Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Mám jen takový dotaz na Blaser znalce. Jak je to s orig. montáží na R8. Kdy se ochodí, jak dlouho vydrží, případně kdy se má "dotáhnout" atd.? Přece jenom se tam něco točí. Ptám se kvůli častému střídání optiky, terma a kolimátoru. Prostě zkušenosti z dlouhodobého in tenzivního používání.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Znalec nejsem, ale vyuzivam ten system uz par let a rekl bych ze nadstandartne casto. V honitbe jsem casto a sundavam a nandavam termo nekolikrat za vecer ( pouzivam i jako pozorovak). + kolimator, nahankova optika, puskohled. Navic na nekolika hlavnich 22LR, 22-250, 308win, 308win, 338LM. Hlavne jsou vybrany na priblizne shodnou toleranci uchyceni. Dnes jiz prevazne Innomount. Zatim nepozoruji zadne zmeny a nemusel jsem delat korekce.
M.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Mám Innomount na denním puškohledu, na termovizi i na kolimátoru. K jednomu Blaseru R8.
Přijde mi to opravdu dobré. Ale už s tím nevyvádím takové kousky, jako před pár lety.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Říká se, že patří.:"svůj.k svému!" Proč ten Innomount a né originální Blaser? Cena, kvalita?
Martinř
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: stř 02.6.2010, 15:13

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Martinř »

Mám na puškohledu Blaser montáž Blaser a na Pulsaru Innomount, myslím, že Blaser ani tutu prodlouženou montáž nenabízel. Každopádně oba dva systémy upnutí fungují výborně.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Tak nějak jsem se poptal a dal na doporučení. O cenu nešlo.
Nejdříve jsem řešil montáž na Thermion XQ50 a potom jsem na denní optiku chtěl stejnou.
Na kolimátoru Aimpoint mám originál Blaser, dodávají to s tím. Uvědomil jsem si to až teď.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Myslím, že jsem někdy v minulosti narazil na netu za recenzi Pulsar Trail, kdy termo bylo na R8 v 8x69S a montáž Innomount. Bylo tam zmíněno, že došlo k závadě na montáži. Pokud si to blbě pamatuji, tak se Innomountu omlouvám. Proto jsem se ptal na zkušenosti s orig., zda byl nahrazen pouze z důvodu přímé konstrukce Innom. na termo, nebo byly u orig. montáže zjištěny nějaké nedostatky. Děkuji všem za info, za příspěvky.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Proc Innomount?

Do nedavne doby vyrazne levnejsi.
Nabízí více moznosti upnuti ruznych zarizeni.
Nabizi sklon 20Moa.
Posouva optiku o kousek blize k oku strelce
System zamku je vyhodnejsi v pripade nekterych zarizeni kde Blaser system bud poskozuje (skrabe zarizeni) nebo vubec nejde ovladat. (nizka zastavba termoviznich krabic, mohutny prostor pro mechaniku puskohledu) - proste neni dost mista pro otocku uzamceni.

Co se tyka poruch, rekl bych asi tak obecne. Kazda montaz je potreba spravbe nainstalovat a pripadne pojistit znamymi prostredky proti povoleni. Idealne vsech casti jez uz se nemaji nechtene pohnout. Tedy ne jen serizovaci srouby zamku, ale zkratka vse co je mozne a hybat se to nema. No a potom jednoznacbe provadet beznou kontrolu a udrzbu.( cisteni, kontrola momentu dotazeni, atd)

U mne vazne dostavaji zabrat. :roll:
M.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Zkušenosti s pažbou Bifrost vs orig. Profs. Ano, či ne?
LosYelenos
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: stř 19.9.2012, 9:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od LosYelenos »

Jak jste řešili montáž Blaser (orig.) a thermion XM50 nebo podobný? U té Blaser montáže se dají koupit vyšší kroužky, ale stejně to nevychází výškově (v místě puškohledu "pod točítkama"). Možnost jsou zvyšovací destičky originál Blaser, ale to se mi nelíbí. Řešili jste to někdo? Co Innomount, tam to vychází?
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od gawein »

Kdysi jsem to kamarádovi řešil zakázkovou nástavbou na kroužkový podvozek. Dnes můžeš koupit innomount pro thermion nebo prodlouženou weaver lištu. Chce to vyzkoušet jak daleko od oka Ti to stačí, jestli se nebudeš muset natahovat (ještě je třeba počítat že budeš střílet i v zimě). Pokud se to posadí dostatečně dozadu tak to bude zase o dost výše, protože objektiv bude nad montáži. Je to individuální podle fyziognomie střelce a nebo jeho přizpůsobivosti.

Ještě k Bifrost pažbě. U mě to nebudí nadšení protože vypadá jak airsoft , s dílů slepená dohromady. Ale kolem mě ji má několik lidí a už déle . Zatím se žádná nerozpadla ani nic neodpadlo, přesnost zbraní je stejná a ergonomicky si to lidi chválí. Já bych si ji nekoupil , ale ostatním slouží velmi dobře. A oproti dřevu("laminu") které velmi často praská je to náhradní cesta.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Mám na Blaseru XQ50 a použil jsem Innomount přímo na to určený. Vůbec toho nelituji.
Protože mám rád stejné ovládání, tak jsem montáž od stejného výrobce pořídil i na denní puškohled.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Takový reklamní testík z Lovu zdar.
https://xn--poovnctvo-k5a10g.com/images ... ne_web.pdf

Jinak dotaz na pažbu, používá někdo na R8 GRS Bifrost?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Asi o tři příspěvky jsem položil stejný dotaz
.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

:wink: jsem si ani nevsiml, skoda, asi v zapalu hledání nejaky pouzitelny pazby
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět