Nová modulární kulovnice CZ600

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
P.Kadlec
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 02.3.2022, 10:37

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od P.Kadlec »

https://www.czub.cz/podpora-recall/

No konečně nějaký závěr. Mě jakožto majitele CZ 600 lux, v ráži 8x57 IS, tato zpráva alespoň vytrhla z nejistoty.
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Jsem rád, že CZ UB zvolila řešení, které jsem navrhnul již dne 25.4. :D .
MS

Ježišmarjá, vy s tím všichni naděláte, no tak se tomu možná trochu uvolňuje hlaveň, no bóže, tak se to někde v garáži pořádně dotáhne, ty šroubky, bez momenťáku pěkně na krev a zakápne se to loctitem a je po problému, ne :D .
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od fesoj »

Člověk by nevěřil, že naši konstruktéři dovedou vylepšit zbraň až do takové dokonalosti, že uživateli rozbije hubu. No, jediné štěstí, že ta rozbitá huba /aspoň podle zpráv, které výrobce pustil/ byla zatím jen jedna a že se už začalo pracovat na tom, aby se to "vylepšení" odstranilo a to i u těch zbraní, které se zatím prodaly. Ale když se nad tím člověk zamyslí, tak kulovnice s jednoduchou výměnou hlavní doma na koleně rozhodně není zbraň, kterou by si pořídil běžný myslivec z českých luhů a hájů. Já zaplať Pámbu na takové drahé a v důsledcích sebevražedné monstrum nemám a mít nebudu, stejně jako 90 % jiných a věřte tomu, že mi to vůbec nevadí !
Kritériem pravdy je praxe.
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

No v US nabízí agrozet vrácení peněz šťastným majitelům CZ 600.

CZ-USA has recently learned of a potential safety issue with the CZ 600 bolt-action rifles. CZ-USA is voluntarily initiating a recall of these rifles to protect the safety of its customers because of the potential for a catastrophic failure if the barrel is not installed correctly.

To prevent the possibility of death or serious personal injury, you should immediately stop using your CZ 600 rifle and not load or fire it until it has been returned to CZ-USA to be inspected and modified.

CZ 600 rifles were designed to allow the users to replace the barrels themselves to change the caliber. CZ-USA has learned that if the barrel is improperly installed, it is possible that the rifle could still be fired, but potentially result in a catastrophic failure. CZ-USA will correct this issue by permanently installing the barrels in CZ 600 rifles. As a result, the barrels on CZ 600 rifles will no longer be interchangeable. CZ-USA understands that this solution may not be acceptable to some of our customers, in which case we will issue a full refund upon presentation of a valid receipt for the purchase of your rifle.

Tu tekutou závlačku se tam zmínit nedvážili :D .
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od cobaj »

No snazim se byt obecne trochu tolerantni k nasi CZUB, ale abych si koupil CZ 600 kde ma byt jedna s vyzvihovanych vlastnosti ,,domaci,, vymena hlavne - zmena raze a ted mi napsali ze mi to zalepi a vyhrozovali ze pokud neposlechnu tak ztratim zaruku tak jim ten kram narvu do riti na siroko. (pochopitelne po zalepeni hlavne) :lol: Chtel bych vratit koruny a uhradit veskere naklady, cestovne, poplatky, kolky, atd. spojene s porizenim neceho co jsem si koupit nechtel nebot vyzdvihovane vlastnosti se diametralne zmenili. Jsem moc rad ze jsem ten smejd neporidil pro sebe ani pro nekoho jineho.
M.
P.Kadlec
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 02.3.2022, 10:37

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od P.Kadlec »

Já jsem volal Šubrtovi ohledně té svolávačky a bylo mi řečeno, že co mají info od zbrojovky, tak se nejedná o nic závažného, že mimo fabriku se žádný incident nestal a že ani ona situace nevedla ke zranění. Jen se prý při crash testech přišlo na potenciální hrozbu.

Dále mi při upřesnění termínu servisu a odstranění závad řekli, že zatím čekají na přesný postup řešení, takže zatím tam jezdit ještě nemám 🙂

Co se týče posměšných komentářů, tak třeba mě osobně absolutně nevadí, že hlaveň nebude vyměnitelná doma. Proto sem to nekupoval a ani bych to nikdy neměl v plánu dělat. Ostatní nové prvky (pojistka, lehké štepování spoustě, závěr,..) fungují naopak velice dobře. Takže i přes tento samozřejmě nepříjemný zádrhel, za mě dobrý.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od lovec »

SoukuM píše: úte 03.5.2022, 8:29 Tu tekutou závlačku se tam zmínit nedvážili :D .

Bol si príliš rýchly pri čítaní. :wink: :D
To prevent the possibility of death or serious personal injury, you should immediately stop using your CZ 600 rifle and do not fire it until it has been returned to CZ for inspection and to have the barrel screws affixed with thread lock.

Každopádne je to pre CZUB značná ujma na renomé, ktoré nebolo vo svete zlé (najmä ak nie sú známe info o manipuláciách a problémoch pri vyzbrojovaní polície, či armády).
Z modulárnej guľovnice sa teda stáva zbraň tzv. polomodulárna. Odvážnejší zákazník si môže nahriať puzdro záveru, povoliť skrutky a hlaveň si doma vymeniť. Pri prípadnej nehode však bude mať smolu ohľadom náhrady škody. Otázne je, či bude CZUB aj ďalej ponúkať (...samozrejme, že bude) výmenné hlavne koncovému zákazníkovi. Síce si ju doma nevymení (môže, ale na vlastné riziko so všetkými dôsledkami) a ak si aj niekto kúpi, tak s tým bude musieť utekať, resp. to posielať do nejakého servisného strediska. Čo je z praktického hľadiska úplný nezmysel...

Po vojne je síce každý generálom, ale namiesto pokusu vytiahnuť viac peňazí z vreciek zákazníkov predajom "modulárnej" guľovnice, mohli radšej v CZUB priniesť klasický kvér za nižšiu cenu. Takto prepustili svoju tradičnú cenovú hladinu iným značkám a ono sa to po čase prejaví. Navyše po takomto obrovskom zlyhaní. Kto bude chcieť platiť vyššiu cenu za modulárnu-nemodulárnu guľovnicu?! :roll: :lol:
Môžu to ponúkať v zľavovej akcii ako CZ 600 Loctite Edition. :mrgreen:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Tak mě se třeba na cz 600 lux moc líbí ty motýlkový mechanický miřidla ala Krieghoff, měl jsem je kdysi na ZKK, na naháňku perfektní, to okopírovali dobře, ale že by to nějak zachránilo tuhle situaci :D . A jestli ten šťouchanec o posměšných komentářích byl mířen na mě, tak mě ve skutečnosti mrzí, co tahle fabrika předvádí, leč však mám s nimi již nějaké zkušenosti (nejen já). MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Lovec - spíš upravili to prohlášení, tady to není.
https://www.varminter.com/cz-usa-issues ... on-rifles/
MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

P.Kadlec píše: úte 03.5.2022, 9:23 Co se týče posměšných komentářů, tak třeba mě osobně absolutně nevadí, že hlaveň nebude vyměnitelná doma. Proto sem to nekupoval a ani bych to nikdy neměl v plánu dělat. Ostatní nové prvky (pojistka, lehké štepování spoustě, závěr,..) fungují naopak velice dobře. Takže i přes tento samozřejmě nepříjemný zádrhel, za mě dobrý.
Zajímavé jsou třeba komentáře pod oslavným článkem na cz 600 v US časopisu Outdoor Life, což je jeden z renomovaných časopisů pro lovce a uživatele zbraní. Snad až na jednu vyjímku tam nikdo možnost výměny hlavně neocenil, naopak všichni zmiňují pozitivně "kvalitu" CZ 550, příp. ZKK a možnost výměny hlavně u tohoto modelu považují za naprosto nicneříkající vlastnost. Holt lovci a střelci jsou v převážné většině prostě konzervativní. Moje nejoblíbenější flinta je Sauer 202, kde lze hlavně taky měnit ve skupině ráží, ale nikdy mě to ani nenapadlo.
Odkaz zde, viz komentáře pod článkem:
https://www.outdoorlife.com/guns/cz-600 ... le-review/

MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Michal_123 »

SoukuM píše: úte 03.5.2022, 5:38 Ona cz ub někdy vyhrála vyběrové řízení spojené s komparaci produktu nejen do speciálních složek (KKZ i dlouhe)?
Nezlob se na mě, ale smysl téhle věty mi unikl.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Michal_123 »

Jo, s tou puškou to v CZUB dost pohnojili.
Ale je mi záhadou, co může být na tomhle problému (povolená hlaveň, eventuálně chybějící šroubky) pro střelce nebezpečné. Závěr je uzamykaný do hlavně.
Spíše to zavání ztrátou hlavně nebo nemožností vystřelit, ne?
Nějaký závažný důvod pro stopnutí uživatelské výměny hlavně tam být ale musí.
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Michal_123 píše: úte 03.5.2022, 10:44
SoukuM píše: úte 03.5.2022, 5:38 Ona cz ub někdy vyhrála vyběrové řízení spojené s komparaci produktu nejen do speciálních složek (KKZ i dlouhe)?
Nezlob se na mě, ale smysl téhle věty mi unikl.
Nezlobím se.
M
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
jezevcik
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: stř 26.9.2007, 8:47
Bydliště: praha

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od jezevcik »

To je tak, když se někdo chce vyrovnat ve výměně hlavně jako u blasera, prostě parodie cz .Takový pokus vyrobit cz s výměnou hlavní.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Michal_123 »

SoukuM píše: úte 03.5.2022, 10:55
Michal_123 píše: úte 03.5.2022, 10:44
SoukuM píše: úte 03.5.2022, 5:38 Ona cz ub někdy vyhrála vyběrové řízení spojené s komparaci produktu nejen do speciálních složek (KKZ i dlouhe)?
Nezlob se na mě, ale smysl téhle věty mi unikl.
Nezlobím se.
M
Naivně jsem čekal, že mi tu větu vyložíš. :roll:
Odpovědět