Jakou druhou kulovnici

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od Jirik.fx »

Slíbil jsem pár poznatků k Savage 110 Ultralite v 6,5 CM. Puška splnila očekávání, bezvadně se nosí.
Na střelnici jsem opakovaně na nějakých 0,5 MOA, potvrzeno i dvěma dalšími kontrolními soudruhy. S náboji kterými jsem to střílel/stříleli jsem se moc nepáral, po předchozích zkušenostech s 6,5 CM jsem tam nasypal o 1,5 grainu míň než do ověřené navážky, protože s tou vyzkoušenou navážkou propichovala zápalky. Úsťovka nějakých 815 m/s se střelou ELD-X 143 gr. Dál to nebudu řešit, pro dané účely dostačující - jak rozptyl tak rychlost.
Zpětný ráz je díky mechové botce perfektní.
Spoušť na flintu z krabice až překvapivě dobrá.
Pojistka tichá, ale moc jí nevěřím. Pouze pocit.
Puška celkově působí dost hračkovitě (naštěstí hlavně díky váze, což byl smysl experimentu).
Předpokládám, že na naháňku nebo šoulačku to bude u mě celkem jasná volba (fakt nerad tahám těžké věci).
Jedno velké mínus. Závěr je spirálovitě kanelován (nevím jestli se u závěru říká kanelování), asi kvůli odlehčení. Když přebíjím, připadám si jako bych rašploval tupou rašplí. Ostatní moje pušky jsou proti tomu sametové.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od vasil »

lučík má plastový nebo kovový? Já měl na HogHunteru plastový, proto jsem ze staré pažby z TR10 vypreparoval poctivej ocelovej. Tenkrát jsem nad tím lamentoval, ale nově jsem zjistil že ho má plastovej i Tikka za 40

Říkáš na naháňky? Nedávno jsem řešil s kamarádem společenskou přijatelnost extravagantních zbraní, když zvažoval koupi karbonového Blasera, ze kterého nakonec sešlo. Říkal: víš, to je přesně ta puška s kterou když přijdeš na společnou akci, tak polovina lidí procedí přes zuby své tiché: "č..ák" :lol:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od lovec »

To len dokazuje, že človek si má kúpiť kvér podľa svojho vkusu a nie podľa gusta party miestnych č..ákov. :wink: 8)
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od Jirik.fx »

Lučík je samozřejmě plastovej, ale nijak neuráží, za kovový bych ho určitě neměnil a asi by to ani jednoduše nešlo. Co se týče smýšlení soudruhů na společných akcích tak mě to nechává naprosto chladným. Já se spíš občas podivuji nazdobeným flintám s rytinami, zlatem, desítkou ořechem (nebo jak se to čísluje), mnohdy spíše nevkusným. Ale je velmi pravděpodobné, že akce kterých se účastním bývají prosté těchto ču...ko smýšlejících, alespoň jsem si jich zatím nevšiml. Kdybych si z nich dělal hlavu bral bych na společné akce Sauera 404 ve dřevě, ale ten bohužel ani s jednou hlavní nestřílí jak bych si představoval. Puška navíc nepůsobí vůbec extravagantně, spíš jako taková levná popelka, takže mě spíš politují, že nemám na pořádné dřevo.
Z duše mi mluvíš Lovče.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od vasil »

dnes k tomu ultralajtu vyšla recenze:
https://www.youtube.com/watch?v=TKURL4G_-ys
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od pufr »

Osobně teď "hučím" v těch ergonomických pažbách a nevím, kdy to skončí, takže v nějaké GRS či podobné - třeba i "doma" lepené s balzovým "jádrem" bych si tenhle ultralight dokázal představit, no a nejspíš po tom videu by to byla moje třetí 270W :)
V tom vrstveném dřevě pochopitelně s plným spodkem a dvěma spirálovými pružinami pod podavačem schránky (ta západka zásobníku by mě totiž asi "trochu dráždila" ... :oops: ).
K tomu karbonu asi lehounký - jen matně balotinovaný duralový lučík :wink:

Jiříku, pokud mohu požádat, dej po sezoně vědět, jak moc se ten karbon otlouká :wink:
Pufr
Odpovědět