Nová modulární kulovnice CZ600

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
P.Kadlec
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 02.3.2022, 10:37

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od P.Kadlec »

https://zbrane.esako.cz/kulovnice-mause ... u-standard#

Tady ji mají 🙂👍 vypadá moc pěkně. Uvidím jak to všechno dopadne
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Georg.H »

Žádná technická změna se u 600 dělat nebude.
Snad u další nové kulovnice.
Prostě se všechny 600 zalepí a zakápnou červenou barvou hlavy šroubů.

Návrhy byli aby tam byl blbuvzdorny prvek aby nedošlo k neštěstí ale konstrukce to zamítla skrze co nejlevnější výroby.

A u té havárie tak tam nebyli šroubky žádné. :roll:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Jsi to zjistoval v CZUB?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Horká novinka za krásných pětatřicet tisíc z CZUB. A už je jedna na prodej na bazaru. To majitele brzo omrzela :D
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/57 ... go-308win/
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Georg.H »

Info přímo z továrny.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Citron »

Včera jsem si je potěžkal na výstavě.
Jako první bych pochválil pokrok v pažbách. Oproti 557 je to opravdu s tou pistolovou rukojetí krok vpřed, hlavně pro uživatele s menší rukou. Mám teda 557čku, mám i velkou ruku, ale tady nebylo třeba opravovat polohu ruky. Pažba na Range super, včetně seřízení lícnice, Aplha také sedla. Spouště měly nastaveny na nízký odpor, čistý chod, krátký propad, není třeba napínáček. Asi bych si ji takto jemně do lesa nenastavil, ale na papír si myslím, že super.
Jen mám pocit, že povrch závěru a pouzdra závěru nebyl nejlepší volbou, ale třeba se to ještě ochodí. Závěry měli teda suché, jsem zvyklý na namazaný.
Přišla mi taková zajímavá kontura hlavně na modelu Alpha...
Jo a prý chystají i vypouštěč bicí pružiny v budoucnu.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
pavel358
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 12.7.2012, 8:49

Re: CZ600 Lux

Příspěvek od pavel358 »

Sežeň si pěknou ZKK a máš na několik let klid. ZKK v dobrém stavu bude určitě lepší než spousta moderních sraček.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: CZ600 Lux

Příspěvek od lovec »

K tomu už len zachovalú Feldu prerobenú na plyn a má vystaráno... :lol:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: CZ600 Lux

Příspěvek od fradus »

Re Lovec. Ale ono vše staré, vyzkoušené, lety prověřené , není vždy Felicie s plynem. U zbraní je to ne trochu, ale hodně jinak. Tvoje přirovnání velmi kulhá, pokud jsi schopen pochopit nuanci "velmi kulhá". Myslím, že co se znalostí o zbraních týče, tak nebudeš nejostřejší tužka v penálu. A rovnou říkám, že odmítám další debatu.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: CZ600 Lux

Příspěvek od lovec »

Bez ohľadu na tvoj strach z debaty ti odpovedám, že moje prirovnanie je viac než priliehavé. Pretože kopec "pamätníkov" mentálne uviazlo v časoch svojej mladosti a už len kvôli vlastnej frustrácii odmieta čokoľvek nové.
Tiež som mal staršiu zbraň, Sako L61R z roku 1977, ktoré väčšinu svojej životnosti strávilo v trezore - dôkazom bola dlhými rokmi státia zdeformovaná botka. Strieľalo výborne, ale to išlo na vrub môjho prebíjaného a vyladeného streliva, s fabrickou muníciou to nebola veľká hitparáda. Napriek tomu som sa ho zbavil. Pretože spúšť si vyžadovala príliš sústredenia, vyhadzovač už nebol stopercentne spoľahlivý, pištoľová pažbička nemala optimálny tvar, variabilita montáží bola vykúpená neúmerne finančnou náročnosťou a ďalšie drobnosti. V súčte mi stále niečo prekážalo a tak som ju predal. Napriek tomu, že strieľala excelentne a na love ma nikdy nesklamala. Tiež som si vypočul od niektorých "znalcov" náreky typu, že taká zbraň sa nepredáva a pod.
Obdobne je to aj so ZKK. Možno na tridsiaty pokus kolega zoženie ako-tak použiteľný kus, kde bude otázne v akom stave je hlaveň. Nehovoriac o nie príliš ergonomickom tvare pažby, uhle otvárania záveru, kompatibilite montáží... atď. Všetko sa dá samozrejme technicky vyriešiť, ale finančne je to blbosť s neistým výsledkom.
Za rovnaké, alebo aj menšie peniaze - pretože mnohokrát si majitelia týchto starých verglov pýtajú nezmyselné sumy za ten svoj zázrak - tak za primeranú sumu má modernú, fungl novú zbraň so zárukou. Nie muzeálny kus s pochybným stavom. To je realita, nie zlomyseľné kecy o nových sračkách.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
kucmar
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 23.8.2009, 11:22

Re: CZ600 Lux

Příspěvek od kucmar »

Cz 600 Alpha jsem mel a vyuzil moznosti vraceni. Flinta jako takova neurazila,ale ani nenadchla. Pri jednom vytahnuti zaveru se nejak pootocil a trvalo mi asi hodinu nez jsem to dal zpet. V prirucce napsano- kdyz se to stane , obratte se na servis. A to nemluvim o tom, ze jsem diky tomu flintu v okoli zaveru ihned zaverem obouchal az na slitinu, kdyz jsem se snazil dat zaver zpet.
Flinta s diky nakonec vracena a obratem koupena( doporucena) Bergara B 14 ve dreve. Pekna, prijemna flinta, zatim nemam co vytknout( mozna laditelnou spoust, tak jak mela CZ 600). Jinak cenove daleko prijemnejsi pro studenta( tusim cca - 4 tisice). Kamarad- zacinajici myslivec se na ni prisel podivat a ihned objednal. Pry nebylo co resit. Zkus se podivat treba timto smerem.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: CZ600 Lux

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak trochu se to zvrtlo. Skoro nikdo ji nemá, skoro nikdo ji nedržel v ruce, skoro nikdo z nestřílel, ale všichni ví, že je to jen špatně. Snad dva , možná tři příspěvky k věci. Jinak je z toho bazar. Možná tazateli pomůže moje cynická rada, kterou neber vážně. Pracuj o prázdninách více a kup si R8. Proč R8? Protože je to jak přes kopírák debata na téma R8. Pro všechny mravokárce: "jen si vzpomeňte, co bylo svolávaček na auta slovutných značek!"
Lovec, naprosto přesně a za mě palec nahoru. To by mělo být v učebnicích myslivosti.
DoDo
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 29.10.2018, 16:17

Re: CZ600 Lux

Příspěvek od DoDo »

Zkus vzít někde do ruky Mauser 18, v plastu asi ideální zbran pro začátek. Cenově se dostaneš pod 20tis. Měl jsem ji v ruce v Lysé a v téhle cenové kategorii se bude těžko hledat něco lepšího.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: CZ600 Lux

Příspěvek od Choochoo007 »

V první řadě, mělo zaznít a vypadá to, že kupující nechce nebo nezmiňuje potřebu výměnných hlavní. Pokud tomu tak je, tak na CZ600 nejsou pro kupujícího žádné mínusy. Podobně proběhl nákup kolegy ve sdružení. Doporučuji mu CZ600, ale bližší okolí mu doporučilo CZ557 a tak kolega koupil za cca stejné peníze dnes tuto dle mého konstrukčně již přežitou pušku. Pokud na CZ600 bude držet povrchovka tak jak vypadá u nové zbraně, tak je za mě vzhledově povrch na úrovni Merkel Hellix, když porovnám se svou CZ457MTR a s tím se liška která se děla na 557 a mluví se o ní i u Tikky nedá srovnávat. A do budoucna tam je možnost přeci jen tu hlaveň vyměnit, protože 30-06 není pro mě a je otázka na co jí kupující "potřebuje" resp. co bude lovit.
Boci1 píše: sob 30.7.2022, 7:55 Jeden Lux v 308 jsem nastřeloval před 14 dny a ačkoliv to kupovat nebudu tak za mě dobrý. Pojistka tichá, řízený podávání mám rád, možnost nabíjení zasobníku z vrchu taky plus, spoušť bodová,chod závěru hladkej.
Celkem rozumný pohled na věc. Důležité bude jak člověku sedne pažba. Za mě dnes důležité, protože pokud pažba nesedí, sklon pistolovky není dobrý, tak prostě ten požitek není. Doporučuji tedy osahat a ne jen objednat, koupit dle obrázku někde na netu.
janmikyska píše: sob 30.7.2022, 8:48 Zdar, pokud máš momentálně omezené finance a chceš dobrou kulovnici za dobrý prachy, tak si pořiď
Sabatti Rover. ..
Nemá náhodou dnešní lovecký Rover pouzdro z hliníku? Nemá rovněž výměnné hlavně? Už jsem to dlouho nezkoumal, ale pokud ano, nevidim důvod o této pušce uvažovat, resp. dát ji přednost před CZ600.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: CZ600 Lux

Příspěvek od Citron »

Tak když už se to začíná ubírat normálním směrem, tak pár poznatů s modelem Alpha, byť tam přímo otázka nesměřuje.
Aby nešlo k nedorozumění, tak porovnání jde směrem k modelům CZ 550 (jeden z prvních kusů a jeden z doby před ukončením výroby), z plastových pažeb modelů CZ 557. Vycházejte i z toho, že mám 189 cm výšky a relativně velkou ruku.
Pořídil jsem si ho v ráži .223 Remington. Je to tedy mini systém, má to jen jednu řadu uzamykacích ozubů, jak se dál liší od delších nevím.
Ergonomie: Tahle zbraň je na podstatně vyšší úrovni proti předchozím modelům, to se týká hlavně pistolové rukojeti a vzdálenosti spouště. Tady už dosáhnu bez toho, abych musel nějak kompenzovat sklon pistolové rukojeti klasické pažby. Délka pažby je pro mě mírně málo. Oproti 557 je i jemnější předpažbí, nevypadá tak humpolácky, ale také není tak tuhé, přesto je hlaveň stále volně plovoucí. Je to jemněji udělané i než bylo dřevo na 550. Jediné mínus na pažbě spatřuji v tom, že v CZUB stále nepochopili to, že je vhodné mít na spodní straně plošku místo oblouku, aby se zbraň při střelbě s oporou neměla tendenci kácet. Chybí stavitelná lícnice, to je zcela bez debat.
Ovládání: Další plus je i ta posjitka. Že by byla 100% bezhlučná, to nečekejte. Ale zase se dá odjistit tiše, aniž bych musel třeba brát páčku mezi prsty nebo tlačit mírně mimo osu, jako tomu bylo u předchozích modelů, odjistím s rukou v původní poloze, pak teprve sahám na spoušť.
Spoušť je na první odpor tak jemná, že bych to asi do lesa nebral, na terčovku super, napínáček není potřeba. Výhodou je, že kvůli nastavení nemusím vypažbit. Jde absolutně bez zádrhelů. To je také vcelku pokrok oproti 557.
Závěr. Ano páka vypadá strašně, to je bez debat, to jak trčí z pažby není hezké. Ale zase co se týká úchopu, tak je to fajn, když se nepřekáží pažba. Chod není tak lehký jako z 557 s leštěným závěrem, tady si povrchovky nerozumí. Ale jde to vpřed i vzad na stejný odpor bez zádrhelů. I tak to jde příjmně lehce. Líbí se mi proti závěru Remington řešení vyhazovače, to že hned neletí nábojnice je vcelku příjemné.
Podávání výborné, bez zádrhelů, žádné odporové skoky, u mě super. A vhodným bonusem je i uzamykání zásobníku. Ale pozor, kdo to chce jako schránku, tak nečekejte tak příjemné užívání jako u zbraní s klasickou schránkou. například když chci dát náboj zpět pod závěr. To jistě platí pro mini, jak u S a L, to nemám tucha.
Přesnost: Na porovnání optiky jsem vystřelil pár ran ne příliš kvalitného střeliva, skupinu jsem nezkusil, pak přišlo na řadu přebíjené střelivo. Všechny skupiny při testu navážek do 1 MOA/3 rány/ 100m, nej byla 0,3 MOA. Při testu usazení na 200 m měla vybraná skupina 0,48 MOA. Sierra 69gr, zbytek naše komponenty, což si myslím, že je v globálu akceptovatelný výsledek.

A k té výměně hlavní: (Pozor, velice subjektivní názor.) Já si nějak nemyslím, že ten systém je pro střelce, kteří nechtějí hlaveň měnit, nějakou přítěží. Uzamykání do hlavně je podle mého názoru technicky lepší řešení. Kdo tento systém uzamykání nechce, musí holt jinam.
Ta výměna hlavní podle mě není vhodně konstruovaná na to, abych ráno šel do lesa s jedním laufem a večer s jiným. Na to je prostě lépe řešen Blaser R8 včetně usazení optiky přímo na hlavni. Možná u CZ 600 první rána není tam, co byly co původní. Nevím, jaká je garance odchylky první rány, ale co jsem koukal na videa, tak i podstatně dražsí zbraně, které prošly vojskovými zkouškami (Barrett) mají také na první ránu odchylku. Kdyby to bylo do 3 cm/100 m, tak si nemyslím, že je to pro běžný lov spárkaté zvěře překážkou. Já jsem spíš toho názoru, že mi ta zbraň umožní jedndušší výměnu vyšlehané hlavně (relevantní třeba u 6 mm Creedmore, možná 223 a další ráže), když chci jinou hlaveň na střelnici kvůli kontuře, nebo třeba na sezonu srnčího a pak vysoké. Ono také nutnost vypažbit už o tom něco napovídá. Prostě si myslím, že na výměnu několikrát za týden to není. Otázka je, jak to s tou modularitou v tomto případě mysleli, že.
Závěr:
+: Ergonomie pažby, umístění a chod pojistky. Seřizování spouště, její chod, garance přesnosti, v mém případě i dosažená přesnost. Možnost jednoduché výměny hlavně.
-: Absence stavitelné lícnice (vyjma varmintu), "hrana" na spodku předpažbí, vzhled páky závěru. Výměna hlavně není konstrukčně pro všechny uživatele, při výměně to bude chtít, aby uživatel zapojil mozek a udělal vše dle návodu. Je otázkou zda ti, co to mentálně nedají a neudělají správně, mají mít ZP.
"Poznámky pod čarou"
Ano, základní model za 28 000 Kč je na první pohled hodně, ale zase to nabízí technologii výměny hlavní a to je za ty peníze dobrý kup, včetně nějakých much. Jen si musím rozmyslet, co od toho vlastně chci, jestli jít sem, k výše zmíněnému Sabatti, nebo pak teda do úplně jiné třídy s jinou uživatelkou přívětivostí. Oproti vstupní modelům např. Ruger American Predator je celkově CZ 600 Aplha jako základní model zpracováním na vyšší úrovni, a to o několik tříd.
Někde jsem zde četl, že tlačíko pro vyndání závěru je forové a závěr by při nesení zbraně s otevřeným závěrem mohl vypadnout. Ano, tady se to pohledově nepovedlo. Ale na vyndání závěru je nutné tlačítko zamáčknout celé dolů do pažby, ne do pouzdra závěru z boku, takže i při nošení zbraně s otevřeným záverem se nestane, že by vypadl.
Jen si myslím, že jako počasí odolná hlaveň pracovní flinty je nerezová, ne uhlíková, byť s kvalitním povrchem.
Pokud je člověk staromilec, tak musí jít jinam (ano, také bych jeden klasický mauser ve skříni snesl). Je to prostě flinta podle moderních trendů a také je na vídět, že bohužel náš myslivec není velmi pravědpodobně hlavní cílovou skupinou. A také nelze za ty peníze očekávat kvalitu té nejvyšší třídy. Octavia prostě RR nidky nebude, takže musím vědět co od produktu chci, co využiji a i okrajově kam se zařadit.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Odpovědět