Kulovnice Winchester XPR

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Kulovnice Winchester XPR

Příspěvek od Firimoraj »

Ahoj,chtěl bych se zeptat na tuto kulovnici pokud ji někdo má a chtěl by se podělit o zkušenosti,přemýšlím o koupi jen se ještě nemúžu rozhodnout jestli 308win nebo 270win,ale ráži asi vyřeším sám. Zajímá mě třeba poruchovost, atd. Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Kulovnice Winchester XPR

Příspěvek od tonny »

Asi tu žádný zkušenost nemá, když ještě neodpověděl. viewtopic.php?t=10762

Každopádně střílet to bude pro lov v pohodě. Kdysi když to začal Remington jsme je zkoušeli a střílel překvapivě přesně, přičemž kolovali zvěsti, že tomu vypadávají drážky ap (nesmysl, jen pomluvy). Každá munička ve státech dělá nějaký levný model pro jejich specifický přístup ke zbraním (zbraně na jedno použití k povolence koupené na benzince).

Já mám Thompson (protože je mám rád) Compass, který byl 2016 "Rifle of the Year" https://www.tcarms.com/firearms/bolt-ac ... -c-compass
Byl jsem s ní jen dvakrát na střelnici a střílela přesně (50m nastřelení optiky). Nečekej kvalitní spoušťák a zpracování, kde to není vidět. Ale za ty prachy jsou dobrý. Když se líbí, není za ty prachy co řešit. Jen si v obchodě zkus tu spoušť a přebití, jestli bude vyhovovat. Kazit se to nebude a pokud za pár let praskne pružinka nebo úderník (neslyšel jsem u žádné), neseženeš - necháš udělat nebo ji vyhodíš. Kamarád z toho Remington tuším 710 tehdy (2008-9) vystřelil kolem 1000 ran a bez problému.
Ucho
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09.12.2019, 20:55

Re: Kulovnice Winchester XPR

Příspěvek od Ucho »

Zdravím. Flintu jsem kupoval letos. Chtěl jsem neco levnějšího pod nočák. Byl jsem se podívat na veletrhu IWA, kde jsem si obešel různé výrobce, kteří mají tyto ekonomické verze loveckych zbrani v nabídce. Nakonec jsem vybral do finale Ruger American nebo právě XPR. Ten American nakonec nedopadl, tak jsem vzal XPR Sporter. Chtěl jsem plastovou pazbu, ale zrovna nebyla nikde v razi 308 skladem. Dřevo to má slušný, hlaveň se nikde nedotýká. Jednorady plastovy zásobník podává spolehlivě. Vzhledem k jednoduche kostrukci, je závěr masivni se třemi ozuby. Spoušť je tvrdší, bodová. Žádný propad. Vyhovuje mi. Dal jsem na to kvalitní ocelovou lištu a ocelove rychloupinaci Loupold kroužky. Povrchovka matná - vypadá to odolně a nic nerezne. Střelivo Hornady Interlock Custom 180gr. Zatím jen tři lišky a tři prasátka do 100m. Dál s Yukonem asi stejně lovit nebudu. Na jaře na to chci hodit nějaké obyčejné sklo (asi základní Nikon nebo Leupold) a vyzkoušet to za světla na střelnici. Já si myslím, že byť většina českých myslivců bude nad těmito budgetovymi flintami amerických zbrojovek, které si je nechávají vyrábět bůhví kde (XPR Portugalsko), ohrnovat nos, tak to nejsou špatné zbraně. Kdo má sportovní ambice, ten koupi něco jiného, kdo chce reprezentativni loveckou zbraň, tak také nekoupí XPR. Mě se ta flinta líbí. Až se mi to rozsype v ruce, tak dám vědět.
Odpovědět