náš "východní" trh, o ktrém už i Němci vědí, že se zde prodejci zákazníků příliš nezastávají "moc se nereklamuje", ale nebudu zbytečný pesimista ... úplně stačí, co už v té tabulce je :)
DWJ_03_2015_Oberclasse_Zielfernrohren_c.jpg
DWJ_03_2015_Oberclasse_Zielfernrohren_c.jpg (662.86 KiB) Zobrazeno 12228 x
Pufr
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Testy

Příspěvek od Hirc »

hm, to bych čekal lepší výsledky... za ty prachy :?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Testy

Příspěvek od pufr »

Jsem pár těch stánků výrobců optiky na IWA obešel a vznesl dotaz, mnohde nevěděli o odchylce záměrné při změně zvětšení u SFP přístrojů nic, Zeiss řekl, že u dalekohledů špičkové řady by odchylka měla být do 10 mm/100m celkem, S&B se bez mučení přiznal u loveckých zaměřovačů k 20 mm a u "taktických" k 10 mm/100 m atd. Dotazy nesli pánové a dámy na IWA statečně ale nijak nadšeně - nezdálo se mi vhodné dál rýpat otázkou, co tito prémioví výrobci dělají s přístroji přesahujícími uvedenou "vnitropodnikovou normu" :?
Pufr
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Testy

Příspěvek od Chassin the Trane »

Píšeš "hodnota měla být", to znamená musí být, dál nepíšeš zda uváděné hodnoty jsou kritické (nejhorší) nebo se jedná o hodnoty střední. A pak je ta otázka co je s výrobky, které nesplňují a také u kolika % výrobků se kontrola uplatňuje.
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: Testy

Příspěvek od tanak »

benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Testy

Příspěvek od Choochoo007 »

http://www.badtotheboneoutdoors.com/201 ... views.html
Docela překvapila ta Delta Optical 3-24x56, tedy aspon me v porovnani s Nightforce SHV, Sightron SIII 6-24x50, Vortex PST, Leupold Mk6 3-18, Bushnell XRS 4.5-30. Fakt by me zajimalo to porovnani obrazu s Kahles 5-25x56.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Testy

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Testy

Příspěvek od pufr »

V DWJ taky vyšel v prosinci test na HD Deltu 3-24x56, do oka mi padlo hlavně, že transmise světla byla jen někde na úrovni 80 - 83%, časem to zkusím někde vyvěsit - bude li zájem; je to v němčině + autorem textu je Roland Zeitler a ten pochválí v podstatě všechno :?
Pufr
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Testy

Příspěvek od Choochoo007 »

Sice asi pochvali, ale na propustnosti 80-83% se nic nemeni.
Me na tom predeslem testu zaujal ten presun zamerneho bodu pri zmene zvetseni. Zase jsem se utvrdil v tom, ze jistota je mit kriz v prednim ohnisku a ne v zadnim, kor u levnych optik. A to pritom uz tato Delta nepatri mezi levne.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Testy

Příspěvek od pufr »

Pufr
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Testy

Příspěvek od cr001 »

Našel jsem na youtube "test" Nightforce https://www.youtube.com/watch?v=JQRe_-fgmGQ Jaké máte zkušenosti s citlivostí puškohledu na boční náraz (klepnutí nebo pád zbraně)? Mě u malorážky stačilo aby se vyvrátila na zem (do poměrně silné vrstvy listí) a už to lítalo na 50 m 7cm stranou.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Testy

Příspěvek od lovec »

Mne sa prevratila varmitnka 243W nabok s namontovanym Super Sniperom 5-20x50. Na vezicke bocnej korekcie sa urobil hlbsi skrabanec... Po par stavnatych nadavkach som nabil dalsi naboj a bez problemov trafil gong na 700 metrov... (Super Sniper je obchodna znacka americkeho internetoveho obchodu swfa.com, puskohlady vychadzaju z rovnakej fabriky v Japonsku ako Nightforce).
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Testy

Příspěvek od milan »

výroba Nightforce je v Austrálii, prodej jen přes USA. Po 11 září ho nebylo možno nikde v Evropě koupit, a ze států byl zákaz vývozu, tak jsem se dopracoval až do výrobní fabriky. Nemají tam prodej, vše jen přes státy a pak do celého světa.
Mohu posoudit jen NXS a ani pád ze střechy krmelce mu neublížil. Byla to kolegova flinta a po zkušebních ranách bylo vše OK, nebylo třeba ni kliku, jen tam má škrábanec od kamene.
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Testy

Příspěvek od cr001 »

Našel jsem ještě brutálnější testy :shock: , ale Nightforce je vyhlášená značka s jistou cenovou hladinou a zřejmě se tam zaměřují i na tenhle druh odolnosti puškohledu. U ostatních značek vyšší nebo střední třídy to asi tak slavné nebude....
Odpovědět