CZ 457 - 2019

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

CZ 457 - 2019

Příspěvek od lovec »

9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od Glen »

Na webu CZUB již jsou tyto nové malorážky CZ 457 , s popisem, prozatím bez ceny.
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od krcoun308 »

Tak nová Cz 457 mtr už je doma.

Oficiálně se začala prodávat dnes, 1. února, tak jsme se s kamarádem hned vypravili do pražské prodejny. A dnes už jsou také na vebu CZUB ceny, ještě včera nikdo nic nevěděl, vše bylo tajné.

Jinak z pažby jsem nadšený. Pro mne chybí stavitelná lícnice a botka, ale (pistol grip) a předpažbí jsou v porovnání s minulostí velkým krokem kupředu. Přes víkend ji osadím nějakým sklem a v pondělí začnu testovat. Spoušť pro mne nic moc, jak si jednou zvyknete na trigger cz 455, všechny ostatní spoustě budou (tvrdé)
Systém závěru úplně jiný, to jsme věděli, jeho chod bohužel nic moc, asi jako nová 455. Chce to min 1tis ran a bude chodit, jako po másle. Už se moc těším, na testování ...
t.filipi
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 09.2.2019, 16:47

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od t.filipi »

Jsou už nějaké poznatky nebo foto z testování?
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od krcoun308 »

Tak přidám trochu informací, po třech týdnech testování mtr ...

Nejprve se musím přiznat, že mne za tři týdny neopustilo prvotní nadšení z nové malorážky.
Což je u mne docela zázrak, často se mi stává, že při koupi nové hračky už přemýšlím, komu ji po čase zase (vnutím) :D

Ale teď ke zbrani. Malorážku jsem osadil puškohledem Fomei 6 - 24 - 50, který používám na k4m.
Hlaveň je vybavena závitem, přehodil jsem tedy na novou krásku kompenzátor z CZ 455.

Závěr se oproti stavu nové zbraně podstatně zlepšil, kolega použil dokonce odhrotovací nástroj na sražení hran pouzdra závěru. Já jsem nebyl tak agresivní, pouze jsem závěrem střídavě sušil a (lapoval ho) na sucho a pod olejem. Proti starým modelům ZKM zbrojovka poprvé zmenšila úhel zdvihu kliky, tím pocitově narostl odpor při jejím zdvihu. Je to o zvyku, teď už mi to ani nepřijde.
Kolega zbraň osadil těžším, kovovým Knob-boltem, já gumovou kuličkou od CZUB, každému co libo jest.

Spoušť se nám povedlo nastavit na (oproti továrnímu nastavení) velmi příjemných 400 gramů. Každý, kdo vzal pušku do ruky ale tvrdí, že je super, sám jsem ji před měřením odhadoval na poloviční odpor. Nastavení spouště je pouze "legální" cestou, zatím neproběhlo žádné broušení nebo zásah do zbraně. Pocitově, na střelbu v polohách k4m je to pro mne odpor plně dostačující, až jsem sám překvapen, jak mi spoušť sedla. Určitě pomáhá super úchop pravé ruky a dosah na spoušť. Pro úplnost musím doplnit, že doteď jsem střílel cz 455 thumbhole grey se stavitelnou trigger spouští, nastavenou na 50 gramů. Na střelbu z bagu na mouchy byla lepší, ale těch omylem odpálených ran při odpočinku někde na terči bylo bohužel také dost.

Pažba je pro mne super, nikomu ji nenutím, ale na takové to domácí sportovně-lovecké střílení, je prostě velmi slušná. Botku jsem sundal a vyměnil za stavitelnou, mám to de-facto na všech zbraních. Stavitelná lícnice za mne stále trochu chybí, ale střílet se s tím už dá.

Celkově jsem za necelý měsíc vystřelil min 1000 nábojů, mix Eley, RWS a Lapua, nic extra, R 50ky opravdu nemám a kupovat je nebudu. Z počátku jsem se trochu trápil, vyrobit nějaký hezký výsledek. Kamarád na tom byl o trochu lépe, já jsem si vždy už už hezký výsledek zničil ulétlou ranou nebo dvěma. Nejlepší, mnou dosažený nástřel na 50 metrů je 5 mm centr-centr a druhý 6 mm c-centr. Takže to střílí ! Jinak při spřelbě v polohách mi pažba vysloveně sedí, to široké - masivní předpažbí je prostě super. Je jasné, že nemůže a nebude sedět všem, ale kdo ji zatím vzal do ruky, tak všichni jen chválí. :)

Uvidíme, co bude časem ...
Naposledy upravil(a) krcoun308 dne sob 23.2.2019, 15:36, celkem upraveno 1 x.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od pufr »

A kterou z těch pažeb teda chválíš??

Jsem střílel asi před měsícem z té ČZ 457 Varmint a z ČZ 457 MTR (byly na nich stejné "Meopty", jako na fotce nahoře - kupodivu :) ) a dojem celkem dobrý - jak ze spouště, závěru, tak z té MTR pažby, ale byla to jen "krabka" nábojů na všechno možné - o precizi nic říct nemůžu :?
Pufr
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od krcoun308 »

Tak nová Cz 457 MTR už je doma - chválím tedy pažbu Match Target Rifle 😀
Asi jsem to opomněl zdůraznit ...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od Choochoo007 »

Jestli se nepletu, tak se nabizi dve delky hlavni - 412,5 / 525 mm. Cos poridil a proc? Tedy jestli bylo na vyber.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od krcoun308 »

Nová cz 457 MTR.

Koupil jsem tu 525mm, mám tuto délku vyzkoušenou a osvědčenou z varmintu 453 a 455. Je to super krátké na manipulaci a střílí to celkem solidně. Co vím, tak zatím v MTR stejně není jiná volba. (vyrobeno - naskladněno) Ale já bych stejně chtěl tuto délku, zbraň je podle mne celkově povedená a tato délka hlavně jí prostě sluší :D
Takže asi tak.
t.filipi
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 09.2.2019, 16:47

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od t.filipi »

Takže má MTR s hlavní 525 mm na ústí závit? Na žádné foto jsem ho neviděl ani na stránkách czub se nezminuji o možnosti volby závitu. Jinak jak by jste srovnal přesnost s cz 455 varmint? Je na tom MTR lépe?
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od krcoun308 »

Nová CZ 457 MTR

Ano, na hlavni je originál z výroby závit. S těmi závity je to u CZUB trošku oříšek, běžně někde je a nebo není - klidně v rozporu s papírovým katalogem CZUB a nebo jejich oficiálními stránkami. I mi jsme byli v podnikové prodejně překvapeni (mile) že máme závit na kompenzátor. I když ten je spíše jen na ozdobu, ale určitě dobře chrání ústí hlavně a (tlumí) pár decibel. To sice nemáme průkazně změřeno, ale pocitově je rána s kompenzátorem jakoby měkčí, než bez.

Když kamarád cca před dvěma roky kupoval najednou dvě CZ 455 Thumbhole Grey, tak jedna byla se závitem, druhá ne, obě za stejnou cenu ...
Teď je na nové CZ 457 MTR závit označen už na štítku v popisu zbraně - vně na krabici. Jestli to tak bylo i u CZ 455 už si nevybavím.

K té přesnosti se nemohu, nebo zatím nechci nějak zásadně vyjadřovat. Varmint 453 i 455 mi střílí velmi slušně, oba umí nástřel pod 10 mm.
Nechci ty (staré) modely pomlouvat, když mi doteď dobře slouží. A také by byla chyba myslet si, že najednou někomu - komukoliv pomůže matchová komora a rychlejší úderník k nějakým zázračným výsledkům, ono to o tom není.
Tedy ne jen o tom ...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od Choochoo007 »

Vypada to, ze to strili moc pekne a libi se mi to take. Akorat na to me mistni pralesni jednorocni K4M to bude asi az moc velky luxus a 456 postaci bohate :D No, ale libi se mi to, fakt, takove pekne kopyto :wink:
https://www.rimfirecentral.com/forums/s ... ?t=1142505
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od vasil »

mě jen namíchnuli s tím, že oproti modelu 455 vybavili všechny miřidlové verze licnicemi. Jako levák tedy doufám, že nevykroutili i pistolovou rukojeť. To by mě opravdu naštvalo.
Nezbývalo by než počkat až na nový produkt zareagují výrobci pažeb.
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od Warmint »

Nechtěl by se někdo podělit o poznatky s novou malorážkou CZ457? Zajímala by mě především funkčnost, spolehlivost a jakých soustřelů běžně dosahuje. Na stránkách píší Match komora = zaručený soustřel do 15mm. Teď možná někoho nadzvednu ze židle, ale takovýto soustřel umí i ZKM 456 s vybraným střelivem. Sám bych ještě našel pár foto z nastřelování 456tky na 16mm záslepky kdy soustřel 5rané položky se pod tuto záslepku schoval. Ti co se zvedli ze židle teď dostanou infarkt, protože jsem to střílel vybranou sérii SB standard. Při hledání a testování nového levného střeliva padla volba na SB Club (novovýroba) a tam jsem měl rozptyl 10ran o chlup větší než 1kč cca 21mm. Rád bych pořídil něco novějšího, lehčího převážně pro závodění v K4M. Měl jsem možnost si vyzkoušet 455 Evolution která se mi držela velice dobře. Z nové produkce připadá v úvahu 457 Varmint která je relativně cenově dostupná.
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

Re: CZ 457 - 2019

Příspěvek od milan 04 »

Kolegové, potřebuji poradit. Koupil jsem si malorážku CZ 457 LUX v ráži 22WMR . Ted jsem si dokoupil výměnnou hlaven v ráži 22 Lr serie Premium. V návodu je uvedeno jako nutnost změřit nábojový prostor. Prosím o informace : dá se to změřit nějak bez nějakého měřidla nebo to musí dělat puškař? Dále jak by se při střelbě projevil těsný a naopak volný nábojový prostor. Omlouvám se za laický dotaz, ale toto jsem nikdy nemusel řešit. Děkuji.
Odpovědět