Nová modulární kulovnice CZ600

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Michal_123 píše: úte 03.5.2022, 20:39
Choochoo007 píše: úte 03.5.2022, 14:06 Ono ve výsledku může při povolení dojít k posunu hlavne v před, a uzamčení pouze na jednu řadu ozubu, což znamená asi výstřel a roztržení hlavně a asi je tady to největší nebezpečí.
Může někdo z majitelů vyzkoušet, zda se hlaveň dá uzamknout pouze do jedné řady ozubů?
Pevně doufám, že nikoliv. Ten ozub blíže ke komoře vypadá širší.
Dobrá připomínka, může někdo vyzkoušet? Ale jak si upozornil, šířka ozubů na závěru vypadá stejná, ale mají jiný tvar, takže pokud bude rzdílný i tvar v hlavni tak to jít nemusí a bylo by to bez problémů.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

gawein píše: stř 04.5.2022, 2:12 Systém se závěrem.
Máme mauser závěr máme remington závěr a máme i 3. cestu CZ 600. Vytahovač ala mauser, ale natěsnaný do menšího prostoru a '' odpružený vyhazovač''. Aby jste vyhodily nábojnici musíte závěr dorazit do zadní polohy a překonat odpor pružiny. Ten kdo přechází na 600 z mosina tak nebude mít problém. Ostatní si jistě užijí mnoho veselých chvilek, když si s prázdnou nábojnicí podají i další náboj ze zásobníku. Modulární hlaveň a systém. Pokud vyměňujete hlaveň u Sauera 202 který má ¨podobný systém¨ musíte objímku v níž je hlaveň mírně rozevřít protože hlaveň je tam uložena bez vůle. Se 600 můžete slyšitelně zatřást, jsou tam tak 2 desetiny. Pro vymezení hloubky usazení má sauer osazení na hlavni takže vidite, že je správně hluboko nemůžete ji ani pootočit protože je tam západka a ani přidělat předpažbí. Podobný luxus u 600 nenajdete. Můžete jí poposadit dopředu pootočit(pokud Vám nevadí mířidla) Vložíte do pažby. 'zavřete závěr a BINGO.
Zase bych nehledal problém kde není. Vyhazovač řešený tak jak ho má CZ600 beru jako super nápad a klasický odpružený co má dnes spousta pušek je pouze levnější řešení, aby výrobci ušetřily. Takže za mě tady CZ600 jedině pochválit. Pokaždé když přijdeš z lesa a vybíjíš nemusíš jak, jak říkáš u vyndavání závěru být jogín a chytat náboj. Zrovna to vyndavání závěru nebude tak časté jako vybíjení. To samé na střelnici nemusíš nikde hledat vystřelené nábojnice a v klidu vyndavas ze zbrane kdyz chces a kdyz nechces vyhodis zatazenim zaveru normalne dozadu.

A k te vymene hlavne to zase take neni az tak pravda. Hlaven ma drazku, na usazeni do sve pozice. Je to krasne videt na videu niže. Normalne zasunes hlaven a otacis nez zapadne drazka na kolik a hlaven je usazena ve sve pozici. Neni zde zadny rozdil oproti Rössler. To osazeni na Saueru by u CZ stejne nic neresilo, to by na to osazeni musel clovek pri pouzivani zbrane koukat a to je nepravdepodobne. Zaklad je nepovolovani sroubu a nejaka soucastka u sroubu, aby hlaven nesla vyndat bez demontaze teto soucastky jako u SSG3000.
https://www.youtube.com/watch?v=Q4jIaHXjw5o&t=268s

Ve vysledku je tato akce stejne jen kvuli amikum, aby se v pripade problemu nesoudili v pripade nepravdepodobneho problemu.
Naposledy upravil(a) Choochoo007 dne stř 04.5.2022, 9:50, celkem upraveno 1 x.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od dalas »

Tady není co řešit. Choochoo007 už to vyřešil hned na začátku a myslím, že elegantně. Stačí jeden šroubek vpředu co nejvíce ke konci pouzdra závěru, tak, aby zasahoval třeba jen 0,5mm do kontury hlavně. Na hlavni pro něj vyfrézovat drážku a je to. Klíč v čele hlavně fixuje proti rotaci a šroubek proti axiálnímu posuvu. Zbraň zamkne a bude bezpečně fungovat i kdyby ty tři kleštinové šrouby byly povolené. Jen její přesnost bez toho dotažení nebude. Chce to jen od majitelů, aby to neojebávali a šroubek tam dali v jejich zájmu. Pokud by to nedělali, tak dobře jim tak, takovým zbraň do ruky nepatří. Ta práce navíc při výměně je zanedbatelná. Dokonce by to CZUB mohla dodatečně udělat na již prodaných zbraních.
PS: Choochoo doufám, že si si to nechal patentovat. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Já si taky myslím, že to řešení, které navrhnul Choochoo007 je tím správným řešením tohoto problému, pokud je takový. Když sem 25.4. napsal, ať se to zalepí Loctitem, tak sem si samozřejmě dělal prdel :D , byl to sarkasmus :D , v životě by mě nenapadlo, že to CZ UB bude takhle řešit. I když pravda, je to levné :D . Jenže to co navrhnul Choochoo007 mě připadá jako puškařina, zalepit to loctitem je garážová oprava. Navíc jak dlouho to může vydržet při nějakém namáhání zbraně, vezmu to do Afriky na sluníčko, budu s tím víc střílet, kdo zaručí, že se to neuvolní atd., prostě garáž.
lovec píše: úte 03.5.2022, 9:26...Môžu to ponúkať v zľavovej akcii ako CZ 600 Loctite Edition. :mrgreen:
Ty vole! :lol: Poprskal jsem si notebook kafem, to mi nedělej! :lol: :lol: :lol:

(Jinak bohužel krutě výstižné. :cry: )
[/quote]

Řekl bych, že Lovec nastavil nový standart pro CZ 600, jinak už tomu teď neříkám :D .

Btw. stavoval jsem se včera na kafe u známýho puškaře, nevěděl nic, žádná komunikace mu od CZ UB nedorazila, takže byl touto novinkou překvapen :D . Na druhou stranu žádnou CZ 600 neprodal a žádnou skladem nemá.
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Za me by k tomu mela pristoupit CZUB tak, ze by to mela doresit a to tak, aby v pripade koupe novych hlavni za 5 let bylo kompatibilni s dnesnim zaverem. Cahpu, ze je treba problem resit okamzite, takze to zakapnuti proc ne, nemam s tim problem jako s docasnym bezpecnostnim resenim.
Ted by po zalepeni melo nasledovat napravne opatreni, tedy doreseni problemu a to ve forme upravy zaveru a hlavne.
Nabizeji se varianty(asi jich bude vice) a to jak jsem na zacatku rikal premistit jeden sroub vyse a na hlavni udelat drazku pro sroub, ktery zamezi vysunuti. Toto reseni bude obnaset vymenu zaveru v CZUB a upravu hlavne.
Dalsi reseni se nabizi v podobe upravy zaveru ala SSG3000 kdy se vpredu zaveru do prvni sroubu vlozi ctvercova podlozka, ktera zapada do drazky v hlavni. Toto reseni neobnasi vymenu zaveru, pouze upravu a to jak zaveru tak hlavne.
Hlavne by k necemu takovemu melo dojit a ja osobne jsem optimista a verim tomu, ze se to stane. Na zaklade techto uprav, by mela CZUB pote upravit vyrobu a vse by melo byt v budoucnu kompatibilni a nemel byt problem. Ted jen pockat s cim CZUB prijde mimo toho CZ 600 Loctite Edition :wink:

Osobne me to zatim nejak okolo CZ600 nevzrusilo a poprade jsem o vymenach hlavni ani neuvazoval a jak zde dlouhodobe rikam o vymenych hlavenich neuvazuji a nepotrebuji. A abych byl uprimny, tak prvni co me napadlo, kdyz jsem zjistil, ze to ma vymene hlavne, jak poresit maximalni pevnost tohoto ulozeni pouzdro zaveru a hlaven pro maximalni presnost zbrane a napadlo me hned bedding hlavne do pouzdra a to pouzitim neceho ala CZ 600 Loctite Edition :lol: Pri pripadne vymene hlavne se da ohratim na vcelku nizke teploty(bez vlivu na pouzdro) rozdelat.
Osobne jsem se zhledl v modelu Range, hlavne v pazbe, nema chybu, jak uchop pistolovky, licnice, spodni zadni cast pazby, silnejsi predpazbi, proste celkove vhodna pro strelbu v jakekoli pozici a pri jakemkoli streleckem vyuziti :wink: Kdo nabidne treba i ten ocelove pouzdro zaveru? Kazdy jde cestou lehce obrobitelneho hliniku, coz je jasne levnejsi a to i s ohledem na nastroje. Skoda jen techto musek pri zrodu dalsi legendy :D
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Nijak by mě nepřekvapilo, kdyby k tomu v ČR přistoupila CZ UB tradičně :D . Tady sme vám to v rámci reklamace zakápli lepidýlkem, tak si to vemte a neotravujte a koukejte mazat a buďte rádi, že ste si mohli koupit náš skvělý a světový výrobek CZ 600 Loctite Edition :D , za pár let to bude mít velkou cenu do sbírky :D . A bude vyřešeno :-). MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Ve vysledku to tu ted resime a vzpomínám na Sade Roomster, kdy dva roky po vyrobe prisli pro crash testech na to, ze dochazi, muze dojit k preruseni napajecich kabelu pri narazu a nefunguji airbagy. Vysledek byl, ze upravili vyrobu a ten kdo mel jiz doma dva roky,vtak mel smulu. Byl to nesrovnatelně jine penize za vyrobek.

Takze jak rikas, nemohli bychom se divit, kdyby bylo k situaci přistoupeno jinak v CZ a v USA, to znamena Loctite edition v CZ vs vymena, uprava zaveru ci zbrane v USA :wink:
Tak nejak celkem fandim CZUB, takze verim ze to pujde spravnym smerem i u nas :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Marpie »

Tak i u nás lze přes prodejce zbraň vrátit a budou vráceny peníze.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Michal_123 »

gawein píše: stř 04.5.2022, 2:35 Vzal jsem systém 600 povolil hlaveň, vytáhnul ji zavřel závěr, vložil hlaveň dotáhnul šrouby vložil bez problémů do pažby. Pak jsem otevřel závěr nacvaknul ozápalkovanou nábojnici a odpálil. A otřel orosené čelo. Náboj přidrží vytahovač, vyhazovač v přední poloze závěru není odpružený takže iniciace proběhne bez problémů i při neuzamčeném závěru.
Jo, tak tohle je asi ten problém, teď tomu rozumím. Díky.
Tímhle stylem (podržení náboje vytahovačem) se údajně v minulosti povedlo ve více případech odpálit neodpovídající náboj u krátkých zbraní, speciálně jsem to slyšel o CZ52...
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Michal_123 »

Marpie píše: stř 04.5.2022, 16:34 Tak i u nás lze přes prodejce zbraň vrátit a budou vráceny peníze.
Pokud koupím modulární kulovnici s uživatelsky výměnnou hlavní a nakonec je to jinak, tak jim nic jiného nezbylo.
Každopádně je to nepěkná reklama CZUB a konstrukční kanceláře.
Kdyby to alespoň zachytili před prodejem, tak to mohli prodávat jako kulovnici s puškařsky snadno výměnnou hlavní a nic by se nedělo. Střelci by to pochopili jako výzvu a stejně by si laufy měnili sami, ale výrobce by měl ruce čistší, než Pilát.

V Japonsku už by management brousil tradiční kudly a cucal saké.
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

"V Japonsku už by management brousil tradiční kudly a cucal saké."
V CZ UB se management těší, že jim nebude zima, když maj z ostudy kabát :D .
MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od vasil »

v Japonsku by si každý z managementu rituálně provedl Jubicume, resp. odkrojil si článek malíčku :lol:
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Marpie »

Jen bych řekl že to vrácení peněz proběhne tak že to odnesou nejvíc prodejci. Ti vyplatí prodejní cenu a ze zbrojovky dostanou nákupní cenu takže přijdou o zisk co už na tom měli a náklady na to když flinty brali a teď budou vracet jim nikdo neproplatí takže budou ještě ve ztrátě.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Michal_123 píše: stř 04.5.2022, 20:09
gawein píše: stř 04.5.2022, 2:35 Vzal jsem systém 600 povolil hlaveň, vytáhnul ji zavřel závěr, vložil hlaveň dotáhnul šrouby vložil bez problémů do pažby. Pak jsem otevřel závěr nacvaknul ozápalkovanou nábojnici a odpálil. A otřel orosené čelo. Náboj přidrží vytahovač, vyhazovač v přední poloze závěru není odpružený takže iniciace proběhne bez problémů i při neuzamčeném závěru.
Jo, tak tohle je asi ten problém, teď tomu rozumím. Díky.
Tímhle stylem (podržení náboje vytahovačem) se údajně v minulosti povedlo ve více případech odpálit neodpovídající náboj u krátkých zbraní, speciálně jsem to slyšel o CZ52...
O tomto jsem mluvil již 28.4
Choochoo007 píše: čtv 28.4.2022, 20:02 Prvni smula, ac se mi to libi, je ze CZ600 nema neseny odpruzeny vytahovac, jako dnes snad vsechny bezne pusky, ac je to za me reseni neidealni. Tim je zaruceno, ze naboj by byl v pripade povysunute hlavne kolikem preci jen odtlacen. Ikdyz nezarucuje to ze dostatecne, ale iniciace zapalky mohla byt slabsi...
V tomto pripade, je ale prave vyhodne mit zaver obroben z jednoho kusu, resp. mit zaver vyroben tak, aby klika resp. tento 3.ozub prenasel maximum sil. Pokud dokaze klika prenest dostatek sil, nemelo by hrozit ani v pripade povysunuti hlavne a neuzamceni k nehode se zdravotnimi nasledky. Hlaven by mela byt vystrelem vymrstena ze zaveru a nabojnice roztrzena a velkem mnozstvi energie by se nemelo do kliky vubec prenest. Takze nebude potreba, aby klika byla dimenzovana (neslo by ani, neni malorazka) na prenos komplet energie vystrelu.
Ve vysledku i tato klika bude asi stat za tim, ze nedoslo k zavaznym zranenim viz. prostredni obrazek, jak klika uzamyka do zaveru.
https://www.myslivost.cz/getattachment/ ... 2.jpg.aspx
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Bock
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15.2.2021, 9:27

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Bock »

Klika nic neřeší pokud je to zavřené na 1/3 ozubu v lůžku na nájezdových plochách, tlakem se závěr pootočí a otevře a letí vzad... zažil jsem kdysi opakovačku po 2x přešvihlé životnosti, která se pak od jisté doby uměla sama otevřít, vyhodit a zůstat v zadní poloze :)

pokud tam není systém zabezečení radiální polohy hlavně, alespoň to... pak při každém zavírání jsem schopen pootočit hlavní tak, že ozuby nebudou doléhat na plnou plochu...

nevím přesně co se tam stalo, (nikdo o tom nechce ani nemůže mluvit) ale pár info co vím, že se nejednalo o první ránu, po pár ranách to odnesl střelec při dalších zkouškách, z polohy střelcebych tipl kontrola soustřelu/funkce

můj dojem - nebyly dotažené šrouby, nebo tam možná vůbec nebyly (pokud nejsou nějak napevno chytlé)

pokud tam není dána ani radiální fixace hlavně pouzdře závěru, hlaveň se při každém zavření pootočila, až to došlo ke kritické poloze kdy se tlakem dna nábojnice sám otevřel závěr...

anebo pokud tam ta radiální fixace je, pak tam jistě není fixace axiální... a došlo k tomu že se při některém zavření odsunula hlaveň před ozuby a závěr byl v poloze držen pouze přes tu kliku, kterou to utrhlo, dík tomu že není pevná ale šroubovaná...

velice zjednodušená konstrukce, neobšlehli dobře ani to, co už tu na trhu je 20-30let, je dávno vymyšlené, ale má svá nutná bezpečnostní specifika


chudák chlap, stalo by se to dřív nebo později dík té vágní konstrukci, teď to chtějí raději napevno lepit, ale to moc neřeší jak už tu psal kdosi přede mnou... jak poznají svůj loctite CZUB ??? koupím ho všude ne? :?

Musí to stáhnout vše a dodělat, jinak se dalším průserům nevyhnou...

řešení loctite edition je jen vršení průserů na sebe i obchodně i bezpečnostně

- vystřelit jde u saka TRG 300win mag z 338lapua komory, závěr sice zůstal logicky zavřený, ale fouklo si to zkrz urvané dno nbc dozadu... a nebylo to hezké

taky jsem jednou zažil 5,56x45 vystřelenou z Sa58 omylem, tam to hodilo jen skřípák :wink:

vytahovač to bezpečně přidrží
Odpovědět