Nová modulární kulovnice CZ600

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
P.Kadlec
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 02.3.2022, 10:37

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od P.Kadlec »

SoukuM píše: úte 03.5.2022, 10:10
P.Kadlec píše: úte 03.5.2022, 9:23 Co se týče posměšných komentářů, tak třeba mě osobně absolutně nevadí, že hlaveň nebude vyměnitelná doma. Proto sem to nekupoval a ani bych to nikdy neměl v plánu dělat. Ostatní nové prvky (pojistka, lehké štepování spoustě, závěr,..) fungují naopak velice dobře. Takže i přes tento samozřejmě nepříjemný zádrhel, za mě dobrý.
Zajímavé jsou třeba komentáře pod oslavným článkem na cz 600 v US časopisu Outdoor Life, což je jeden z renomovaných časopisů pro lovce a uživatele zbraní. Snad až na jednu vyjímku tam nikdo možnost výměny hlavně neocenil, naopak všichni zmiňují pozitivně "kvalitu" CZ 550, příp. ZKK a možnost výměny hlavně u tohoto modelu považují za naprosto nicneříkající vlastnost. Holt lovci a střelci jsou v převážné většině prostě konzervativní. Moje nejoblíbenější flinta je Sauer 202, kde lze hlavně taky měnit ve skupině ráží, ale nikdy mě to ani nenapadlo.
Odkaz zde, viz komentáře pod článkem:
https://www.outdoorlife.com/guns/cz-600 ... le-review/

MS
Však to píšu, že výměnu hlavně bych sám doma nikdy neplánoval dělat. Takže pro mě z celé té záležitosti vyplynulo, jako nemilé, jedině ta cesta na servis a týdenní čekání na pořádné informace, kdy sem byl v nejistotě.

Jináč je to za mě krásná a přesná kulovnice
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Predpokladam, ze CZUB urychlene prijde s resenim ve forme upraveni systému výměny, nějaká pojistka šroubu, nějaká drážka, nějaký díl, co zamezí posunu.
Ono ve výsledku může při povolení dojít k posunu hlavne v před, a uzamčení pouze na jednu řadu ozubu, což znamená asi výstřel a roztržení hlavně a asi je tady to největší nebezpečí. Ona když se hlaven asi posune uplne mimo ozuby tak pří vystrelu a následném roztrzení nabojnice nemusi mit zaver az tak velky zpetny pohyb, tezko rici.

Nevite jestli to byl ocelovy zaver nebo hlinik na kterem se vyskytli ve fabrice problemy? Kdyz takto resi s vymenou hlavne i jini vyrobci nemaji nijak pojisteno a vymenu pojistovanim sroubu neresi, tak pocitam, ze to bude asi na ocelovem, protoze vsichni ostatni vyrobci snad zavery s timto systemem delaji hlinikove

No je to velke zklamani, ale pocitam ze to bude jako s CZ557 gen2. Takze holt pockat na upravenou verzi. Stejne zatim CZ600 Range neplanovali, takze mi to ani nevadi :lol: Holt meli skarohlidi pravdu s tim, ze to bude nedotazene a chce to pockat nez se to doladi :wink:

No kdyz si vzpomenu na kolegovu pusku Rössler titan v razi 9,2x63, tak tomu se povolil sroubek co drzi spoustak, takze zbran mohla pri rychlem zavreni spoustet. Ve vysledku jsme sroubek zakapli Loctitem a bylo a nikdo se nevzrusoval. Takze bych byl jako majitel celkem v klidu. Muzu sam doma menit, tedy po zaruce a neni problem. Mnohem vetsi problem vidim v renome znacky, selhani, ktere je treba majitelum vynahradit
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
jira
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: ned 01.3.2020, 15:42

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od jira »

Tak je hezký že svolávaji na servis a už vi jak to opravit "tektou závlačkou". Jen mě zajímá jedna věc. V prohlášení se píše že výměna hlavně bude možná jen v servisním středisku. Uvedu přiklad- mám dve hlavně třeba 223rem a 8 od května do října lovim srnči to mě stačí 223 a pak chodím nahaňky s 8. Takže po srncích zajedu na servisni středisko necham vyměnit hlaveň a za půl roku znova. Proto jsem si přeci koupil modulární kulovnici abych nemusel mít dvě případně víc zbraní. Když pominu velkorise nakldy na dopravu. Kolik to bude stát taková výměna v servisním středisku. Bude do životně zdarma? Výte jak to myslím. Říkal jsem si budu vlastenec počkám rok dva a koupím si ji neni přece kam spěchat stejne zatím neviyrábi hlaveňe ve "všech" ražich. A vidím zpe jsem udělal dobře že jsem se neunáhlil a nekoupil. Ušetřil jsem si cestu na vrácení. Podle mě je to důvod zbraň vrátit aby vrátili peníze. Neříkám že ostatní inovace jsou špatne myslím že i některé jsou fajn. Přece jen však výměná hlaveň v domácích podmínkách byla jedna z největších a vyzdvihovaných vlastností.....
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Nezlob se na mě, ale smysl téhle věty mi unikl.
[/quote]

Nezlobím se.
M
[/quote]
Naivně jsem čekal, že mi tu větu vyložíš. :roll:
[/quote]

Proč? MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Michal_123 »

Choochoo007 píše: úte 03.5.2022, 14:06 Ono ve výsledku může při povolení dojít k posunu hlavne v před, a uzamčení pouze na jednu řadu ozubu, což znamená asi výstřel a roztržení hlavně a asi je tady to největší nebezpečí.
Může někdo z majitelů vyzkoušet, zda se hlaveň dá uzamknout pouze do jedné řady ozubů?
Pevně doufám, že nikoliv. Ten ozub blíže ke komoře vypadá širší.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Citron »

No tak já jsem doufal, že něco modulárního bude, ani ne tak z důvodu změny ráže v průběhu roku, ale kvůli změně po opotřebení hlavně, hlavně více vypalujících rážích. No, 243 nedělají, škoda, tam by se hodně hodilo, takže teď možná, kdybych šel do 6,5 nebo 6 creedmoru.
Stejně kolik je záruka na zbraň? 2 roky? Tak to by mě záruka netrápila a po té době si umím zalepit závit také.
To, že pro některé je primární změna ráže v průběhu roku, pro ty to musí být velké zklamání. I s tím, proč jsem si to uměl představit já, je to vcelku velké zklamání z výsledku, ale hlavně si pro sebe vytvořili brutální degradaci značky. A to jsem byl a tále jsem s cz 557 velmi spokojen. Te si to někde osahám a uvidím.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Marpie »

Já třeba včera byl v prodejně zbraní a měli tam CZ600 tak jsem se prodavače ptal jestli ji můžou prodat a on mi řekl že žádný pokyn ze zbrojovky aby CZ600 neprodávali nedostali ani to že by ji měli vrátit do fabriky. A chtěl bych se majitele CZ600 zeptat jestli se o svolávací akci dozvěděli i jinak než z internetu. Může být plno majitelů co ji koupili a na internet na stránky kde by to zjistili nechodí. Tak jestli mají šanci se o této akci dozvědět i jinak.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Michal_123 »

Marpie píše: úte 03.5.2022, 21:20 Může být plno majitelů co ji koupili a na internet na stránky kde by to zjistili nechodí. Tak jestli mají šanci se o této akci dozvědět i jinak.
Kdo koupil jejich zbraně od obchodníků CZUB neví a nemůže vědět.
Museli by do toho zapojit dotyčné prodejce, nebo Policii, která by dokázala z centrálního registru zbraní majitele vytáhnout.
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od gawein »

Můj večer s CZ 700.
Zákazník přinesl na střelnici novou 600 na na střelení o problémech nic nevěděl po kontrole čísla zase odjel. Kolega prodejce na měl na skladě jednu taky pozitivní, tak jsem se rozhodl si tento revoluční výrobek s CZUB pořádně prohlédnu a rozeberu. Model lux a uvedu pro stručnost pouze negativa. Jediná zbraň kterou jsem za 24 let ve zbrojařině viděl s návodem na vložení zásobníku ve formě samolepky na zásobníku je CZ 600, a že je potřeba. Vyndat závěr pravou rukou a ovládat záchyt levou to je pro jogína. Zásobník na 308w proč proboha u modulární kulovnice kde je místo není delší. Záchyt zásobníku to by se styděla leckterá airsoftka. Uložení do pažby, všechen recoil jde do zadního ztužovadla, rád bych viděl jak bude vypadat po 200, 300 ranách z 9,3. Přední kovová vložka, patrně u modulární kul. výměnná nešla vyndat. Šrouby do systému hrubý závit vymezovací sloupky nejsou. Kolega, který před časem viděl sportovní verzi 600 tak to ohodnotil čím víc pruhů tím víc Adidas, čím víc šroubů tim víc CZUB. Nejlépe kombinace velikostí a druhú (torx a inbus).
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od gawein »

Systém se závěrem.
Máme mauser závěr máme remington závěr a máme i 3. cestu CZ 600. Vytahovač ala mauser, ale natěsnaný do menšího prostoru a '' odpružený vyhazovač''. Aby jste vyhodily nábojnici musíte závěr dorazit do zadní polohy a překonat odpor pružiny. Ten kdo přechází na 600 z mosina tak nebude mít problém. Ostatní si jistě užijí mnoho veselých chvilek, když si s prázdnou nábojnicí podají i další náboj ze zásobníku. Modulární hlaveň a systém. Pokud vyměňujete hlaveň u Sauera 202 který má ¨podobný systém¨ musíte objímku v níž je hlaveň mírně rozevřít protože hlaveň je tam uložena bez vůle. Se 600 můžete slyšitelně zatřást, jsou tam tak 2 desetiny. Pro vymezení hloubky usazení má sauer osazení na hlavni takže vidite, že je správně hluboko nemůžete ji ani pootočit protože je tam západka a ani přidělat předpažbí. Podobný luxus u 600 nenajdete. Můžete jí poposadit dopředu pootočit(pokud Vám nevadí mířidla) Vložíte do pažby. 'zavřete závěr a BINGO.
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od gawein »

Vzal jsem systém 600 povolil hlaveň, vytáhnul ji zavřel závěr, vložil hlaveň dotáhnul šrouby vložil bez problémů do pažby. Pak jsem otevřel závěr nacvaknul ozápalkovanou nábojnici a odpálil. A otřel orosené čelo. Náboj přidrží vytahovač, vyhazovač v přední poloze závěru není odpružený takže iniciace proběhne bez problémů i při neuzamčeném závěru. Klika ten pohyb zpět nezastaví protože drží tak na 4 mm šroubku. Takže celý problém CZ 600 je jen v neschopnosti konstrukce vymyslet výměnu hlavně tak aby Vám nedovolila udělat chybu. Stačilo by osazení na hlavni jako u Sauera, ale to by prodražilo výrobu minimálně o 10 Kč což je u pušky za cca 40 t hraje svou roli. Bohužel v CZUB často při kopírování cizích konstrukcí často hledají vlastní slepé uličky (viz cz 700 apod.). V tomhle vláknu jsem před časem napsal, že každý nový model kulovnic je horší než ten předchozí a bohužel jsem měl zase pravdu.
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od gawein »

Teď k CZUB.
Špatně namontovat hlaveň a vystřelit můžete jen jednou. Postižená osoba je pracovník CZUB nebo zkušebny? Kontrola no go měrkou se dělá na montáži nebo až na zkušebně? Kdo udělal chybu nebo zda je jiná příčina havárie to ví jen CZUB a my se ji asi těžko dovíme.
Reakce CZ je stáhnout pušky a zalepit je. Koupíte si drahou modulární pušku kterou Vám následně výrobce změní tak, že výrobek nemá deklarované parametry. Aniž bych chtěl někoho nabádat já osobně bych ji vrátil a požadoval zpět peníze. Pokud už to v USA dělá sama zbrojovka tak vzhledem k tamním soudům dobře ví proč.
Kolega byl před rokem požádán CZUB o zhodnocení konstrukce CZ 600. Neměl ji úplně komplet rozebranou, ale přesto konstruktérovi ukázal několik problémů. Reakce konstruktéra byla" No máte pravdu, ale puška je už schválená do výroby a já nemůžu dělat žádné změny."
Takže pokud se CZUB nestydí čeká nás nová ještě revolučnějsí generace CZ600. No nic nového, Bren 1 nás stál pár miliard tak proč si nedat dvojku.

Chybama se člověk učí a co CZUB?
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Zlatý ZHáčko, tam vyměním druhou, třetí, čtvrtou hlaveň řádově za 10 vteřin. Už ho mám 35 let a je proti těmto novým zbraním , které vypadají jak z "Hvězdných válek" , zlatý.. :D
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Marpie »

Gawein: 👏👏👏, Jan Slavėtínský 🤣🤣🤣
600 forever - ale ZKK.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Šumavák »

Mám pocit, že v CZUB tu jejich dlouhou sérii přešlapů nijak personálně neřeší. Vždyť kolik jejich nových produktů, před uvedením na trh či zavedením do výzbroje vždy s velkou pompou avizovaných a předem adorovaných, obratem skončilo v propadlišti dějin, případně bylo nutné v dalších výrobních sériích aplikovat konstrukční změny, které opravovaly chyby, na které se při vývoji a testech z neznámých příčin opakovaně nepřišlo? :roll:

Co se týče modularity CZ 600, tak se osobně domnívám, že původní koncepce (před zalepením a změnou záručních podmínek) stejně nedávala smysl, snad jen, jak už tu někdo zmínil, pro případ možnosti uživatelské výměny hlavně u ráží, které rychleji opotřebovávají vývrt. Když modularita, tak něco jako má BLASER, kdy můžete mít v kufříku dvě hlavně s optikami (případně čela závěru a zásobníky), které si podle potřeby během chvíle sami poskládáte i v polních podmínkách a s jistotou, že to bude fungovat jak má a bez změny nástřelu. Ale i tak - jak velké procento zákazníků něco takového chce? Proto si myslím, že CZUB měla jít cestou kulovnice osvědčené kontrukce a nepouštět se do dalšího z experimentů, které jim evidentně nejdou. :?

lovec píše: úte 03.5.2022, 9:26...Môžu to ponúkať v zľavovej akcii ako CZ 600 Loctite Edition. :mrgreen:
Ty vole! :lol: Poprskal jsem si notebook kafem, to mi nedělej! :lol: :lol: :lol:

(Jinak bohužel krutě výstižné. :cry: )
Odpovědět