Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Blaser má menší díry v očkách na řemen, než je běžný standard.
Dají se někde na tento rozměr sehnat samotné rychloupínací přezky?
Dík.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Dají, origo standartně cca 450kč za kus.
M.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Dík!
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

KAŽDÝ originál Blaser - řemen na pušku je vybavený originál správnými rychloupínacími poutky.
Předpokládá se, že ten kdo má na opičku, má taky na banány, že.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Milda: Kupodivu existují mezi námi i lidé, kteří k Blaserovi chtějí za každou cenu bezvadný stahovací řemen od Zubíčka. Na posedu se nemlátí kolem flinty a při střelbě z ruky pohybem nevychyluje zbraň.
Nemusím mít za každou cenu znak berana na všem. I když ten Blaser řemen je fajn a nemyslím, že je vzhledem ke kvalitě drahý.
Martinř
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: stř 02.6.2010, 15:13

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Martinř »

to Cobaj: ano, svým zadáním jsem si zúžil nabízený výběr, jako nejdostupnější z těch co nabízejí rychloupínání by u nás byl asi A -TEK s A LOCKem, pro lovecké účely tedy Optima, za mě Optima 45 s útlumem 29dB a 310g, nebo H2 s útlumem 33dB a 410g. K A Locku nabízejí i úsťovou brzdu, má smysl to řešit, resp. co hybridní tlumič s úsťovou brzdou? V titanu jsem tam nic nenašel, na úvodní hromadné fotce mají něco z karbonu, ale v nabídce taky nic? Díval jsem se i na Blaser a kupodivu to není žádný cenový úlet (jak zde bývá zvykem) :)
https://www.a-tec.no/silencers
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

Michal_123 píše: pon 19.4.2021, 20:36 Milda: Kupodivu existují mezi námi i lidé, kteří k Blaserovi chtějí za každou cenu bezvadný stahovací řemen od Zubíčka.
Mnooo, už na prastarém babylonském Chamurappiho obelisku je psáno : Koho chtějí bohové zahubit, toho nejprve zbaví rozumu.....

Tvrdit, že Zubíčkova "stahovačka" je lepší než originál Blaser řemen, včetně poutek, mi výše uvedenou starověkou moudrost připomnělo. Kdybych s oběma výrobky neměl zkušenosti, možná bych si řekl, že vkus je mimo diskuzi. Stahovačka je totiž tvrdá, těžká, rozměrově prostorná a neohrabaná a nedá se na ni nastavit žádaná délka. ALE stojí jenom 600,- Kč !

Blaser řemen má poloviční hmotnost, je elastický, pružný, elegantní, oku lahodící a dá se nastavit na požadovanou délku.V ceně má i rychloupínací poutka.ALE stojí 3.000,-Kč (v kůži)!
Tož tak
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od george.barley »

Mildo,Ty jsi nemocný,opravdu nemocný člověk..jinak znám taky přísloví ...1000 lidí ,1000 chuti :D
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Myslivec Milda píše: úte 20.4.2021, 15:35
Michal_123 píše: pon 19.4.2021, 20:36 Milda: Kupodivu existují mezi námi i lidé, kteří k Blaserovi chtějí za každou cenu bezvadný stahovací řemen od Zubíčka.
Tvrdit, že Zubíčkova "stahovačka" je lepší než originál Blaser řemen...
Mildo, Mildo, ty kujóne.
Ve škole nás naučili číst a podstatně menší množství z nás i psaný text chápat.
Kde jsem napsal, že je Zubíčkův řemen lepší, než Blaser?
O tom v předchozím příspěvku vůbec nepolemizuji, je to věc každého soudruha.
Já prostě chci rozhodně Zubíčka protože ho mám na všech flintách a vyhovuje mi, Ty chceš Blaser, blahopřeji.
Nevím, proč máš furt potřebu řešit to přes peníze.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To Michal

Zkušenosti mě vyučily, že se výrobce zpravidla snaží dodat co nejlépe vyladěný komplet. Jako naprosto nevhodné se mě ukázalo třeba vybavení Sauera 202 a Doctera mezikusem, švenk montáží, noname českého výrobce. Měl jsem to koupené, za dva dny začínali srnci, e shopy + PPL byla budoucnost a nový mazlík musel ven. V tomto případě byl "chtíč okamžitého lovu s novou zbraní" otcem mé blbosti Na to budu vzpomínat dlouho. Větu klasika:" Za vším hledej ženu!" Lze dnes klidně doplnit : " nebo prachy.!" Takže Milda je neskrytý pragmatik.

To Milda:

Síla sentimentu může zlomit logo Berana!?!



Ale zpět k Blaseru R8. Chci ho osadit mým puškohledem Zeiss 6-24 x56 Diavary, průmět tubusu 30mm, která má za středovou částí s komíny , na tubusu takový zesílený prstenec směrem k okuláru. Vleze se to do běžné originální montáže, nebude to daleko od oka (posunuto dopředu) nebo je u Blasera na tento typ něco spešl? Díky.

https://www.bing.com/images/search?view ... ajaxhist=0
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Je to už nějaký rok co jsem to osazoval kamaradovi, myslím že se vzdáleností oka nebyl problém, ale oka byla myslim nestandart 11mm.
M.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

Mildo, Mildo, ty kujóne.
Já prostě chci rozhodně Zubíčka protože ho mám na všech flintách a vyhovuje mi, Ty chceš Blaser, blahopřeji. Nevím, proč máš furt potřebu řešit to přes peníze. ..........

Michale, já moc dobře znám zubíčkovy řemeny, ALE ke kulovnici Blaser pasují asi jako plechové disky s protektory na Ferrari, nebo galoše ke fraku. Řemen Blaser je štíhlý, široký v místě uchycení přesně na velikost originálních poutek na pušce. Je z lepšího materiálu má lepší užitné vlastnosti.
Co dodat ? Láska a vkus je mimo diskuzi, na všechno ostatní je tady MASTERCARD.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Bock píše: sob 01.5.2021, 23:49 no, abych to za sebe uzavřel... blaseru se nedá upřít, že vzbuzuje obecně emoce... buď je milován za hrob, anebo naopak...

kolik jich slouží u speciálů třeba? nemám dojem že by prošel hladce zkouškama za ztížené exploatace...

...
Z vlákna guľobroky. Píšem sem, nech je to v príslušnej téme.

Na tému Blaser a ozbrojené zbory a zložky.
Blaser vyrábal na platforme modelu R93 verzie Tactical Gen. 1, LRS 2 (long range sporter) a Tactical Gen. 2. V kalibroch od 223 Remington po 338 Lapua Magnum. Používané políciami, špeciálmi, protiteroristickými útvarmi, armádami a pohraničníkmi v 16 krajinách po celom svete, od Argentíny, cez európske a ázijské krajiny, až po USA. Nasadenie vo viacerých moderných konfliktoch, nevynímajúc Afganistan (napr. austrálsky 2nd. CDO)...

Toľko na margo údajných dojmov o hladkom, či ťažkom absolvovaní "sťaženej" exploatácie. :roll: :?

K modelu R8 - Blaser ho nikdy neponúkal v nejakej "taktickej" verzii pre ozbrojené zložky. Maximum je model Long Range v kal. 338 Lapua, buď s pažbou GRS, alebo Professional Success, vhodný na športovú streľbu alebo lov na dlhé vzdialenosti.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Přesně.
M.
pavel358
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 12.7.2012, 8:49

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pavel358 »

Tak použití R8 či R93 u ozbojenych složek asi bude. Ale dle meho nazoru spíše u policejních útvarů. U armády si už tak jist nebudu. To že jí použili Australani neznamená že se osvědčila, chtelo by to dohledat nejaky výsledky z nasazeni. Je ale jisté že Blaser všeobecné trpí na prašné prostředí, což ho limituje v armádním nasazení.
Odpovědět