Nová modulární kulovnice CZ600

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Citron »

Mám trošičku dojem, že očekávání zdejších diskutérů jsou poněkud lehce nadsazená. Připadá mi, že od zbraně v relaci 29 - 45 tis. Kč chceme, aby byla takové kvality, aby se s ní dalo jít na závody BR nebo F-Class, nebo že z toho bude odstřelovačka. No to od takové zbraně očekávat nemůžeme, tam prostě vedou tabulky "custom" zbraně za i 2,5 násobek ceny. Stejně tak z toho nebude zbraň kvality nového Beretta, který dle recenze, kterou jsem viděl, neměl také po vyjmutí a vrácení hlavně nástřel zcela na původním místě, holt nedostatek takovéto konstrukce.
Pokud to budeme brát jako loveckou kulovnici moderní konstrukce, tak by nás to mohlo uspokojit, jen od toho nesmíme očekávat, že to splní úkoly, pro které to není myšleno ani konstruováno...
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od dalas »

Pifpaf, to si asi nerozumíme co je modulární. Pokud budeš mít na pouzdru uchycení a la Blaser, pak na to půjde jen montáž a la Blaser. Když si vymyslím 11 rybinu, tak tam musím dát montáž a la Blaser a redukci a la Blaser/rybina 11mm. Není jednodušší tam dát příslušné kameny? Pokud máš s podlepenými kameny negativní zkušenosti, tak to asi bylo sprasené. Šrouby z šufánkové oceli a podlepeno kváskem. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Pifpaf
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 02.3.2020, 16:37

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Pifpaf »

Dalas v pořádku , říkáš to dobře :wink: . Jak sem říkal , tak bych tam já viděl pevnou weaver lištu s pouzdrem závěru. To ostatní co jsem jmenoval je podle zkušeností :lol: Stejně vždy budu tvrdit ať si každý pořídí co chce :wink: To co sem psal já je to co bych chtěl já a klidně bych si za to připlatil
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od dalas »

V pohodě, od toho ta diskuse tady je, a je jasné, že každý bude mít své subjektivní ideály. Já jen spekuluji, co asi vedlo CZUB k této koncepci. Nic víc. :wink:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Pifpaf
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 02.3.2020, 16:37

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Pifpaf »

Dalas a k těm podlepenym montážím, já si říkal pořád že Eaw montáže a spol bude aušus :lol: :lol: :lol: . Ne máš pravdu , ne každý to umí dobře usadit 8) . Takže já rokama přišel na to co vyhovuje mě :wink: . Zbraň zkompletovat doma sám a né ještě objíždět puškaře :lol: :wink:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Souhlas, co si můžeš doma zprznit sám nemá cenu nosit někam, kde to zprzní ještě více, tedy pokud neznáš někoho opravdu schopného.
Jinak k tomu kulatému lůžku na Luxu a Range pušce. Vzpomínám jak se v diskuzích řešilo, že ten weaver není nic hezkého, že se to na klasickou loveckou pušku moc designově nehodí atd. Takže když CZUB v tomto duchu přijde s něčím co by to mělo splnit, tak to pro některé bude špatně. Vždyť se těch kamenu a list vyrábí mrtě, takže proč někomu vnucovat něco co třeba nechce. Ale chápu to a na Range pušce bych byl také pro. Ale pochopme, pokud chceme, aby ta puška a celkové ceny CZUB byly nízké i pro české občany, nemůžeme chtít nějakou extra zakázkovou výrobu a vyrábět na objednávky. I když třeba se tak časem může stát. Nebude být až takový problém to ve 3D nakreslit a na CNC zprznit.

K vymennym hlavním jen drobnost. Nějak si moc nevzpomínám, ze by tu v jinych tematech se stejnym systemem vymeny hlavni zazneli stejne hlasite stejne pripominky. Pripomina mi to tchyni, pro kterou je vec 3 drazsi vzdy lepsi.

Ta vymena hlaven neni ideal jako u Blasera, ale i tak potrebujete u Blasera 2 puskohledy, aby byla vzdy 100% jistota. Podobne reci o drzeni nastrelu jsou slyset u i weaveru a pak jsou myslivci co maji problemy s nastrelem po vymene zamerovace a rikaji, to tim weaverem nebude, ten nastrel prece musi drzet. Takze ano papir snese vsechno, ale vetsinou je to o lidech, kdo to jak namontuje a provozuje, material atd., jak rika dalas zalezi kdo to jak sprasil.

Ale k te vymene, samotneho me to zajima, premyslim, nad tim to poridit a ziskat vlastni zkusenost, ale zatim nikde nevidim 243W. Takze uvidime jaka bude casem chut. Rozhodne to nebude na kazdodenni prehazovani pro presnou strelbu, ale bude to pro lov do 100m asi v pohode, kdyz je to narozdil od tech zahranicnich zazraku jako Helix aspon ocelove, tady za predpokladu, ze to bude kvalitne vyrobene. Nebude to na kazdodenni prehazovani ale na jaro, leto, atd. to muze byt vcelku hodne sympaticke a napohodu. To same plati, pokud si najednou nekterou razi rozmyslim provozovat a mam na pazbe jelenoprase, tak muzu vymenit hlaven za jinou razi a jedu dale. Je to podobne jako mit 2 psuky, take netaham dneska tu a zitra tamtu, jsou tam jista omezeni o tom zadna a proto jsem nikdy takovehoto reseni nebyl zastancem. 2 pusky jsou proste 2 pusky.

Pro ty co to meli v ruce, jaky je chod zaveru? V porovnani treba s temi Mausery, Tikkami atd.? Chapu, ze jde o subjektivni hodnoceni kazdeho a kazdy je zameren na neco jineho, ale tak lepsi nejake info nez zadne
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od bon »

Škoda, že model LUX je pouze s tenkou hlavní s mířidly. Docela by se mi líbila LUXka s polotěžkou hlavní bez mířidel. Bez toho ztrácí LUX v 308 Win. výhodu snadné výměny hlavně, protože žádná jiná ráže na tomto závěru se zatím nenabízí :roll: Ale na druhou stranu je tím odstraněn problém s dosednutím hlavně po výměně :lol:
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Michal_123 »

Choochoo007 píše: stř 01.12.2021, 14:03 K vymennym hlavním jen drobnost. Nějak si moc nevzpomínám, ze by tu v jinych tematech se stejnym systemem vymeny hlavni zazneli stejne hlasite stejne pripominky. Pripomina mi to tchyni, pro kterou je vec 3 drazsi vzdy lepsi.

Ta vymena hlaven neni ideal jako u Blasera, ale i tak potrebujete u Blasera 2 puskohledy, aby byla vzdy 100% jistota. Podobne reci o drzeni nastrelu jsou slyset u i weaveru a pak jsou myslivci co maji problemy s nastrelem po vymene zamerovace a rikaji, to tim weaverem nebude, ten nastrel prece musi drzet. Takze ano papir snese vsechno, ale vetsinou je to o lidech, kdo to jak namontuje a provozuje, material atd., jak rika dalas zalezi kdo to jak sprasil.
Nikdo se nezavděčí všem, to vidíme denně kolem sebe. Osobně možnost přemontování hlavní vidím jako plus a nemyslím, že ho bude běžný uživatel často přehazovat.
Ale zpět k tématu, přesnost sundání - nandání montáže je daná hodně kvalitou obou částí. Tedy šína na zbrani a montáž na optice. Weawer, nebo Picatinny umožňují upnutí optiky do jiných zářezů, což bude také hodbě vzniklých problémů. V příadě Blasera mám jeden lauf a dvě optiky, denní a noční, montáže Innomount a na 200m to po přemontování sedí.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Nikdy se nezavdecis vsem. Ale verim, ze to bude fungovat dobre, je tam moment, jsou tam slusne vypadajici povrchy, ikdyz prozatim jen z videi. Ale verim, ze CZ to bude mit ve kvalite, povrchu odpovidajici pistolim a nebude problem. Je to z oceli, takze verim, ze to bude do 1MOA po demontazi a zpetne montazi se zmenou zamerneho bodu.
Je to jak rikas, je to o kvalite povrchu, rovinnosti materialu atd., pak ten weaver nemuze menit misto zasahu. Je treba si montaz na liste bud pamatovat nebo poznacit, jako dela kolega. Proto je zahadou, ze to strili o 20cm nahoru po prohozeni optiky s nocakem, takze bud bordel, nebo material listy nebo montaz. Proste do ted rikal, nastrel to drzi a najednou na to srnce neslyselo. Takze za me 100% jistota vzdy az po overeni nastrelu. Ale jinak si take myslim, ze Blaser nebo dobre vyrobena montaz nebo tahle vymena hlavne co ted nabizi CZ musi do 100M na srnci na 99% fungovat bez overeni nastrelu, jen se tomu clovek musi dobre povenovat. Vetsinu problemu zpusobi bud ruce pri strelbe nebo pri montazi, takze je dulezite nebyt cune :D
bon píše: čtv 02.12.2021, 11:53 Škoda, že model LUX je pouze s tenkou hlavní s mířidly. Docela by se mi líbila LUXka s polotěžkou hlavní bez mířidel. Bez toho ztrácí LUX v 308 Win. výhodu snadné výměny hlavně, protože žádná jiná ráže na tomto závěru se zatím nenabízí :roll: Ale na druhou stranu je tím odstraněn problém s dosednutím hlavně po výměně :lol:
Vydrz razi bude na vymenu pocitam dost. Proskrabnes pazbu a pujde i ta polotezka.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Marpie »

Zatím ten výběr ráží je slabota, ale uvidíme jestli a jak to zbrojovka rozšíří. Třeba pro mnohé starší ale i mladé co se těch starších myslivců ptají a ostatní konzervativní myslivce co si budou chtít udělat radost novou českou kulovnicí nebo budou pořizovat jako svou první mi tam chybí sedmičková ráže nejvíc asi 7x64. A mi osobně chybí 270W. Což je třeba v USA kam si myslím že zbrojovka hodně cílí, jedna z dost oblíbených ráží narozdíl od Evropy kde je to zase zmíněná 7x64.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od dalas »

Každý výrobce chce co nejrychleji amortizovat náklady na vývoj. Je jasné, že výrobní kapacity použije v náběhu výroby na ten sortiment, u kterého předpokládá největší odbyt a tím i nejrychlejší návratnost. Časem se třeba dočkáme i méně požadovaných ráží.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Snad zatim jedine, na co jsem zapomnel, co me trochu vadi, ac jsem zbran jeste nevidel, tak dle foto to vypada na plastovy lucik resp. cely plastovy BOTTOM METAL nebo jak to rict :D Nejsem milovnik plastu na dilech co maji byt kovove :wink:
Kdyz to vidim, vzpomenu si hned na Styer SSG69 s prasklym plastovym lucikem. Nerikam ze praska kazdy, ze praskaji vsechny, ale ocelovy Mauser byl nesmrtelny :lol: Sice muze reznout, ale to se necha znovu nacernit. Jinak CZ uz u 550 toto zkousela. Nevim jestli vyrabet, ale vyvoj urcite, nejake vyvojeve kusy jsem videl. Takze pocitam, ze to bude za ty roky dotazeny, kdyz i materialy udelali velky krok vpred.
Na druhou stranu se je ve svete mraky firem, co delaji hlinikove nahrady, treba pro Tikku, takze nebude problem casem sehnat asi ani na CZ.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Jestli pak bude mit CZ soustrel jako tady opakovacka po vymene sroubovane hlavne a puskace. To by pak byla CZ600 pro tradicniho myslivce naprosto bomba puska :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=aP-bwBF ... RCustomLLC

Uz to nekde maji? Zacinam si rikat, ze bych ji mozna potreboval :wink: Takova 6,5 si zacinam rikat celkem idealni :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Glen »

Šubrt, Esako, asi již i jiní prodejci..
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Georg.H »

Jo dneska jsem ji měl ruce.
Lux jako jo chod závěru konečně někde u M18.
Dřevo také dobré.
Snad jo příští týden zkusím na střelnici
Odpovědět