Nová modulární kulovnice CZ600

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Josef Kuřitka »

No měli mít i zahradní spojky na hadice a.ty odřízlé louky by se daly.prippjit těm, co mají málo.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Michal_123 píše: úte 16.11.2021, 19:58
Choochoo007 píše: úte 16.11.2021, 17:41 Chapal jsem jeste, ze nekdo voli M18 oproti CZ557, ale CZ600 je proste jina liga, to si musime priznat
Psal jsi, že CZ600 je cenově jako M18.
To není, M18 stojí skoro půlku. To jediné jsem napsal.
....................
Naopak, CZ600 vyzkoušenou nikdo nemá a svoje místo na slunci si bude muset zbraň teprve udělat,..............
Tak ono pujde o to kolik za to lidi budou ochotni u nas dat. Videl jsem nekde cenik v dolarech a vypadal na ceny M18. Ale u nas to bude asi jine, hlavne v pocatku a bude zalezet na poctu nadrzenych kupcu

Jinak souhlas s mistem na trhu. Hodne bude zalezet na reklame, jakou tomu CZ udela. Kdyz vidim jak se dari s pistoleme, tak verim v uspech, ale nic neni zaruceno.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

SoukuM píše: stř 17.11.2021, 21:14 Já bych před bezhlavým adorováním nové řady 600 počkal ...
Vsichni preci volali po nejakem zazraku z CZUB, tak je preci to s odpovidajicim nadsenim pochvalit :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Josef Kuřitka píše: čtv 18.11.2021, 18:20 Pořád se na to dívám a dobře, ale jedna věc mě tak trochu opticky na těch prezentacích vadí. Nejsem zvyklý na 20 lauf. Prostě ten krátký kousek hlavně nepasuje,...........
Klasika celopazba mela vzdy 52cm a nepamatuji si, ze by na to nekdo nejak moc nadaval, ikdyz se mi to pricilo hlavne kvuli te celopazbe. Jinak tech 20" se dela, minimalne delalo vzdy pomalu u kazdeho vyrobce.
Mne zatim na Luxu vadi opticky na krytka na usti, ze nejsou miridla na konci laufu. Je to pro me proste divne, nezvyk. Doufam, ze pro kupce bude i moznost bez miridel.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Co me zatim asi nejvice zajima, je demontaz a zpetna montaz hlavne. Jak moc se nekam neposune ci posune nastrel. Otery na demontovane hlavni vypadaji, ze hlaven je fixovana celym prumerem pekne, takze jsem zvedav na prvni zkusenosti. Nova vymena hlaven pocitam ze bude cca 10tis nebo okolo, ale nepredbihejme.

Jako pokrok od Cz557 vidim rozborku zaveru, vypada to sympaticky jako Sako, Howa. Jednoduche a funkcni.
Zajimave jsou i profily hlavni, kuzelovite misto valcovych tezsich kousku. Lovecky Lux asi stejne jako drive.

Nekde se snad i psalo, ze by se mohlo pracovat i na verzi, kdy by tlacitko pojistky mohlo fungovat jako napinani biciho mechanismu. Ale to by asi byli v CZUB asi az moc dokonaly :wink:

nastaveni odporu spouste s aretaci vnejsiho krouzku
https://content.osgnetworks.tv/gameandf ... 00x800.jpg
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Georg.H »

SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Choochoo007
"Vsichni preci volali po nejakem zazraku z CZUB, tak je preci to s odpovidajicim nadsenim pochvalit"

Pamatuji si podobnou adoraci modelu CZ 557. Po pár letech praktického užívání se to nějak vytratilo a inzeráty byly plné nabídek na téměř "nestřílenou". Já bych tomu dal čas. Takhle teoreticky to vypadá hezky, ale počkal bych ty 2-3 roky, jestli se ta situace nebude opakovat :-). MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Marpie »

Já po krátké anabázi s kulobrokem který je sice velmi přesný ale prostě po letech s opakovačkou jsem se utvrdil v tom že raději i na noc opakovačku, jsem uvažoval co místo kulobroku koupit. Nejdřív jsem hodně zvažoval kulovnici v ráži 6,5Creed nebo 6,5x55SE ale nakonec jsem dospěl k tomu proč, když s 270W jsem spokojený a mám k ní plno nábojnic a střel a mám na ni přebíjení. Takže jsem se rozhodl pro ráži 270W. Uvažoval jsem o Tikka T3x Lite která je aktuálně v 270W v republice i skladem. Do toho se objevila CZ600. Ta mne vzhledově zaujala ale stejně v 270W není dostupná. Takže to nakonec dopadlo jinak. Kupuji 600 ale to staré poctivé ZKK v 7x64 s vystřílenou hlavní. Nechám vyměnit hlaveň za 270W trochu zrepasovat pažbu (ani to není nutné - vypadá slušně) a do cca 20ti tis komplet za zbraň, hlaveň a aspoň pažba do oleje, budu mít snad zbraň jako víno. Na verzích CZ600 kde je integrovaný Weaver mne odrazuje to že je z duralu. Měl jsem na Howě originál Weaver a později jsem zjistil že je to dural a když jsem Howu prodával byl weaver úplně omačkaný. Takže osobně bych asi volil verzi bez weaveru a radši kvalitní weaver typu Remington 700 dokoupil. Možná bude kvalitnější než měla Howa ale radši bych tam dal něco jiného. A jak píše SoukuM tak bych asi taky počkal tak 2-3 roky jestli jich jako 557 nebude plno v inzerci. Sám jsem si koupí a následným prodejem 557 prošel.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Kamarád si s velkým nadšením pořídil CZ 557 ve vysněné 8x57 JS. 2 měsíce dobrý, až se mu zablokoval závěr a nešlo s tím nic udělat. Takže puškař. Následně inzerát. Jedna z těch téměř "nestřílených". Důvod závady neznám. Taky bych asi dal přednost poctivé ZKK nebo 550 (bez zkrouceného závěru :-). ) Osobně jsem to pořešil pořízením Sako 85 Bavarian v shodou okolností v 270 W :-). Zatím spokojenost :-).
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Georg.H »

@Marpie: v konfigurátoru jsi můžeš nastavit ocelovou picatiny lištu.
Ale jak se píše raději 2-3 roky počkat 👍
Přece je to jen Agrozet a víme jak dopadl Bren než byl funkční.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Marpie »

Sako 85 bylo taky ve hře ale u něj mi vadila nemožnost osahat si ho a objednávka tak na rok i víc. A pošetřené peníze oproti Saku 85 si odložím ony se budou hodit :lol:
A taky jsem si s nadšením pořídil CZ557 Carbine 270W a nadšení mě brzy přešlo a pak to taky byla téměř nestřílená flinta :lol:
Pokud to jde v konfigurátoru tak aspoň tak.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

SoukuM píše: úte 23.11.2021, 8:25 Pamatuji si podobnou adoraci modelu CZ 557. Po pár letech praktického užívání se to nějak vytratilo a inzeráty byly plné nabídek na téměř "nestřílenou". Já bych tomu dal čas. Takhle teoreticky to vypadá hezky, ale počkal bych ty 2-3 roky, jestli se ta situace nebude opakovat :-). MS
Tak ono těch 557 zase tolik v bazarech neni a ceska myslivost je prevazne oceskych zbranich. Takze v pomeru k prodanym kusum je toho v bazarech minimum. V posledni dobe me spise na bazaru prekvapuje to mnozstvi vymených hlavní na R8, castejsi inzerat nez na 557, si myslim, ale to uz jinde jsme.
Za sebe jsem u 557 rikal hned, ze je to krok stranou, zadny krok kupredu, pazba sice pokrok, to ano, ale zelezo zpet, takze jsem pro sranda prestavbu poridil radsi CZ550. Ale tato nova CZ600 je jasne krok dopredu, technicky urcite, ikdyz jsem nikdy nebyl zastancem vymenych hlavni, ale nekdo po tom volal, tak proc ne. To ze toho bude casem v bazarech plno nepochybuji, bude, protoze se to u nas bude prodavat pocitam asi pro ceskou myslivost nejvice a samozerjme pocitam, ze na bazarech bude i mraky vymenych hlavni.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Georg.H píše: úte 23.11.2021, 9:08 @Marpie: v konfigurátoru jsi můžeš nastavit ocelovou picatiny lištu.
Ale jak se píše raději 2-3 roky počkat 👍
Přece je to jen Agrozet a víme jak dopadl Bren než byl funkční.
On ten Bren je trochu jina puska a s jinymi pozadavky nez opakovacka, ale chyby byt muzou, o tom zadna a u kazdeho vyrobce. Ale kdyz se podivame, kam to ted dotahli se svymi plastovymi pistolemi, na ohlasy ze sveta, presnost, zpracovani, tak se nebojim, ze by ted s oproti tomu jednodussi opakovackou CZUB mela problemy.
K te Weaver liste, to bylo mysleno tak, ze hlinovy pouzdra maji na sobe integrovanou listu, tam nic nezmenis ani v konfiguratoru. Tu listu si muzes objednat na modely, ktere maji kulate luzko zaveru a to ja pak ocelove. Ale i dalsi evropsti vyrobci delaji hlinikova pouzdra, tak proc ne CZUB? Jen je treba venovat nalezitou pozornost nejen liste, ale i i okum, kvalitnim, aby dobre sedela a byly v drazkach oprene vhodne velikou plochou. Kvalita ci nekvalita lista-oka se casem proste ukaze na otlacich.
Naposledy upravil(a) Choochoo007 dne úte 23.11.2021, 12:46, celkem upraveno 1 x.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Šumavák »

Marpie píše: úte 23.11.2021, 10:47...taky jsem si s nadšením pořídil CZ557 Carbine 270W a nadšení mě brzy přešlo a pak to taky byla téměř nestřílená flinta :lol:
Škoda, že tě nadšení pro exkluzivní výrobky z dílny CZUB opustilo tak rychle, mohl jsi pokračovat v dobrodružství a zkusit třeba kulobrok Brno Combo, těch se v téměř nestříleném stavu inzeruje také hodně... :D A teď vím i o jedné kulové kozlici Brno Express za dobrou cenu, s pokrokovým (samo)nastavitelným soustřelem hlavní... :twisted:
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od SoukuM »

Choochoo007 - tak zrovna tendry CZ UB na dodávky Bren a Bren II bych za nějaký důkaz nebo etalon kvality výrobků Agrozetu nepovažoval, stejně tak tendry na dodávky CZ 75 D pro PČR atd. MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Odpovědět