Jakou druhou kulovnici

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od vasil »

parametry pěkné, ale ty flinty od Voere nejsou moc hezký, takový archaický...no nevím, taková zrůdička noo. Podle mě tu flintu designoval stejný člověk, co dělal litinový mlýnek na maso. Co třeba Savage 110 Ultralite, vypadá normálně :) , je tam kus technologie, pažba s bedingem, a sumasumárum 2,27kg ve 308w
Přílohy
277-2019-12-05-12-06-1.png
277-2019-12-05-12-06-1.png (61.86 KiB) Zobrazeno 4170 x
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od Jirik.fx »

Jo tak ta splňuje moje představy o lehké pušce.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od lovec »

Škoda, že v tej 110 Ultralight neponúkajú nejakú šesťku... :? Inak super.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od Šumavák »

Ta VOERE S16 mě svým vzhledem zrovna nenadchla, SAVAGE 110 Ultralite by celkem ušla. :) Jen bych doplnil pro ty, co mají raději dřevěnou pažbu, že existují i SAVAGE 11 Lightweight Hunter (2,27 kg, ráže 6,5 Creedmoor, .243 Winchester, nebo .308 Winchester) a SAVAGE 111 Lightweight Hunter (2,72 kg, ráže .270 Winchester, nebo .30-06 Springfield). 8)

https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=19204

https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=19211

Obrázek
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od vasil »

tu jsem pár let evidoval v seznamu přání, ale když jsem jí viděl naživo nebylo ono. Když už bych brousil ve třídě lightweight a nechtěl bych vyklopit balík, volil bych od "Saváže" 110 LIGHTWEIGHT STORM. Myslím že nerezová flinta by měla najít místo u toho kdo kupuje druhou, třetí, čtvrtou nebo.......pušku. Dřevo je přežitek a svůj význam má u luxusních zbraní, ve třídě např do 30tis je to znouzectnost
Přílohy
1659085.png
1659085.png (64.12 KiB) Zobrazeno 3999 x
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od Jirik.fx »

Nevíte někdo kde by se dal tenhle Storm v .308 koupit?
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
zdenek64
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24.5.2020, 20:49

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od zdenek64 »

Pro Pufr:
Najednou jsi i ty zjistil, že potřebuješ druhou flintu na šoulačku? Úplně něco jiného než v současnosti vlastníš? Navíc Voere S16 v ráži 6mm ARC. Zbraň podle fotky se stavitelnou pažbou, bez mířidel a s dlouhou montážní lištou. Typická zbraň i ráže pro přesnou sportovní střelbu. Nebo budeš lovit šouláním obeznanou zvěř na 300 metrů? Podle mě jsi akorát zjistil, že jsi svými cenzorskými zásahy zmrazil vlákno a to je tvůj pokus ho znovu nějak rozjet. A nekteří se na to chytli.

Zdeňku, podruhé Tě - stále ještě v dobrém - nabádám k dodržování pravidel tohoto tématicky směrovaného, moderovaného fóra!!!

U Tebe zejména:
1) dodržování tématu vláken
2) ověřování uváděných faktů

Obdobně se vyvaruj OT psychologických rozborů motivací moderátora, odesílání ostatních příspěvatelů do jiných diskuzních fór a dalšího balastu, který tu nemá co dělat!

Příspěvek zde nějaký čas ponechám - je to Tvá vizitka! Později ho odstraním, neb jeho informační hodnota ve vztahu k tématu je téměř nulová, zařazení zbraně Voere S16 věcně nesprávné atd. Obdobně jako v předchozích příspěvcích zde ve vláknu registruji Tvé nulové úsilí vynaložené k ověření faktů, které uvádíš, kterými argumentuješ.
Tvůj příspěvek na téma mobilní posed považuji nejen já za výborný! Ukazuje Tvou zkušenost a praxi, proto stále věřím, že se naučíš přispívat dle místních pravidel a budeš i profitovat ze své přítomnosti zde.
Pufr
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Nemyslím, že by Pufr byl extra cenzorem, či inkvizitorem. Debata, co je samopalák a co samopal, náboj středního výkonu atd., už stála za ho*no. Bylo už jenom takové hádání, kdo ho má většího. To samé může nastat ohledně šoulačky, co to je a na jakou vzdálenost potřebu máš vlastně střílet. Může šoulat v husté lesní honitbě a bude super původní, ale spíš repasovaná Zetka v osmě, klidně i bez optiky, případně s původním Lovcem s German T na klapce a je to retro a znám lidi, co nastříleli tak to stovky kusů zvěře. Jiný šoulá v polní honitbě od remízu k remízu mezi 20 až 100 ha lány a mnohdy využije spíše flintu a optiku šmrnclou Varmintem, či Matchem a to včetně optiky. Další, ve smíšené honitbě, v podstatě milovník drobné, bude přísahat na kulobrok, protože po cestách dá víc ran brokem než kulí. Zadání otázky bylo příliš dietní. Za mě je Savage bazmek. Měl jsem jich pár v ruce a nic mě to neříká. Jak říká Milda, jako druhou flintu Blasera a klidně i ve dřevě.

Ono moderování fora, tzv. odborná úroveň , je strašně ošemetná věc. Pokud se budeme tvářit strašně technicky a odborně, tak by mělo možná třetinový obsah. Navíc by některé otázky neměly být ani položeny, protože bych tak nějak předpokládal, že je držitelé ZP a LP musí znát. Spousta věcí již byla odpovězena, spousta otázek ve vlastně netechnických , neodborných a hlavně neúplných, který jsou svým zadáním založeny na tom, aby odpovídají sdělil v podstatě svoje subjektivní dojmy a osobní skutečnosti. To pak někdy způsobí , že začne debata ve stylu :"Já mám pravdu a ty si pleteš pojmy s dojmy". Na druhou stranu to, že je to sbírka jedinečných, byť ne všude využitelných zkušeností, ho činí takovým jaké a zajišťuje i to, že je stále živé. Poslední věcí je to, že ne každý každý čte a rozumím psaném u slovu stejně a rovněž i perem, nakonec i pérem, vládne jinak.
Tož tak.
Upravil jsem. Nepoužívej hrubé a sprosté výrazy! Pufr
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od vasil »

Jirik.fx píše: sob 04.7.2020, 22:02 Nevíte někdo kde by se dal tenhle Storm v .308 koupit?
v Proarms v Praze, teď skladem není, ale objednávají a jejich termíny i dodávky jsou spolehlivé. Poslední prodejní cena byla skvělých 23tis, teď to bude kvůli kurzu asi víc. Ale pozor Stormy jsou dva, klasickej a pak ten lehkej. Nespleť si to při objednávce :)
https://shop.proarms.cz/zbrane/17870-ku ... cena-nerez

Pak by to chtělo optiku, Vortex představil novou generaci Razor LHT (lighthunter) který má ve 3-15x50 pouze 581g a to se jedná o puškohled s osvětlenou osnovou!!

to je docela mazec, sestava puška-optika-montáž pod 3kg
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od vasil »

Josef Kuřitka píše: ned 05.7.2020, 1:30 " Za mě je Savage bazmek. Měl jsem jich pár v ruce a nic mě to neříká. "
Pepo, já jsem teď jednu Savage koupil a chrochtám si. Konkrétně nízkorozpočtového 110 Hog huntera. 19mm hlaveň na ústí, protahovaná hlaveň (žádný cold hammer), pažba je už novějšího designu se stavitelnou botkou. Pěkná miřida, muška má staromódní mosaznou pecku. Robustní pouzdro závěru i závěr s velikými ozuby, pro moje účely 100% a hlavně...zbraň vyndaná z krabice, přebíjené náboje SB SP180gr pro záběh s tipnutou navážkou 43,5gr prachu S065 co jsem měl zbytek v pixle a díra v díře

Ale zároveň říkám, že kdybych měl otevřený rozpočet, nebo nefinancoval 10koníčků najednou :), sáhnu po Blaseru.
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od Jirik.fx »

No já se ptal právě proto abych poskládal pušku na naháňky pod 3 kg komplet, pokud možno knedlíkomet, což se mi s Blaserem nikdy nepodaří. Mám ho i s tou nejlehčí zkrácenou hlavní a furt to není ono. Navíc bych toho Storma rád v budoucnu použil jako základ pro .375 Raptor. Jaká se na to dává montáž, nevíte někdo? S Vortexem počítám, používám je na levnější pušky a spokojenost.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od vasil »

montáž normálně weaver. já na tom mám ocelovou Contessu -25MOA, pak to dělá Leupold a předpokládám i Recknagel a jiní. Tahle puška Ti poskytne dobrý základ. Pak jsem si ještě vzpomněl, že lehkou pušku dělá nebo dělal Steyr, model Ultralight. U nich mám ale estetický problém, pouzdro závěru vypadá jako "robertek" :lol:
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od Jirik.fx »

Na flintě weaver není, takže mi připadá zbytečné tam dávat Weaver a na ni teprve klasickou montáž na weaver. Měl jsem na mysli kdo dělá montáže na Savage, předpokládám, že mají nějaké svoje speciální uchycení, jako třeba blaser nebo sauer, nebo jestli se tam musí přišroubovat weaver.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od pufr »

Američani jsou pod jiným tlakem spotřebitelů, pušky představují "spotřební" zboží, a lov provozuje mnohem větší část populace - marketingová "snobárna" typu dražší = lepší - s montážemi v cenách 300 - 600 USD - se uplatní jen u velmi malé části produkce, takže na 99% procentech pušek najdeš na pouzdru závěru jen otvory se závitem pro upevnění Tebou vybraných základen montáže ... :)
I tak se ale dá "poskládat" montáž - pevná, násuvná, otočná, weaver ... o stejné výšce jako na Blaseru, Saueru, Merkelu ... ani hmotnost dvoudílných základen s objímkami nebude výrazně vyšší něž u evropských "specialit" :?
Pufr
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Jakou druhou kulovnici

Příspěvek od lanus »

Jirik.fx - Lištu netreba použitím tohoto : https://www.brownells.cz/LIGHT-WEIGHT-S ... -100031958
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Odpovědět